Restauracje dla Celiaka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gonia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 02 mar, 2005 15:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: gonia »

Dzień dobry, jeśli chodzi o restauracje z menu dla bezglutenowców jak ja:)

Byłam w Oliwce na pizzy. niestety musiałam wyobrażać sobie że smakuje dobrze, jestem niestety rozczarowana tym miejscem. Mój mąż patrząc się na moją minę spróbował mojego dania i skomentował: biszkopt! więc pizza nie miała smaku pizzy, była na spodzie nie przypominającym w niczym pizzy tylko właśnie biszkopt i była w dodatku chłodna. pani kelnerka przeprosiła, ja przyjęłam przeprosiny i na tym się skończyło. Nie zaproponowali nic w zamian, żadnego ruchu na zachętę w ramach wtopy...

Ale w Krakowie byłam w restauracji Pod Baranem na pierogach! są mega przepyszne! jadałam tam również barszcz czerwony z krokietem i też pycha, ale pierogi są wyśmienite. Kelner zaproponował mi danie pół na pół pierogi ruski i z mięsem. Przepyszne. zawsze jak jestem w Krakowie chodzę tam na te pierogi. Polecam to miejsce, zresztą nie tylko ja jedna na tym forum jak widzę :)
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

nie wiem czemu w ogóle ludzie chodzą do tej oliwki kiedy na 50 postów o niej (albo i wiecej), JEDYNIE JEDEN był pozytywny, to miejsce powinno być przez wszystkich bezglutkow skreślone, a powinna zyskiwać na tym cała reszta restauracji która ma same pozytywne opinie... naprawde nie wiem co jeszcze musi być napisane o oliwce (bo juz chyba bylo wszystko- ze sa okropne dania, zimne, twarde, nieprzypominajace w smaku tego co zamawialismy) zeby bezglutki przestaly tam chodzić a oni wzięli sobie to do serca;)
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: polla2 »

Wniosek jest jeden do Oliwki nie warto chodzić. Na Ursynowie jest jeszcze inna resturacja, która ma bezglutenowe menu i uczestniczy w stowarzyszeniowym programie Menu bez glutenu, Goody Foody, niedaleko metra Stokłosy. Jedzenie podobno bardzo smaczne.
Obrazek
Ticinese
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw 05 sty, 2012 22:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Ticinese »

Pomóżcie- Cafe Oranżeria (Kraków) zastanawia się na Facebooku nad wprowadzeniem bezglutenowego menu- potrzebne wasze wypowiedzi!!!
https://www.facebook.com/RestaurantCafeOranzeria
aga_wroc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 23 sty, 2012 12:58
Lokalizacja: Wrocław

Restauracja bezglutenowa Wrocław

Post autor: aga_wroc »

Hej. ostatnio bedac na miescie wrzucilam haslo w internecie na telefonie o restauracji bezglutenowej. wyskoczylo mi ze jest OdNova na Wlodkowica. idac tam niestety nie zastalam tam tej restauracji. na jej miejscu jest inna "La Maddalena" - weszlam, spytalam czy moze maja potrawy bezglutenowe i uslyszalam ze tak. podeszla kelnerka i spytalam co maja bg zaczela mi proponowac rozne potrawy, wybralam sobie schab z grila z jajkiem sadzonym do tego zaproponowala mi pieczone ziemniaki. (dodatkowym atutem jest to ze zgodzili sie abym swoj wlasny sok pila i jeszcze podali mi szklanke - wg mnie jest to atut poniewaz nigdy jeszcze sie nie spotkalam z tym aby w restauracji mozna bylo pic cos nie kupionego u nich) na jedzenie czekalam ok 15 min. wszystko bylo bardzo ladnie podane i bardzo pyszne, idealnie przyprawione. Pani powiedziala ze nie uzywaja zadnych veget itp. obsluga przemila, jedzenie bardzo dobre i w 100% BEZGLUTENOWE!!!! Polecam ta restauracje!!

http://www.lamaddalena.pl/
Ticinese
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw 05 sty, 2012 22:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Ticinese »

Aga, namów ich, żeby się zgłosili do "Menu bez glutenu"
Pulp Fiction
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 25 sty, 2012 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pulp Fiction »

Zapraszamy serdecznie do naszej restauracji Pulp Fiction - ul. św.Mikołaja 61-62 we Wrocławiu.
Przystąpiliśmy już do programu "Menu bez glutenu", dodatkowo w ofercie posiadamy cydr - a zamierzamy też wprowadzić piwa bezglutenowe :).
Praktycznie codziennie odwiedzają nas osoby, które zamawiają dania bezglutenowe - co więcej, sporo osób zdrowych pyta o takie właśnie menu.
Dzięki mediom jesteśmy coraz lepiej kojarzeni na kulinarnej mapie Wrocławia - zatem zapraszam to kosztowania naszych potraw a jednocześnie bardzo proszę o opinie na nasz temat - pozwoli nam to jak najlepiej dostosować swoją ofertę :).
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Polecamy gorąco Pulp Fiction ! :D

Pokażmy restauracjom, które przystąpiły do MENU BEZ GLUTENU, że było warto, odwiedzajmy je.
Obrazek
huana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn 07 cze, 2010 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Zachęta

Post autor: huana »

Gorąco zachęcam do propagowania "Menu bez glutenu" wśród restauratorów. Rozmowy bywają trudne, ale zwieńczone sukcesem dają satysfakcję. Właśnie ta forma działalności wyzwoliła we mnie odwagę do przyznawania się do choroby i uświadamiania wagi problemu ludziom zajmującym się gastronomią. Naprawdę warto, teren ogromny a życzliwych ludzi nie brakuje, warto ich zaprosić do programu "Menu bez glutenu" dla wspólnej sprawy.
Pozdrawiam
Huana
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Re: Zachęta

Post autor: polla2 »

huana pisze:Gorąco zachęcam do propagowania "Menu bez glutenu" wśród restauratorów. Rozmowy bywają trudne, ale zwieńczone sukcesem dają satysfakcję. Właśnie ta forma działalności wyzwoliła we mnie odwagę do przyznawania się do choroby i uświadamiania wagi problemu ludziom zajmującym się gastronomią. Naprawdę warto, teren ogromny a życzliwych ludzi nie brakuje, warto ich zaprosić do programu "Menu bez glutenu" dla wspólnej sprawy.
Pozdrawiam
Huana
Dokładnie tak, Huana podpisuję się pod tym co napisałaś obiema rękami <lala>
Dużo ludzi pyta, dlaczego nie ma restauracji z dietą bezglutenową w ich mieście. A musimy pamiętać, że my bezglutenowcy działamy we wspólnym interesie. I mówienie o diecie bezglutenowej gdzie się da, sprawi, że ten temat przestanie być obcy. Łączmy siły i zachęcajmy nasze ulubione knajpki, żeby wprowadzały menu dla nas.
Obrazek
aga_wroc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 23 sty, 2012 12:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: aga_wroc »

Ticinese pisze:Aga, namów ich, żeby się zgłosili do "Menu bez glutenu"
zadzwoniłam właśnie do "La Maddalena" i rozmawiałam z menadżerka, zapisała sobie stronę i mam nadzieje ze w najbliższym czasie dołącza do listy restauracji bezpiecznych :)
Bożena mama Klaudii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 25 sie, 2009 21:02
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: Bożena mama Klaudii »

Czy jest jakaś bezpieczna restauracja proponująca dania bezglutenowe w Sandomierzu? Zależy mi na informacji, ponieważ mam problem z córką, która ma 3-dniową wycieczkę.
Z wychowawcą niestety nie mogę się dogadac w tej kwestii. <sciana>
kasia j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 12 lis, 2006 11:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kasia j »

Nie byłam jeszcze i nie sprawdzałam, ale znalazłam:

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... utenu.html
kasia j
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

dzisiaj w Esce mówili o tej knajpce.
Mają nawet swoją stronę:
http://www.friendlyfood.pl/karta-menu
menu wygląda ciekawie i ceny przstępne - pewnie się tam wybierzemy w najbliższym czasie na degustację
Asia
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Ta restauracja wkrótce będzie w MENU BEZ GLUTENU (jeśli się okaże, ze wszystko robią dobrze :))

A tu macie info o przystąpieniu do programu jednej z restauracji Magdy Gessler:
MENU BEZ GLUTENU w Słonym w Warszawie
Obrazek
ODPOWIEDZ