Organizacje pomagające chorym na celiakię

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Ola
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 10:52
Lokalizacja: Bla

Organizacje pomagające chorym na celiakię

Post autor: Ola »

Koło Pomocy Dzieciom na Diecie Bezglutenowej w Bydgoszczy jest organizacją samopomocową działającą na rzecz chorych na celiakię i zzw (głównie dzieci oraz młodzieży). jest samodzielnym kołem specjalistycznym w strukturach TPD. Koło powstało 15 września 1982 roku z inicjatywy osób, które chciały pomóc dzieciom skazanym na dietę bezglutenową. Koło ma swój lokal w Bydgoszczy przy ul. Łokietka 6.

Główne formy działalności Koła to:
- Poradnictwo, szkolenia i pokazy w ramach "Szkoły życia z dietą bezglutenową".
- Organizowanie wypoczynku i rekreacji - kolonii zdrowotnych, turnusów rehabilitacyjnych oraz wycieczek.
- Szkolenia medyczne na temat celiakii oraz udzielanie porad prawnych.
- Organizowanie imprez okolicznościowych i integracyjnych takich jak: Dzień Dziecka, Śniadanie Wielkanocne, Wieczerza Wigilijna oraz udział w wielu imprazach kulturalno-rozrywkowych.
- Patronat nad stoiskiem z żywnością bezglutenową oraz współpraca z producentami żywności bezglutenowej.
- Pomoc materialna chorym poprzez paczki świąteczne, zakup żywności oraz dofinansowanie zakupu automatów do wypieku chleba.
- Reprezentowanie środowiska chorych na celiakię wobec władz lokalnych rządowych i samorządowych.
- Współpraca z Katedrą i Kliniką Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Akademi Medycznej w Bydgoszczy.

Na prośbę Koła

Ola :-)
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Wspominałem juz w rozmowach z Panią Cichańską, że chętnie stoworzymy dział na stronie i forum poświęcony Kołu i TPD.
Propozycja wciąz aktualna.
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Temat; Koła Przyjaciól Dzieci na Diecie Bezglutenowej przewinął siętakże w dziale Choroby,objawy, leczenie.Wszystkie Koła i organizacje mogłyby mieć swój osobny dział.Każdy zainteresowany mógłby wtedy łatwo uyskać potrzebne informacje. Przy okazji pozdrawiam Koło w Bydgoszczy. przedstawiciel Koła w Katowicach
Awatar użytkownika
abacik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn 20 wrz, 2004 14:00
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: abacik »

Co mam zrobić, żeby się do takiego Koła zapisać??
Agnieszka, Olka i Madzia
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Musisz się dowiedzieć o adres lub telefon najbliższego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci- najlepiej jeśli będzie to Oddział Wojewódzki czy Regionalny i zapytać czy mają w swoich strukturach takie specjalistyczne koło.Jeśli tak - to bez problemu możesz się zapisać.Jest mi trochę wstyd, ale nie wiem w jakim województwie leży miejscowość z której pochodzisz?
Awatar użytkownika
abacik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn 20 wrz, 2004 14:00
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: abacik »

Jestem z Wielkopolski, ale bliżej niż do Poznania mam do Wrocławia :))
Agnieszka, Olka i Madzia
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Z tego co wiem - sprawdzałam na stronie T P D - jest tylko 8 takich kół: Warszawa, Lublin, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Bielsko- Biała i Nowy Sącz. Jest też Stowarzyszenie w Gorzowie Wlk.
Gość

TPD Katowice.

Post autor: Gość »

Dajcie znać proszę jak to wygląda w Katowicach,napiszcie coś bliżej.Chciałabym się zapisać do takiego Koła.Zresztą nic nie mogę załatwiać ,bo nie mamy oficjalnego wypisu ze szpitala,tylko tymczasowy.Jakie papiery są potrzebne żeby się zapisać do takiego klubu?Napiszcie bliżej coś o sklepie,który podobno działa i jakie są godziny ,kiedy można przyjechać???
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Nic wielkiego nie trzeba załatwiać . Proszę przyjść najlepiej we wtorek ok.9.30 i porozmawiać z panią ze sklepiku lub z kimś z koła. Też powinnam byc.. Zapraszam. Katowice ul. św. Jana 10[w bramie między Apteką a Teatrem " Ateneum"].
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Aha- sklepik i Koło są w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci- Śląski Oddział Regionalny - 2p.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

w Katowicach jest wspaniała atmosfera
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

no spoko , tylko ze we wtorki o 9:30 mam szkołe ...W jakich godzinach w sobote mozna tam przyjechac ? jak to wyglada ?
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

smerfetko - niestety w sobotę nikogo w TPD nie ma. Natomiast we wtorki sklepik jest czynny od 8.00 do 17.00, a czasem też trochę dłużej.
Zapraszam.
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

eh soboty najlepiej mi pasuja , bo w tygodniu to mało czasu...No a w piatki jest ktos ? :P
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Jeśli chcesz kupić pieczywo to najlepiej we wtorki(wtedy jest dostawa - na zamówienie).W inne dni to ew. można kupić makaron,mąkę,ciastka...Jeśli chcesz uzyskać jakąś poradę to najlepiej się umówić.
ODPOWIEDZ