Kosmetyki z glutenem

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Jest chyba mało prawdopodobne, aby gluten z kosmetyku przedostał się do krwiobiegu, co innego szminka lub pomadka do ust to jak najbardziej tak, bo można ją zlizać z ust, ale np. żel pod prysznic czy krem to raczej nie.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Adrian pisze:aby gluten z kosmetyku przedostał się do krwiobiegu
a hormon albo nikotyna z plastra przez skórę?
tak samo gluten może.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Mazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 10:12
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: Mazia »

Trochę poszperałam dzisiaj na necie, bo te proteiny pszenicy i inne glutenowe składniki w kosmetykach a zwłaszcza w kremach nie dawały mi spokoju i znalazłam coś takiego z czym także bym się zgodziła:

http://www.celiac.ca/index.php/about-ce ... gulations/

oraz pytanie:

Celiac disease: Can gluten be absorbed through the skin?
I have celiac disease. Do I need to be concerned about sunscreens, shampoos and cosmetics that contain gluten?
Answer
from Michael F. Picco, M.D.

No. Gluten-containing skin care products and cosmetics aren't a problem unless you accidentally swallow them. For this reason, avoid using such products on your lips or around your mouth. Also, avoid using gluten-containing dental products, such as certain mouthwashes and toothpastes. If you're uncertain about whether a product contains gluten, check the ingredient list on the product label or contact the manufacturer.

Some people develop a form of celiac disease called dermatitis herpetiformis (DH), which causes an itchy, blistering rash. This skin disorder is also linked to gluten intolerance. But although it involves the skin, DH is caused by ingesting gluten, not by skin contact with gluten. So, eliminating gluten from your diet will help clear up DH as well.

If you use a cosmetic or skin care product that contains gluten and you develop a skin reaction, see your doctor or dermatologist to identify the cause. It is possible to have an allergy to wheat or another grain that could cause a skin reaction.
nimfa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 14 paź, 2013 14:20
Lokalizacja: Lublin

Post autor: nimfa »

Czyli jesteśmy bezpieczni ?
grazka78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 14 paź, 2013 16:52
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: grazka78 »

Kamień z serca mi spadł...
Mazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 10:12
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: Mazia »

Ja się przyznaję, że przez 4 lata diety nie sprawdzałam kosmetyków pod tym względem, jak również gastroenterolog nic na ten temat nie wspominał. Myślę, iż głównie osoby z alergią na gluten powinny zwracać dużą uwagę na kosmetyki aczkolwiek nie jestem lekarzem i trudno wyrażać się w tej kwestii. Dlatego chciałam znaleźć cokolwiek co chociaż trochę by ułatwiło podjęcie decyzji co do stosowania takich kosmetyków u osób z celiakią. Jednak na kolejnej wizycie zapytam się lekarza prowadzącego, co on o tym myśli :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Mazia, daj znać, co Ci odpowiedział :D
anelka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 22:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: anelka »

koniecznie, bo boje się stosować kosmetyki które dostałam w prezencie :(
Majka1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw 29 sie, 2013 19:34
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Majka1234 »

Nie sądzicie, że przedostanie się glutenu z kosmetyku do krwiobiegu to już trochę paranoja? Jestem przerażona na samą myśl o sprawdzaniu jeszcze tego..
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Majka1234, tu chodzi raczej o osoby uczulone na mąkę pszenną, gluten itd. dla typowych celiaków groźne są kosmetyki, które możesz nieopatrznie połknąć np: pomadki, szminki itp.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Majka1234 pisze:Nie sądzicie, że przedostanie się glutenu z kosmetyku do krwiobiegu to już trochę paranoja?
Czy sądzisz, że plastry antykoncepcyjne, gdzie hormon przedostaje się przez skórę do krwiobiegu, to także paranoja?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
nelly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw 17 paź, 2013 21:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: nelly »

już raz miałam problemy właśnie przez pomadkę, gdzieś zapisałam nazwę, dam wam znać
Majka1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw 29 sie, 2013 19:34
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Majka1234 »

Ola_la miałam na myśli sam gluten, sprawdzanie zawartości kolejnych rzeczy etc a nie fakt że substancja może dostać się do organizmu ;)
w każdym razie dziękuje za odpowiedz, będę musiała coś o tym poczytać..
a orientujecie się które np pomadki zawierają gluten i czy producenci kosmetyków też mają obowiązek wypisać alergeny na opakowaniach?
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: wieczorynka »

.
Ostatnio zmieniony pn 31 sie, 2015 22:48 przez wieczorynka, łącznie zmieniany 1 raz.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Chciałbym pogadać , poradzić się...

Post autor: basiag »

Mam pytanie, kupilam zel myjacy do twarzy z serii barwa siarkowa w rossmanie, spieszylam sie wiec dokladnie nie przeczytalam składu, w do mu dopiero czytam ze zawiera proteiny pszeniczne, zla jestem jak osa, co lepiej go chyba nie uzywac? Chociaz nie mam postaci skornej celiakii ale jednak i tak raczej przeniknie do organizmu, jak myslicie? Czuje ze wyladuje w koszu a raczej napewno
:/
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
ODPOWIEDZ