Fish & Chips - Warszawa - bez glutenu

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Fish & Chips - Warszawa - bez glutenu

Post autor: Małgorzata »

W Warszawie pojawiło się nowe, przyjazne osobom na diecie bezglutenowej miejsce, gdzie można zjeść tradycyjne, brytyjskie dania w centrum miasta przy ul. Koszykowej 30 (tuż przy Pl. Konstytucji).
Lokal jest sprawdzony przez Stowarzyszenie, więcej informacji na naszej stronie:

http://celiakia.pl/

Co ważne te dania można zamawiać do domu, do biura, wziąć w podróż. Są hermetycznie zamykane i gotowe do odgrzania.

Oby coraz więcej takich miejsc i inicjatyw!
:)
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

ale restauracja chyba nie jest bg? jutro pójdę i sprawdzę, akurat planuję być w okolicy, w każdym razie w menu nie ma info o tym, żeby panierka w dorszu czy snickers smażony w cieście były bg...
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Na razie są tam tylko dwa stoliki, w planach jest rozbudowa ale nie wiadomo kiedy. Z bezglutenową panierką do ryby jest problem, bo jak się używa zwykłą mąkę to ta mąka pyli na całą kuchnię. Wtedy należałoby przed przygotowaniem panierki bezglutenowej wymyć całą kuchnię... Może, jak będzie duże zainteresowanie, to uda się zrobić np. jeden dzień w tygodniu - wtedy wszystko byloby przygotowywane w mące bezglutenowej. Jak będzie taka możliwość damy znać.

Ważne jest, że mamy w centrum miasta punkt, gdzie możemy szybko zjeść obiad lub wziąc coś do odgrzania w domu. Wybór potraw spory. Wszystkie dania mają znaczek Przekreślonego Kłosa (licencja angielska) a my mamy dodatkowo szansę poznać angielską kuchnię :) Niektóre potrawy są naprawdę ostre....
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

No to zaraz zaraz, jak w powietrzu lata mąka, to znaczek przekreślonego kłosa, nawet żeby był brytyjski, pozłacany i ze szmaragdowym listkiem, jest chyba trochę na wyrost:)

Co innego dania pakowane próżniowo i podgrzewane, ale to raczej do zabrania do domu, nie po to idę do lokalu, żeby wsuwać pyszności z folii <mmm>
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Byłam ciekawa cen, poszukałam w necie i trafiłam na testową wersję sklepu.
http://fishandchipssklep.home.pl/Gluten ... fault.html

Za duże danie trzeba zapłacić 16 - 19 zł. Jak na standardową mrożonkę trochę drogo, ale niewykluczone, że kupiłabym coś takiego na wakacje czy szkolenie w leśnej głuszy. Nie wymaga lodówki, a czasami człowiek dałby więcej za ciepły obiad z dala od domu.
Jak na jedzenie restauracyjne w centrum cena jest dla mnie do przyjęcia, ale wtedy faktycznie oczekiwałabym czegoś lepszego niż gotowe danie odgrzane w mikrofali.

Do autorów strony - brawo za inicjatywę bezglutenową !
ale .. znajdźcie kogoś, kto poprawi polską gramatykę i interpunkcję. I może wrzućcie jakieś zdjęcie sklepu restauracyjki.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: polla2 »

martini pisze:No to zaraz zaraz, jak w powietrzu lata mąka, to znaczek przekreślonego kłosa, nawet żeby był brytyjski, pozłacany i ze szmaragdowym listkiem, jest chyba trochę na wyrost:)

Co innego dania pakowane próżniowo i podgrzewane, ale to raczej do zabrania do domu, nie po to idę do lokalu, żeby wsuwać pyszności z folii <mmm>
Z tego co można wyczytać nie ma tam bezglutenowego fish and chips, może będzie w przyszłości więc póki co, nie ma sensu przejmować się mąką, skoro dania są pakowane próżniowo. Było by super, gdyby w przyszłości choć jednego dnia w tygodniu, robione by było fish and chips tylko z mąki bezglutenowej, wtedy o żadnym zanieczyszczeniu nie mogło by być mowy. Dla mnie super, że są tacy ludzie, którzy pamiętają o nas-bezglutenowcach i mają w swojej ofercie takie dania nawet do odgrzania, bo tego w Polsce po prostu nie ma. A fajnie móc sobie zabrać gdzieś na wyjazd, w podróż zamiast styropianu(wafli ryżowych :), gotowe danie. Ja jestem jak najabrdziej za :D
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Żeby było jasne, dania pakowane są próżniowo w Anglii :)

Muszą mieć badania na zawartość glutenu a angielskie Stowarzyszenie robi audyt w zakładzie. I jak jest OK wtedy podpisują umowę licencyjną, w której zobowiązują się do przestrzegania zaleceń CoeliacUK i dostają prawo używania znaczka "przekreślony kłos" na rok.

Tak samo nasze Stowarzyszenie przyznaje licencję na znak w Polsce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

martini pisze:No to zaraz zaraz, jak w powietrzu lata mąka, to znaczek przekreślonego kłosa, nawet żeby był brytyjski, pozłacany i ze szmaragdowym listkiem, jest chyba trochę na wyrost:)
Gdyby wyśrubowane standardy produkcji tych dań nie zostały spełnione firma NIGDY nie dostałaby licencji na znak "przekreślonego kłosa", nie mieszajmy producenta z restauratorem i z "fruwaniem mąki" :)
martini pisze: Co innego dania pakowane próżniowo i podgrzewane, ale to raczej do zabrania do domu, nie po to idę do lokalu, żeby wsuwać pyszności z folii <mmm>
A nie sądzisz, że to już coś? Firma dostarcza te dania do biur, do domu, takiej oferty jeszcze nie mieliśmy, wielu osobom to odpowiada skoro kupują :) To, że są pakowane i odgrzewane w bezpieczny sposób (bez kontaktu z glutenem) sprawia właśnie, że są bezpieczne.
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Jeśli mówimy o sprzedawanych na wynos produktach - to bardzo chętnie się zgodzę i życzę wielu zamówień (sama, niestety, nie mogę skorzystać, bo mają w składzie inne rzeczy, których nie mogę, ale to ponura norma)

Natomiast mieszanie bezglutenowego znaczka w restaurację, w której panieruje się ryby i używa mąki do wyrobu wielu innych produktów może być mylące dla wielu osób - ale nie wyrokuję: pójdę, zobaczę, gdzie się ten znaczek znajduje i tyle.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

No więc ja to rozumiem tak: jest w Warszawie taka restauracja, które serwuje zwykłe jedzenie, ale w ofercie mają także gotowe zapudełkowane dania bezglutenowe do szybkiego przygotowania. Nie widzę tu żadnego problemu.
Przemo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 22 wrz, 2010 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Przemo »

Właśnie u nich byłem i zjadłem posiłek. Nawet niezły. :)
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Muszę wypróbować
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Ja kupiłam kilka ich pakowanych dań przed wyjazdem na wakacje nad morze i muszę powiedzieć, że się srawdziły. Smaczne i nie trzeba trzymać w lodówce. Najbardziej mi smakowała zupa grzybowa, ale ja uwielbiam grzyby :) Dania są dość ostre, ale też bardziej sycące niż zupy. Tylko koniecznie trzeba się przyjrzeć opakowaniom i szukać kłosa, bo produkują też zwykłe dania, a z wyglądu bardzo podobne.
Obrazek
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: polla2 »

też próbowałam, mogę polecić chili con carne, dla osób, które lubią ostre rzeczy dla mnie pychotka :)
Obrazek
anomalia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 09 wrz, 2011 09:51
Lokalizacja: Warszawa

Gdzie to jest?

Post autor: anomalia »

Ta restauracja dalej istnieje? Szukałam i nie wiem czy mam wyraźne problemy z orientacja czy wzrokiem? :) Koło czego?
ODPOWIEDZ