Immunolog celiakia

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kolorowe_kredki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 24 kwie, 2017 20:07

Immunolog celiakia

Post autor: kolorowe_kredki »

Witam, nie wiem czy dobrze ulokowałam wątek jeśli nie to przepraszam :) Ogólnie chciałabym dowiedzieć się jak wygląda leczenie celiakii u immunologa, czy daje ono jakieś efekty, wiele osób z celiakia chodzi do immunologa? Temat bardzo mi obcy i niedawno odkryty, nie chciałabym robić sobie nadziei bądź tracić czas dlatego najpierw wole zadać kilka pytań. Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Immunolog celiakia

Post autor: Leeloo »

skąd ta idea?
wizyta polecona przez kogoś? na fundusz, prywatnie?

kto Cię prowadzi teraz?
kolorowe_kredki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 24 kwie, 2017 20:07

Re: Immunolog celiakia

Post autor: kolorowe_kredki »

Obojętne na fundusz lub prywatnie, liczy się dla mnie poprawa stanu zdrowia. Gastrolog oraz alergolog ze względu na alergie układu oddechowego prowadzi aktualnie, niedawno przez przypadek znalazłam stronę o chorobach autoimmunologicznych leczonych przez immunologa w tym również celiakie. Chciałam się dowiedzieć czy ktoś może już korzystał i coś więcej wie na ten temat.
olareszke80
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pt 24 cze, 2016 16:00

Re: Immunolog celiakia

Post autor: olareszke80 »

U mnie celiakię zdiagnozowała właśnie dr immunolog, a skierowanie dostałam od "normalnej" lekarki rodzinnej, z przychodni. Znałyśmy się z nią - panią doktor z przychodni - dosyć dobrze, niestety, bo byłam częstym gościem, regularne zgłaszałam się z zapaleniem zatok lub ucha, skarżyłam się też na brzuch, migreny, próbowałyśmy różnych badań, ale zawsze wychodziła tylko lekka anemia. Dopiero wyniki badań na toksoplazmozę i boreliozę (starałam się o dziecko) były jakieś dziwne i wtedy dostałam skierowanie do Instytutu Chorób Tropikalnych, czy jakoś tak i do Poradni Immunologicznej. Z tego pierwszego nie skorzystałam, zabrałam się za rejestrację do Poradni i po dokładnym wywiadzie zrobiono mi badania w kierunku chorób autoimmunologicznych, w tym poziom IgA i celiakia. Chociaż po diagnozie płakałam nieraz, teraz jestem baaardzo wdzięczna za właściwą diagnozę i poprawę stanu zdrowia. Immunolog wraz z ginekologiem prowadziła tez moją ciążę i kto wie, czy nie uratowała mnie od tragedii, wiedziała, ze organizm z problemami autoimmunologicznymi ma swoje osobne problemy i wymaga dodatkowych badań, na które ginekolog tylko dziwnie patrzał... Ja w każdym razie, z własnego doświadczenia, wizytę w Poradni Immunologicznej polecam!
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Immunolog celiakia

Post autor: michal_mg »

no a kto miałby leczyć choroby autoimmunologiczne jak nie specjalista od systemu immunologicznego? a z przydziału leczymy się nie u tego lekarza co trzeba....
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
ODPOWIEDZ