Biedronka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Biedronka

Post autor: kaczmi »

Z tym gyrosem Konspolu nie zaryzykujemy, są tam różnego rodzaju przyprawy i wątpię, aby były one bezpieczne... Mój synek już tak się kiedyś załatwił kabanosami H. Kania...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Biedronka

Post autor: Anula80 »

Tymi Maestro? Nie strasz mnie, mój młody je uwielbia :( Nawet napisałam do nich maila (do H. Kani) i zapewniali, że zawsze umieszczają info o alergenach. Ale jakieś brzuszne objawy po nich miał?
Też nie kupiłam tego gyrosa, po prostu stwierdziłam, że sama sobie zrobię lepszego, jak w końcu zrobię bezglutenową przyprawę do gyrosa. Przepis i wszystkie przyprawy już mam :) Jak wyjdzie dobra, to się podzielę :) przepisem, rzecz jasna :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Biedronka

Post autor: kaczmi »

To były te http://www.carrefour.pl/pictures/produc ... 373492.png nie pamiętam, czy wędzone, czy drobiowe. Po składzie i wymienionych alergenach wszystko było w jak najlepszym porządku, a następnego dnia synowi lało się przodem i tyłem, a do tego 3 dni ból brzucha. Nic innego podejrzanego nie jadł, więc z pewnością one były przyczyną jego cierpienia. Od tej pory H. Kani kupujemy tylko Polskie Snaki, gdyż one są opisane, jako bezglutenowe.
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Biedronka

Post autor: Ninka_90 »

W kilku toruńskich Biedronkach znów pojawił się makaron bg Sam Mills po 3,99 zł :)
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
szaitis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 08 maja, 2014 14:36

Re: Biedronka

Post autor: szaitis »

Czy te makarony leżą razem z glutenowymi czy na jakimś oddzielnym stoisku? Pytałam u siebie w dwóch miejscach i nie ma :(
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Biedronka

Post autor: Anula80 »

U mnie jak były, to leżały na środku wśród tych produktów promocyjnych
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
rzenka21
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: sob 13 lip, 2013 09:55
Lokalizacja: Radomsko

Re: Biedronka

Post autor: rzenka21 »

U mnie też jest ten makaron. W sumie pierwszy raz go widzę. Mleko bezlaktozowe też się pojawiło.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Biedronka

Post autor: Anula80 »

Tak, u mnie też już jest to mleko :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Biedronka

Post autor: Ninka_90 »

Szaitis jesteś z Torunia?
Ja spotkałam makaron bg w toruńskich Biedronach:
- koło targowiska (Szosa Chełmińska) leżały na półce z promocjami oraz
- koło dr Ireny Eris (Szosa Chełmińska) zaraz przy oleju.
Mleka nie widziałam.
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Biedronka

Post autor: Leeloo »

mleko bezlaktozowe może być jeszcze na "dziale" promocji i wyprzedaży, niektóre większe Biedronki mają takie miejsca gdzie są składowane produkty z różnych ofert
Jodi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz 11 maja, 2014 21:40

Zakupy w biedronce

Post autor: Jodi »

Witam wszystkich
Postanowiłam zacząć nowy wątek o zakupach w Biedronce. Jestem osoba z wadą wzroku i jak chce przeczytać skład danego produktu to musze używać lupy. Stoje tak w sklepie z tą lupą i czytam wszystko po kolei. Wszyscy wtedy tak dziwnie się na mnie patrzą. Wiec zwracam się z ogromną prośbą onapisanie co kupujecie w Biedronce. Ułatwi mi to zakupy. Pozdrawiam i góry dzięki.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zakupy w biedronce

Post autor: Anula80 »

Jest wątek: Biedronka
viewtopic.php?f=10&t=5318
gdzie znajdziesz dużo informacji na ten temat.

Są wędliny, kabanosy, nabiał, czekolady, itd. itp. Jak jeszcze będziesz miała jakieś wątpliwości, to pisz. Pomożemy :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Jodi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz 11 maja, 2014 21:40

Re: Zakupy w biedronce

Post autor: Jodi »

Chodzi mi o konkrety. Ja wiem że są takie rzeczy ale chodzi mi o dokladne informacje. Watek przeczytalam ale to sa informacje z tamtego roku a mi chodzi o aktualne.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Zakupy w biedronce

Post autor: Justyna1982 »

Niestety musimy czytać skład produktów na bieżąco bo producenci mogą zmieniać skład lub pod marką własną dana sieć zminia dostawcę. Lupa się nie przejmuj moja koleżanka od dawna też bez niej na zakupy nie chodzi a ja po ostatniej próbie przeczytania składu cukierka co syn został poczestowany to też chyba wrzucę ją do torebki.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zakupy w biedronce

Post autor: Anula80 »

Ja kupuję w Biedronce szynkę wędzoną z kurcząt (ma napis, że jest bezglutenowa), szynkę serrano, wędzone ćwiartki, wędzonego łososia, filety śledziowe w oleju, kabanosy drobiowe Konspol i Maestro H. Kani, kiełbasę śląską Konspol i drugą produkowaną przez H. Kanię, sery, twaróg, wafle ryżowe, monte, danio, danonki do picia, soki Bobofrut, kukurydzę i groszek konserwowe, czekolady Goplany, nutellę, big milki. Pewnie wszystkiego nie wymieniłam, bo naprawdę sporo można tam kupić.
Ale faktycznie trzeba uważać i zawsze czytać skład. Akurat mi się trafiło, że migdały zmieniły producenta i na nowych opakowaniach jest info o śladowych ilościach, a wcześniej nie było :/
Mnie nie stresuje, że ktoś się gapi, jak obczytuję wszystkie składy. Bardziej mnie wkurzają sklepy nie samoobsługowe, gdzie trzeba prosić o produkt i czytać, jak ktoś mi patrzy na ręce. Ale powoli to też już opanowałam i mam w nosie, czy się komuś podoba, czy nie :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ