Młynki do mielenia- jakie?

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Młynki do mielenia- jakie?

Post autor: alva_alva »

Kochani,

jaki młynek do mielenia ziarna byście mi polecili? Chcę mielić kasze, ale także kukurydze, a z kukurydza mam najwięcej problemu, bo jest twarda. Kupiłam młynek do mielenia kawy, ale on nie mieli tak na mączkę, lecz na malutkie kawałeczki, co przy kukurydzy jest problematyczne, bo te kawałeczki nie nadają się na jakieś np. ciasto.
Jaki młynek byście mi polecili?
Awatar użytkownika
(Jacek)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 26 lut, 2008 00:48
Lokalizacja: Sulejówek (Mazowsze)

Używam zwykłego młynka do kawy

Post autor: (Jacek) »

Młynek ma 20 lat, rosyjski. 80w mocy. Na zdjęciu stoi na automacie do pieczenia silvercrest z lidla. Sprawdza się. Jedyną wadą jest jego mała pojemność; około 50 gramów. Trzeba 10 razy mielić. Jak się zepsuje, kupię większy. Na drugim zdjęciu kromka z mąki mielonej tym właśnie młynkiem.
Poważne młynki do mąki są drogie i moim zdaniem nie warto wywalać pieniędzy na taki specjalny młynek o niewiele większej wydajności. Dodatkowo podraża je okoliczność występowania w grupie produktów dla eko-zapaleńców, co czyni je cennymi z racji sąsiadowania z eko-produktami. Sprzedawcy najwyraźniej sądzą, że jesli ktoś jest w stanie zapłacić za ekomąkę 10x drożej niż zwykłą, to za eko-młynek i eko-garnek i eko-cośtamjeszcze też zapłaci bez protestów.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 20 maja, 2012 09:53 przez (Jacek), łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Młynek taki, którym bym mogła zmielić także kukurydzę kosztuje ok. 1000 zł. Owszem,drogo, ale większość mąk, zwłaszcza tych kukurydzianych ma domieszki. Niestety, ale ja mam bardzo duża wrażliwość na ten gluten i naprawdę czuję to bardzo szybko. Pierwsza sprawa to cierpię, a druga, to pogarsza mi się wchłanianie, nie wchłania mi się tyroksyna bo nie mam prawie tarczycy. Następują objawy niedoczynności. Jest to dla mnie na tyle męczące, że dosyć mam ufania producentom mąk. Bywa, że jedna partia jest w miarę czysta, a druga już nie, co też czuję. Bez sensu się stresuję za każdym razem jak otwieram nową paczkę jakiejś mąki. Nie mogę mieszać ich przez to, bo potem jak jest mi niedobrze, to nie wiem po której i ciągle to samo.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Acha, zwykły młynek do kawy ma plastikową obudowę, która dostaje po tyłku jak mielę kaszę, nie wspomnę o kukurydzy. Kawałek obudowy mi odłamało się.
Awatar użytkownika
(Jacek)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 26 lut, 2008 00:48
Lokalizacja: Sulejówek (Mazowsze)

Jak uważasz, tak zrobisz, doświadczysz i się nauczysz,

Post autor: (Jacek) »

ale próbowałem również mielić czymś takim : http://www.ronic.pl/index.php/roboty-ro ... rytmo.html i powiadam Ci, że jednak zwykły młynek do kawy lepiej się sprawdza.
Robot ma za duży pojemnik i żeby zmielić pół kilo kaszy musiałby wyć co najmniej pół godziny. Dopiero by dostał po zadku...
Przedmioty nie są wieczne, ale taki porządniejszy BOSCH, czy PHILIPS spokojnie powinien swoje przed śmiercią odsłużyć, a kosztuje ok 150 złotych. Mój kawowy (ten do mąki) ma jak już pisałem ok 20 lat i jeszcze kukurydzę miele na pierwszorzędny pył, zatem nowy będzie co najmniej tak dobry jak mój. Też nie ufam gotowym mąkom, a jeszcze do tego odrzucają mnie ich ceny. Poza tym można skomponować taką mieszankę jaką się akurat zechce, czy z tego co aktualnie znajdziemy w kuchni. Zauważyłem, że im więcej składników chleba, tym bardziej jest on udany.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Mam Boscha młynek do kawy, własnie za 150 zł, ale nie sprawdza się przy kukurydzy, a na kukurydzy mi w sumie zależy, bo wiele z niej mogę upiec.Natomiast kukurydza jest najczęściej zanieczyszczona, ta kupna. Raczej zdecyduje się na młynek do zboża, taki drewniany, elektryczny, z opcją mielenia kukurydzy. Może jednak ktoś taki ma i może mi jakiś polecić.
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

A przepis na chleb podasz (w odpowiednim wątku)? Proszę :)

Dopisek:
Niemożliwe jest uzyskać mąkę na sitach dostarczanych z tym młynkiem :P
" W zestawie otrzymają Państwo sita o następujących średnicach otworów: 2,5mm, 6mm i 8mm."

Czyli to nie informacja, a reklama strony... :spam:
Ostatnio zmieniony sob 22 wrz, 2012 17:35 przez Nalewka, łącznie zmieniany 1 raz.
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

a co sądzicie o takiej nakładce Młynek Żarnowy do maszynki do mięsa Zelmer?
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

Alva skąd bierzesz kukurydzę? ja ostatnio kupiłam młynek z biedronki ryż mi kiepsko zmielił
Obrazek
niro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 10 wrz, 2013 11:09
Lokalizacja: śląsk

Post autor: niro »

Polecam młynek elektryczny Pico lub Grano http://www.nowa.niro-bio.pl/?page_id=142. Młynki te doskonale nadają się do mielenia kukurydzy można w nich również mielić grykę. Wykonane są z naturalnego drewna lipowego lub bukowego, posiadają kamienie z korundu ceramicznie wiązanego. Młynki te posiadają możliwość regulacji grubości przemiału, można więc uzyskać różne grubości mąki. Zakup takiego młynka wiąże się z dość sporym wydatkiem ale młynek będzie służył przez wiele lat. Do mielenia kukurydzy nadaje się również młynek ręczny Country http://www.nowa.niro-bio.pl/?page_id=1789 z tym, że trzeba się nakręcić ;)
biankawalewska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 11 paź, 2013 11:14
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: biankawalewska »

Pico jest świetny, wart polecenia :)
alinka90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 18 paź, 2013 11:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: alinka90 »

idę rozejrzeć się za pico :)
bullka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 23 paź, 2013 14:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bullka »

trochę drogi...
Merlinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 09 lip, 2013 13:58
Lokalizacja: Borów

Post autor: Merlinka »

Witam. sprawdził moze ktos jak sprawuje sie : ŻARNOWY MŁYNEK DO KAWY taki co ma żarna ceramiczne ? planuje taki kupic :?:
Merlinka
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Kupiła dziś w netto młynek do mielenia orzechów za 20 zł. Ciekawe, czy będę zadowolona. Postaram się jutro wypróbować i dam znać
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ