Poznań: Restauracja Też Można w programie MENU BEZ GLUTENU

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Poznań: Restauracja Też Można w programie MENU BEZ GLUTENU

Post autor: Leeloo »

Miło nam ogłosić, że do programu MENU BEZ GLUTENU dołączyła restauracja TEŻ MOŻNA z Poznania. Restauracja zaprasza wszystkich chcących odżywiać się zdrowo. Nie stosuje się tu żywności wysoko przetworzonej, a wszystkie potrawy są bezglutenowe. Codziennie przygotowywane są zdrowe, urozmaicone, pełnowartościowe dania na śniadania, lunche i obiady. Jest to jedyne miejsce w Poznaniu, gdzie już od 6.30 można zjeść bezglutenowe śniadanie.

Naszym priorytetem jest wyręczyć was w kuchni i zaoferować smaczne pełnowartościowe produkty zgodne z waszym stylem życia” – mówi właścicielka. „Mamy kuchnię wegetariańską, wegańską, a co za tym idzie pełno u nas świeżych warzyw, owoców, kasz, nasion i orzechów a kolorowe dania zaskoczyły i zadowoliły już niejednego mięsożercę. Do wszystkich posiłków podajemy wyłącznie własne pieczywo. Staramy się też przyrządzać potrawy, które smakowo są możliwie najbliższe tak zwanej „domowej” kuchni„.

Znajdą tu coś dla siebie również osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie i nietolerancje. W TEŻ MOŻNA działa także mała piekarnia, z której właściciele są bardzo dumni. Codziennie pieką dla swoich gości kilka gatunków chleba na własnych zakwasach, bajgle, bagietki, bułki oraz ciasta, m.in. makowiec, szarlotkę (również sezonowe, jak np. rogale marcińskie). Do słodkości podawana jest dobra kawa, a wieczorową porą organiczne wino i bezglutenowe piwo.

https://celiakia.pl/restauracja-tez-moz ... z-glutenu/
anka45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt 11 sie, 2020 16:25

Re: Poznań: Restauracja Też Można w programie MENU BEZ GLUTE

Post autor: anka45 »

Połączenia smaków, które serwują (i to jakoś zawsze pasuje, choć cały czas się zaskakuje rzeczami których nigdy nie jadłam, osoba glutenowa z którą się przyjdzie na pewno też nie będzie zawiedziona) i to z jaką pasją robią jest niesamowite. Po bajgle w Poznaniu to tylko tam : ) Mogę polecić serdecznie. Teraz są kilka metrów dalej i mają większy lokal : ). Warto ich śledzić na FB. W miarę blisko dworca, jak ktoś ma dłuższą chwilę przesiadki. Z pewnością polecam!
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Poznań: Restauracja Też Można w programie MENU BEZ GLUTE

Post autor: Leeloo »

Obserwuję ich na Instagramie i wystarczy, że widzę ich zdjęcia, już jestem głodna. Pasjonaci z niespotykaną energią.
anka45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt 11 sie, 2020 16:25

Re: Poznań: Restauracja Też Można w programie MENU BEZ GLUTE

Post autor: anka45 »

Leeloo pisze:Obserwuję ich na Instagramie i wystarczy, że widzę ich zdjęcia, już jestem głodna. Pasjonaci z niespotykaną energią.
Dokładnie!
ODPOWIEDZ