Kosmetyki z glutenem

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Kamika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 10:47
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Kamika »

Czy ktoś może mi pomóc: Jeśli w skaładzie odżywki do rzęs jest składnik: Triticum Vulgare (Wheat) Protein to czy to oznacza, że na 100% jest tam gluten? Aplikuje się ją na skórę przy linii rzęs, więc kontakt jest bezpośredni. Z góry dziękuję za pomoc.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

no tak - białko pszenne akurat raczej nie budzi wątpliwości.
ja bym nie używała.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Ariel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 27 lut, 2013 16:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ariel »

Orientujedzie się czy kosmetyki typu korektor do twarzy zawierają glutenen? Nie wiem czy powinnam całą kosmetyczkę wymienić :/
Ostatnio zmieniony śr 27 lut, 2013 16:52 przez Ariel, łącznie zmieniany 1 raz.
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

ja nie zwracam uwagi na zawartość glutenu w kosmetykach.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

Dostałam krem do twarzy z wyciągiem z owsa. Nie odważyłam się go wypróbować. Od jakiegoś czasu zawsze czytam skład kosmetyków.
Agnessi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 27 kwie, 2013 16:48
Lokalizacja: Warszawa

kosmetyki których ja używam

Post autor: Agnessi »

cześć,
mam ten sam problem. choruję na celiakie. walczę z kosmetykami. kiedy nałożę niesprawdzony krem momentalnie robią mi sie na buzi grudki z którymi cholernie dużo walczę. na szczęście blizn nie mam. ale nie wygląda to estetycznie.

na pewno wszystkie kosmetyki z pułek exclusive tj: YSL, MOSCHINO, CLINIQUE mają gluten. zbóż używa się po to by prostowały zmarszczki. stąd wszystkie kremy przeciwzmarszczkowe maja pszenicę!!! czytajcie to. ja nie wiedziałam.

równiez farby u fryzjera zawierają zboża, ponieważ wtedy płytka włosa się tak nie niszczy. dlatego pamiętajcie o tym. mój fryzjer zaczął się tym interesować przeze mnie i na wszystkich farbach są zboża. w mniejszej lub większej ilości ale są. polecam łykać w tabletkach kwas hialuronowy plus krem zwykły nawilżający !!!
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: dzuzka86 »

Witam!!
Nie wiem czy w dobrym miejscu pytam jeśli nie to poproszę o przeniesienie. Czy używacie kosmetyku jakim jest BB Krem od Garniera?? Po przeanalizowaniu składu na moje oko nie na tam nic podejrzanego, ale będę wdzięczna za podpowiedz co do jego bezglutenowości.
Pozdrawiam
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

ja sokńczyłam ten krem i jest ok, kupię jeszcze
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Agnessi,

ostatnio używałam kremu pod oczy CLINIQUE, bardzo fajny, nic złego mi nie zrobił, ba odżywił wory :D
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: dzuzka86 »

Wieczorynka dziękuję serdecznie za szybką odpowiedz. W takim razie od jutra testuje nowy kosmetyk ;) ;)
Pozdrawiam gorąco
Ostatnio zmieniony pt 03 maja, 2013 18:40 przez dzuzka86, łącznie zmieniany 2 razy.
Ulka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 03 gru, 2008 14:06
Lokalizacja: ok.Rzeszowa

Post autor: Ulka »

A jakich tuszy do rzęs używacie? Masakra z tym glutenem :(. W sumie nigdy nie zwracam uwagi jeżeli chodzi o tusze, cienie do oczów, pomadki, błyszczyki etc. Jeżeli chodzi o balsamy i szampony to jeżeli wyraźnie pisze że jest z kiełków pszenicy lub coś w tym stylu to nie używam. Niestety drażnią mnie nazwy łacińskie i odpuszczam :/. Chyba, że widzę napis protein to zaczynam się wahać. Ktoś napisał, że na skórze głowy pojawiły się strupki itp. Podobny mam problem. Dermatolog zalecił mi szampony typowe dla atopowego zapalenia skóry. Wspominałam o glutenem, ale jakoś zbytnio nie wzięła tego pod uwagę bo propozycje szamponów mam całą gamę jaką znajdę w aptece...
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Uważam że powinien powstać temat pt: KOSMETYKI Z GLUTENEM tak będzie chyba łatwiej. Ja nie znajduję jakoś kosmetyków glutenowych.
Ulka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 03 gru, 2008 14:06
Lokalizacja: ok.Rzeszowa

Post autor: Ulka »

hehehe no raczej :) taki spis by nam ułatwił dużo :)
kluczfrancuski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 17 lip, 2013 09:32
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kluczfrancuski »

dzuzka86 pisze:Witam!!
Nie wiem czy w dobrym miejscu pytam jeśli nie to poproszę o przeniesienie. Czy używacie kosmetyku jakim jest BB Krem od Garniera?? Po przeanalizowaniu składu na moje oko nie na tam nic podejrzanego, ale będę wdzięczna za podpowiedz co do jego bezglutenowości.
Pozdrawiam
Moja dziewczyna używała i zachwalała. :)
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: dzuzka86 »

kluczfrancuski dziękuję bardzo za odpowiedz :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ