niestety celiakia...

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
iza69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 09 cze, 2005 11:29
Lokalizacja: Tarnobrzeg

niestety celiakia...

Post autor: iza69 »

Witam Wszystich bardzo serdecznie :lol:
Mam na imię Iza i mam 21 lat. Od 11, no prawie od 12 lat choruje na nerki. Początkowo lekarze uważali, że mam kamice nerkową , ale po około 2, 3 latach stwierdzili,że jest to nic innego, jak kłębkowe zapalenie nerek. Od tego momentu wszystko zaczęło się komplikować. Lekarze, nie dawali mi żadnych leków, prócz witaminy E, która miałą być niesamowitymj lekarstew dla moich nerek. Kiedy jednak mój stan się pogarszał, powiedzieli,że tak już będzie. Założyli ręce i to wszystko. W pażdzierniku 2004 roku, pojechałam do Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie wycięto mi oba migdałki, które, jak lekarze przypuszczali, mogły sie przyczynić do problemów z nerkami. Zabieg ten, również nie przyniósł żadnej poprawy. Czułam sie coraz gorzej,aż do momentu, kiedy w lutym tego roku, ponownie odwiedziłam Akademie, w której miałam biopsje nerki. Wyniki wykazały,że jestem chora na celiakie :| , która jak sie okazało, jest winna mojej chorobie nerek :cry: .Nie rozpoznana i nie leczona doprowadziła mnie do stanu, w którym nigdy nie chciałabym sie znaleśc.Poza tym obowiązuje mnie b.ścisła dieta, do końca życia...Ponad to, ciągle tracę na wadze.Mam straszne bóle stawów i nerek. Mam zmiany w układzie kostnym,tzn. wystające żebro.Poza tym mam zmainy na skórze, w postaci plamek.Muszę przyznać, że czasem mnie to już męczy...Nie wiem co robić..Czasami brakuje mi już siły i wiary,że będzie dobrze...ale,w końcu sie przyzwyczaję...
Gdy wszystko już ga¶nie, zaufaj iskierce nadziei :-)))
buba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: wt 06 kwie, 2004 08:17
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: buba »

Witaj Izo serdecznie!

Na jakiej podstawie stwierdzono, że masz celiakię? Ciekawi mnie to, że nie piszesz nic o objawach zwišzanych bezpoœrednio z układem pokarmowym (a zawsze mi się wydawało, że sš podstawš i dopiero brak diety mimo bólu brzucha, biegunek, itd. przyczynia się do powstania chorób innych układów).

Jeœli to faktycznie celiakia to uszy do góry - ta choroba nie jest taka straszna :D Najważniejsza jest zmiana zwyczajów żywieniowych i konsekwencja przy przesytrzeganiu diety. Poza tym zawsze masz forum i wiele informacji, które sš na nim zgromadzone, a przede wszystkim grupę przyjaŸnie nastawionych ludzi, o podobnych problemach. Będzie dobrze :D
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Na jakiej podstawie celiakia? bo to sie jakos nielogiczne wydaje...czy na 100%; czy tylko stwierdzono nacieki w jelitach, a np przeciwcial nie ma?i czy mialas w dziecinstwie jakies problemy jelitowe?A na efekty stosowania diety trzeba czasem niestety poczekac...ale nawet dla zdrowych ludzi taka dieta jest w miare korzytna, wiec tym bardziej chorym powinna pomoc.
iza69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 09 cze, 2005 11:29
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: iza69 »

Celiakie stwierdzono na podstawie biopsji. Od dziecinstwa mialam problemy z żołądkiem i wątrobą. Poza tym stwierdzono u mnie bardzo obfite mezangialne ziarniste złogi IgA, C1 i C3. Tak więc stwierdzono glomerulopathie mas
Gdy wszystko już ga¶nie, zaufaj iskierce nadziei :-)))
iza69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 09 cze, 2005 11:29
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: iza69 »

Celiakie stwierdzono na podstawie biopsji. Od dziecinstwa mialam problemy z żołądkiem i wątrobą. Poza tym stwierdzono u mnie bardzo obfite mezangialne ziarniste złogi IgA, C1 i C3. Tak więc stwierdzono glomerulopathie mesangio-proliferativa IgA.
Gdy wszystko już ga¶nie, zaufaj iskierce nadziei :-)))
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Iza masz złe podejscie , pomyśl sobie ze to nie niestety ale tylko celiakia.Pomyśl ile ludzi chcialoby znac swoja chorobe tak dokladnie jak my i wiedziec ze z tym sie NORMALNIE zyje .Dieta bezglutenowa to naprawde nie tragedia.Wqażne ze wiesz co ci jest i teraz to juz tylko z górki .Jedyne czego mozesz zalowac to to ze tak pózno zostalas zdiagnozowana i choroba juz poczynila jakie spustoszenia w twoim organizmie .Ale teraz to juz tylko bedzie lepiej.
Prowokacja własnie sie zaczeła !
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Przyłączam się do opinii Jolki :!:
Koniecznie zmień nastawienie do choroby.Samopoczucie Ci się poprawi.


Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego :!:
Beata :P
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Iza mysle, że po kilku miesiącach porządnej diety wróci Ci humor :mrgreen: wiesz na czym stoisz dieta to super sprawa ja teraz czuję sie bardzo dobrze i chwalę sobie dietę bzeglutenową - uregulowała mi sie waga, nie mam problemów ze skórą i żołądkiem ("zdrowi" maja je częsciej niż nam sie wydaje)
esymizm nie pomoże znajdź sobie cel w życiu mi energie daje praca ze zwierzetami :mrgreen:
ODPOWIEDZ