KOMPLEKSY WITAMIN DLA SPORTOWCÓW

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
bilbao2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 21 lis, 2006 19:25
Lokalizacja: fffeaf

KOMPLEKSY WITAMIN DLA SPORTOWCÓW

Post autor: bilbao2 »

Znacie jakies kompleksy witamin i mineralow dla osob uprawiajacych wyczynowo sport(oczywiscie bezglutenowych)? Zastanawiam sie nad UNIVERSAL Daily Formula ale nie pokoja mnie enzymy trawienne ktore sa tam w skladzie...nie wiem co to takiego i czy moze nam zaszkodzic?
tu jest sklad http://www.kulturystyka.sklep.pl/produc ... cts_id/555
Bardzo prosze panstwa o pomoc ;)
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Enzymy trawienne nie mają nic wspólnego z glutenem. Najpewniej są to enzymy zwierzęce. Mnie czasem zdarza się przyjmować enzymy trzustkowe (pankreatyna, kreon, combizym)na poprawę trawienia, przy jakichś dietetycznych obciążeniach typu święta, kiedy zawsze jest nadmiar jedzenia, a na początku diety brałam regularnie do obiadu.

Moim zdaniem taka odżywka jest bezglutenowa, ale czy inne składniki i jej ogólne działanie są korzystne dla organizmu, to moja wiedza jest niewystarczająca. Generalnie nie ufam takim specyfikom, a na pewno rozsądnie byłoby przyjmować go pod kontrolą jakiegoś lekarza...
Obrazek
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

bilbao2, była już na forum dyskusja o odżywkach, np. tutaj: topics3/odzywki-vt518.htm?highlight=od% ... ortowc%F3w
i tutaj:
topics11/sport-a-dieta-bezglutenowa-vt1 ... odno%B6%E6
Najprościej, na przyszłość, skorzystaj z opcji Szukaj (na górze, pod lupą).

Możesz też napisać do producenta (prośba - podziel się z nami uzyskaną informacją). Tutaj: topics20/np-zdrovit-vt2000.htm#20828 masz niekompletną (wg mnie) jeszcze informację o preparatach Zdrovitu.
Ostatnio zmieniony czw 19 lip, 2007 14:35 przez elola, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Ups, serdeczne dzięki elola :)
zdaje się że dałam ciała jako moderator :galy:
Obrazek
Zablokowany