Restauracje dla Celiaka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Byłam w zeszłym tygodniu w Mint na lunchu. Ceny są typowe dla ładnej warszawskiej knajpki, ale jedzenie za tę cenę było naprawdę dobre i świeżo przygotowane. W związku z tym polecam Mint na dłuższe pogaduszki z przyjaciółmi niż na szybki lunch w ciągu dnia.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Byłam w "Oliwce" parę razy i niestety więcej tam nie pójdę.
Pierogi były niejadalne, sos do spaghetti dla dziecka bardzo bardzo ostry, a makaron rozgotowany-nikomu nie polecę tego lokalu :((
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Niestety jest nas więcej, my też nie mamy miłych wspomnień i już do Oliwki nie zaglądamy :(
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Dlatego się dziwię,że Stowarzyszenie ją poleca :(
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

To teraz Stowarzyszenie będzie chyba musiało OLIWKĘ zdjąć z listy polecanych.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Niestety nie jesteśmy w stanie ocenić ani kontrolować jakości podawanych dań.

Program "Menu bez glutenu" polega na tym, że szkoli się prowadzących restaurację czy szefa kuchni i personel by wiedzieli gdzie jest gluten, na co trzeba uważać, co można zaproponowac osobie na diecie. Czyli generalnie są to miejsca gdzie można w miarę bezpiecznie zjeść co nie znaczy, że na pewno smacznie.

Może zamiast Oliwki najpierw przetestować The Mint? Jak byłam niedawno to było bardzo smacznie.
Obrazek
Awatar użytkownika
rainbowka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr 06 kwie, 2011 22:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: rainbowka »

Witajcie!

Wybieramy się z mężem za tydzień do Mikołajek (za Mrągowem). Orientujecie się może, czy można tam coś bezglutenowego zjeść?? Na forum niestety nie znalazłam informacji. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam
Obrazek
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

W Poznaniu chodzimy z Mężem czasem do kawiarni La Cantine przy Starym Rynku. Nie mają oznakowanych dań bezglutenowych, ale przyrządzają zapiekankę z ryżem lub ziemniakami, kurczakiem i serem. Z dań zimnych nadają się sałatki (np. z grilowanym kurczakiem, oczywiście bez grzanek). Jeśli chodzi o desery to używają obecnie lodów Algidy. Bez problemu zrobili nam też pieczone jabłka z cynamonem, lodami i bitą śmietaną (nie było takiej propozycji w menu;) )
Oczywiście należy ich uprzedzić o diecie dla własnej pewności i spokoju. Ale nie robili nam nigdy problemów, gdy o wszystko wypytywaliśmy, obsługa jest bardzo miła.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

sunshine pisze:lodów Algidy
są bezpieczne?
jak na razie wiem tylko o bezglutenowych lodach Grycana - innych unikam, choć sprawdzam, czy a nuż się nie nadają... Algidy dawno nie oglądałam, ale wydaje mi się, że jednak mogą być glutenowe.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Ola_la, a może by tak sprawdzić nasze forum Algida
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

dzięki Agniesiu za link.
wszystko co wiem o bezglutenowych lodach, wiem właśnie z forum.
tak mi się właśnie kliciło w pamięci, że nie jest z nimi tak do końca jasno i oczywiście, jak z Grycanowymi.
ale rzeczywiście wygląda na to, że większość Algidy chyba jednak można.
tyle, że one nie za specjalne są... jedyne dobre to właśnie Carte d'Or - których nam nie wolno.
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

byłam wczoraj w Oliwce na Kenie, i pożarłam makaron Boscaiola a mój chłopak który nie jest na diecie pizze. Makaron był wyśmienity ! nie dałam rady zjeść całego, to pani mi zapakowała i dziś dokończyłam na śniadanie :) Pizza też podobno była bardzo smaczna ! zjedliśmy też ciasto bananowe odpowiednie dla osób na diecie bg i bez mlecznej, i było takie sobie. ale ten makaron na prawdę mi bardzo smakował i mam chęć tam wrócić przy najbliższej okazji ;)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Była niedawno w Mincie - jedzonko smaczne, ale okazało się, że trzeba wcześniej poprosić o przygotowanie konkretnego dania w wersji bezglutenowej. Bo jak po prostu zamówiłam sałatkę, to miała w sobie takie elementy wiórków z naleśnika dla ozdoby :-(
Problem został rozwiązany, dostałam nową sałatkę, ale na przyszłość wiem, że muszę ich uprzedzić.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Hmmm, ciekawe kiedy wreszcie doczekamy się pizzeri w Krakowie?
Pisałam niedawno do jednej, której właściciel przyjechał tu ze Stanów, gdzie w Bostonie pracował jako kucharz, z nadzieją, że skoro w Bostonie to pewnie wie co to dieta bezglutenowa. Okazało się, że wie, nawet jego córka stosuje tę dietę, ale lokal jest zbyt mały, aby przygotowywać takie posiłki ... jedyna nadzieja w tym, że im się biznesik tak rozwinie, że zmienią lokal ale jak na razie to lipa :P ... Tak się musiałam wyżalić trochę ... Może ktoś z was zna dobrą pizzerię, gdzie można by namówić właścicieli na małą zmianę menu? Manzana na Kazimierzu jest super, ale ile można chodzić do jednej i tej samej knajpy? zazdroszczę Wam warszawiacy! :/
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

no i nie wiem jak to się stało że dwa razy mi sie wysłał poprzedni post, więc ten drugi teraz edytuję, chociaż nie wiem co napisać ...?
to może ...
Do pracy rodacy w poszukiwaniu nowych miejsc i namawianiu właścicieli na bezglutenowe menu!
:burger:
Ostatnio zmieniony sob 24 wrz, 2011 13:14 przez misia, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ