Celiakia a biust

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Celiakia a biust

Post autor: Dagmara85 »

W pazdzierniku 2009 zdiagnozowano u mnie celiakie. Stosuje dietę i czuję się super. Nic mi nie dolega, nic mnie nie boli, nie chorowalam na grype (odpukać). Tęsknie za niektorymi produktami, ale ciesze się że powoli widzę u siebie zmiany na lepsze. Zauwazyłam, że zaczełam troche tyć. Fakt, że zaczełam też chodzić na siłownie i piłam Protifar, ale też rzuciłam papierosy, bo zdarzało sie palic, wiec pozbyłam się tego paskudnego nałogu.
Zaczelam też brać znowu pigułki hormonalne Microgynon bo mam problemy z miesiączka, w składzie skrobia kukurydziana, wiec moge brac.
Moje pytanie jest takie: celiakia powoduje zahamowanie wzrostu, a czy powoduje zatrzymanie wzrostu piersi? Mam bardzo mały biust. Zauwazylam, ze troche mi urósl, troszke, ale coś tam zawsze. Czy to możliwe ze celiakia to spowodowała? Zahamowala mi wzrost piersi? Czy będą teraz rosły? Bo wczesniej przed dieta jak udało mi sie jakos przytyc to "wchodzilo" mi w brzuch, uda i posladki, bo jak nie wiedzialam, że choruję to mialam wzdęty brzuch, a teraz moze jak stosuje diete to pokarm będzie sie wchłaniał w cały organizm? Co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony ndz 24 sty, 2010 19:03 przez Dagmara85, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

biust

Post autor: Magdalaena »

Nigdy nie spotkałam się z wpływem celiakii na rozwój piersi. Ja przez 26 lat trułam się glutenem i urosły całkiem spore.
Ale Dagmara - jeśli jesteś urodzona w 1985 r. to jeszcze wiele lat potencjalnego wzrostu biustu przed Tobą - w tym nieprzewidywalna zmiana rozmiaru związana z ciążą i karmieniem.

A jeśli nie jesteście w pełni zadowolone ze swojego biustu (al - nie ma takiego rozmiaru stanika jak B !), to zapraszam na Lobby Biuściastych i siostrzane Lobby Małobiuściastych , gdzie dowiecie się jak dobrać odpowiedni rozmiar stanika i odpowiednio wyeksponować piersi.
http://forum.gazeta.pl/forum/f,32203,LO ... TYCH_.html
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Podpisuję się pod tym, co napisała Magdalaena obiema rękami i nogoma tyż :D
Rozmiary, jakie próbuje nam wcisnąć większość producentów bielizny, w rzeczywistości występują bardzo rzadko. Oczywiście większą część stanikowego życia też nosiłam 75 B, no bo przecież taki jest standard i większość pań tak ma. Otóż nie. Nie ma. Zapraszam choćby do zapoznania się z rozmiarówką producentów brytyjskich, potentatów w dziedzinie bielizny. Np: http://www.panache.pl/Dobierz_rozmiar-4.html
Ciężko by było uwierzyć, że biusty polskie i brytyjskie się tak różnią - to raczej kwestia podobna do bezglutenowości - u nich wszyscy wiedzą, co to celiakia i jest dużo produktów bg dostępnych wszędzie. U nas produktów mało, a wiedza żadna. Ze stanikami podobnie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Sheep pisze:Ciężko by było uwierzyć, że biusty polskie i brytyjskie się tak różnią - to raczej kwestia podobna do bezglutenowości - u nich wszyscy wiedzą, co to celiakia i jest dużo produktów bg dostępnych wszędzie. U nas produktów mało, a wiedza żadna. Ze stanikami podobnie...
Wiesz, ja jestem na Lobby pod początku 2006 r. i zmiany na polskim rynku biustonoszy naprawdę przypominają to co się dzieje na rynku polskich produktów bezglutenowych.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Jestem na forum Małobiusciastych i dziewczyny pomogły dobrac mi stanik, a mianowicie mam 60B, to bardzo mały rozmiar jak wiecie wiec nie ma sie co dziwic... zauwazylam ze piersi troche urosły, nie wiem czy po pigulkach, ale wczesniej tez jadlam pigułki i nie rosły, czy po tym, ze zaczelam tyć? Może organizm zaczyna sie regenerowac? W kazdym razie obserwuje swoje ciało :)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Mała korekta w pierwszej chwili przeczytałam 1995 i myślałam, że Dagmara ma 15 lat i dlatego jej narzekania na mały biust wydały mi się nieco przedwczesne. Sorry.
Ale w wieku 24 czy 25 lat biust rośnie niewielu dziewczynom (poza ciążą).
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

Zgadzam się z tymi rozmiarami staników - nie tylko rozmiar, wymiary, ale i krój stanika się liczy!

U nas we Wrocławiu jest taki sklep specjalizujący się w dużych piesiach - Matina, Jedności Narodowej 98. Panie znają się na rzeczy, ale nawet tam czasami mam problemy z doborem stanika, bo rozmiar rozmiarowi nierówny, zwłaszcza jeśli są różne kroje. :029:
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Malia pisze:U nas we Wrocławiu jest taki sklep specjalizujący się w dużych piesiach - Matina, Jedności Narodowej 98. Panie znają się na rzeczy, ale nawet tam czasami mam problemy z doborem stanika, bo rozmiar rozmiarowi nierówny, zwłaszcza jeśli są różne kroje.
Przede wszystkim różne rozmiarówki staników różnych firm. O sklepie Matina nie słyszałam wiele, ale ten post nie wygląda zbyt optymistycznie - http://forum.gazeta.pl/forum/w,32203,98 ... oclaw.html

we Wrocławiu polecana jest Milla
http://stanikowe-sklepy.blogspot.com/2008/10/milla.html
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

Magdalaena pisze:Przede wszystkim różne rozmiarówki staników różnych firm. O sklepie Matina nie słyszałam wiele, ale ten post nie wygląda zbyt optymistycznie - http://forum.gazeta.pl/fo...na_Wroclaw.html
A co w tym poście nie tak? Dziewczyna się pyta o wygodę użytkowania danego modelu.
A w tym sklepie mają olbrzymi wybór... Chociaż jak mnie wzdęcia najdą to i duży wybór nie pomaga, żeby sobie coś kupić. :029:
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Malia pisze:A co w tym poście nie tak? Dziewczyna się pyta o wygodę użytkowania danego modelu.
A w tym sklepie mają olbrzymi wybór... Chociaż jak mnie wzdęcia najdą to i duży wybór nie pomaga, żeby sobie coś kupić. :029:
Jak dla mnie podejrzane jest, że nie ma innych (późniejszych) postów. A z treści wynika, że na razie (latem 2009 ) oferta była niezbyt bogata.
Dla Lobby liczy się duży wybór rozmiarów czyli małe obwody (od 60) i duże miseczki (najlepiej do brytyjskiego K czyli polskiego R) i modeli. Plus oczywiście brafiiting.

Jak teraz jest ok., to wpisz się na Lobby i podaj sklep do stanikowej mapy. Kolejnej wrocławiance będzie łatwiej.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Drogie Panie - moim problemem nie jest biustonosz a biust i ja tylko zadalam pytanie czy jego rozmiar ma cos wspolnego z celiakia.
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Tak mi się wydaje , że jednak biust nie ma nic wspólnego z celiakią.
Wszystko zależy chyba jednak od budowy ciała , wagi .
Ja miałam w twoim wieku bardzo mały biust , ledwo go było widać.
Po urodzeniu dziecka i karmieniu troszkę mi urósł, ale to różnie bywa i raczej zależy od różnych spraw i myślę ,że nie martw się na zapas.
Z czasem na pewno wszystko po zastosowaniu diety dojdzie do normy.
I życzę tego z całego serca. :)
ODPOWIEDZ