dla bezmlecznych

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Po raz pierwszy miałam możliwość jako bezmleczna napić się kawy z mlekiem na mieście.
W Coffee Heaven można zamiast mleka krowiego wybrać mleko sojowe. Spieniają je tak samo jak zwykłe. Taka przyjemność kosztuje dodatkowo 4 zł, i tym sposobem wypiłam najdroższą kawę w swoim życiu :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Na stronach wegańskich przeczytałam o nowo otwartej lodziarni Gelati Giuseppe w Sopocie, gdzie Włoch Giuseppe produkuje na miejscu lody tylko wegańskie (bezmleczne) oraz na składnikach z naturalnych, z upraw biologicznych. Takich lodziarń podobno na świecie jest niewiele. Przypuszczam, że lody są również bezglutenowe - nie wydaje mi się, żeby była tam jakaś skrobia. Upewnię się wkrótce.
Adres: Sopot, ul. Podjazd 3
Ostatnio zmieniony wt 11 sie, 2009 11:19 przez Nastka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Hmm, brzmi smakowicie, choć do Sopotu to mam raczej kawał drogi :galy: Ale nie wiem, czy dobrze mi się kojarzy - kiedyś czytałam w gazecie chyba o lodziarni u Włocha Giuseppe (nie wiem, czy to przypadkowa zbieżność imion ;)) w centrum Warszawy. Lody miały być właśnie też tylko super naturalne i bardzo starannie robione. Tylko czytałam to strasznie dawno (z 10 lat temu?) i wtedy mi to jeszcze było wsio ryba. Może to ten sam Giuseppe?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Dzisiaj wypróbowałam lody. Są bezglutenowe!
Dodatkowo bezmleczne- robione na mleku ryżowym lub sojowym, o różnych smakach, na bazie naturalnych dodatków - pistacje, orzechy włoskie, owoce.
I jeszcze jedna dobra wiadomość, pan Giuseppe ma rożki bezglutenowe! Dowiedziałam się, że rożki są produkcji angielskiej, z całym szacunkiem, polskie rożki się do tych nie umywają - pyszne! Duża porcja lodów w bardzo korzystnej cenie.
Marzyłam od jakiegoś czasu o tym, żeby móc zjeść dobre lody, bez mleka. Ale polecam je również "mlecznym" celiakom ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Super :) piszesz pewnie o Sopocie , szkoda że nie ma takiej w Warszawie :|
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Tak, o Sopocie. Widać w każdym mieście jest "coś" - w Sopocie lody, w Poznaniu Ekowiarnia z ciastami bezglutenowymi, a w Warszawie macie za to "Oliwkę" ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Oj Nastko,niestety nie w każdym ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Nastka pisze:Dowiedziałam się, że rożki są produkcji angielskiej, z całym szacunkiem, polskie rożki się do tych nie umywają - pyszne!
Potwierdzam, rożki są przepyszne :D
Wzięłam najpierw porcję w papierowym kubeczku i normalnie szczęka mi opadła na wieść, że są dostępne wafelki bezglutenowe :D
POLECAM wszystkim lodziarnie Gelati Giuseppe w Sopocie
Obrazek
mana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 07 lip, 2012 13:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mana »

W cafe mana mana w Krakowie można napić się kawy z mlekiem roślinnym bez dodatkowych opłat, są dostępne również lody Giuseppe Gelati - bez laktozy i glutenu, są również musy owocowe bez zbędnych dodatków. Przymierzamy się również do bezglutenowych ciast i przekąsek :)
Chętnie również przeczytamy jakieś sugestie co moglibyśmy wprowadzić do naszego menu, by było przyjaźniejsze dla wszystkich osób na diecie. Macie jakieś propozycje? Myślimy np o piwie bezglutenowym, co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Nie jestem niestety z Krakowa, a teraz strasznie żałuję, ale piwo to bardzo dobry pomysł:-)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

też nie jestem z Krakowa, ale do kawiarni jeszcze bardziej od piwa pasowałby moim zdaniem cydr.
no i mógłby być "ciekawostką" nie tylko dla bezglutków, ale też dla wszystkich innych - piwo bezglutenowe raczej nie znajduje uznania wśród glutenowców (może nie tyle "nie znajduje uznania", co po prostu nie ma dla nich większego sensu), za to cydr jest jeszcze wciąż rzadkością.

oczywiście cydr nie wyklucza piwa bg :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
mana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 07 lip, 2012 13:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mana »

Dziękuję za odpowiedzi, o cydrze myślimy i na dniach pojawi się cydr Kiss Dry :)
ODPOWIEDZ