Restauracje dla Celiaka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
meggy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 10:25
Lokalizacja: Śląsk/Wrocław

Warszawa, Białystok

Post autor: meggy »

Znalazłam informacje w internecie o dwóch restauracjach w Warszawie, które serwują potrawy bezglutenowe:
http://www.topclub.pl/lokale/restauracj ... appa.xhtml
http://www.topclub.pl/lokale/restauracj ... tica.xhtml
Tylko ciekawe, czy to prawda.

Oprócz tego na stronie restauracji John&Jimmy z Białegostoku http://www.johnandjimmy.pl/ jest napisane: „Jako jedyna pizzeria w mieście serwujemy na specjalne życzenie klienta pizzę bezglutenową.”
"Świat pełen jest osób pilnujących własnych przywilejów i cudzych obowiązków"
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

meggy pisze:Oprócz tego na stronie restauracji John&Jimmy z Białegostoku http://www.johnandjimmy.pl/ jest napisane: „Jako jedyna pizzeria w mieście serwujemy na specjalne życzenie klienta pizzę bezglutenową.”
<brawo>
do "normalnosci" jeszcze tylko pizzerii BG w Krakowie mi brakuje, a do Bialegostoku mam 600km, wiec pozostaje mi tylko zazdroscic tam mieszkajacym
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
didusia8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 14:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: didusia8 »

pawelski pisze:do "normalnosci" jeszcze tylko pizzerii BG w Krakowie mi brakuje, a do Bialegostoku mam 600km, wiec pozostaje mi tylko zazdroscic tam mieszkajacym
Oj, w Krakowie nie jest chyba tak źle, macie przynajmniej bezglutenowe restauracje. W Rzeszowie jesteśmy 100 lat za Murzynami, a bezglutenową pizzę z pizzerii będę miała chyba dopiero jak sama taką pizzerię otworzę :053:
Mazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 10:12
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: Mazia »

Witam wybieram się do Opola na tydzień czy ktoś zna jakieś restauracje, gdzie mogłabym bezpiecznie zjeść? I może jakieś sklepy z produktami bg, tak na wszelki wypadek bo coś jak zwykle zabiorę ze sobą a że nie znam Opola to prosiłabym o jakieś wskazówki :)
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: darciak90 »

Restauracji niestety żadnych nie znam - studentką jestem :P
a sklepy:
sklep TERRA: ul. OZIMSKA 7
Coś bezglutenowego znajdziesz również w Almie - dolny poziom w galerii Solaris (ul.plac Kopernika)
:)
Obrazek
Mazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 10:12
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: Mazia »

Dziękuję Darciak90 za informacje przynajmniej nie muszę taszczyć całego plecaka z jedzeniem co prawda najbardziej boję się o obiady na mieście ale liczę, że jakoś sobie poradzę bo nie chciałabym żołądkowych rewolucji :)
^^ Olenia ^^
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt 29 cze, 2007 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ^^ Olenia ^^ »

Witam, :053: chciałabym zakomunikować, że pojawiła sie nowa restauracja w Warszawie dzielnicy targówek, a mianowicie ALBERO www.albero.com.pl serwuja oni pizzę bezglutenową, zdążyłam juz spróbować i powiem szczerze że jest pyszna !!!! ciasta nie robia sami, kupują gotowe blaty,ale byłam naprawde szczęśliwa że mogłam zjeść pizzę w prawdziwej pizzeri :) pizza jest serwowana z menu dla dzieci ale jedna osoba może się nia spokojnie najeść. Naprawde POLECAM jesli ktos będzie przejazdem lub również jest z okolic targówka :043:
Barbara M
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wt 02 cze, 2009 10:37
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Barbara M »

^^ Olenia ^^ pisze:chciałabym zakomunikować, że pojawiła sie nowa restauracja w Warszawie dzielnicy targówek, a mianowicie ALBERO www.albero.com.pl serwuja oni pizzę bezglutenową,
Byłam na tej stronie i nie wynika z niej, że serwują pizzę bg. Ale fajnie byłoby gdyby tak było rzeczywiście.
Tyle, że to dzielnica Bemowo a nie Targówek. ;(
Barbara M
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wt 02 cze, 2009 10:37
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Barbara M »

Dostałam właśnie odpowiedź z restauracji Alberto:

"Tak, serwujemy pizzę bezglutenową, znajdzie ją Pani w dziale menu dla
dzieci
Serdecznie zapraszam"

Jednak mają pizze bg.
Super :P
Ostatnio zmieniony czw 04 lis, 2010 09:54 przez Barbara M, łącznie zmieniany 1 raz.
^^ Olenia ^^
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt 29 cze, 2007 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ^^ Olenia ^^ »

oczywiście, tak jak napisałam :)
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

A mają jeszcze coś bezglutenowego?
Może warto ich zachęcić aby rozszerzyli menu.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Kilka razy padło w tym temacie pytanie o restauracje w rejonie Katowic. Jednak nie doczytałam się ani jednej odpowiedzi :( Czy jest może gdzieś na śląsku miejsce z bg restauracją? Albo chociaż gdzie jest pizza bg???
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
^^ Olenia ^^
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt 29 cze, 2007 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ^^ Olenia ^^ »

kinga pisze:A mają jeszcze coś bezglutenowego?
Może warto ich zachęcić aby rozszerzyli menu.
Dokładnie o tym samym pomyślałam i wczoraj wysłałam do nich maila z taką propozycją. Byłoby fajnie gdyby coraz więcej bezglutenowych dań pojawiało się w kartach menu, szkoda ,że tak mało właścicieli lokali wpada na ten pomysł :<
Kasalenna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 29 paź, 2010 19:07
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Kasalenna »

gorzej, niestety z małymi miejscowościami, nic tam znaleźć nie można...wybór ograniczony
gosia.p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt 28 wrz, 2010 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: gosia.p »

Ja właśnie zobaczyłam, że ta pizzeria Alberto jest bardzo blisko mnie ;), napewno sie tam wybiore i zdam relacje czy pizza była smaczna ;)
ODPOWIEDZ