Podróże - jak sobie radzicie?

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Taki sos sojowy bezglutenowy można kupić w Sklepie celiakii.pl (nie żebym chciała kogoś reklamować, ale ... :D )
Awatar użytkownika
olcia13-61
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2005 19:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: olcia13-61 »

Widzę, że problem istnieje i będzie istniał bo mentalności tak szybko się nie da zmienić.W tym wszystkim najgorsze jest to ciągłe tłumaczenie ,które człowieka dołuje.No,ale i z tym sobie trzeba radzić. :wink:
Aleksandra
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

to wszystko zalezy od człowieka ja jestem pozytywnie i pogodnie nastawiona tłumaczę i tłumaczę że to nie dieta - taka sobie, a choroba i przedstawiam jakie są konsekwencje jej nie "trzymania" skutkuje :D
dziwią mnie takie ciemne postawy ludzi ...
Aza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw 27 lis, 2014 14:47

Re: Podróże - jak sobie radzicie?

Post autor: Aza »

Siemka wszystkim. Czy są tu osoby, które wybierają się również w dłuższe podróże za granicę? Zastanawiam się czym się żywić na takim wyjeździe. Pozostaje chyba dowiedzieć się jak brzmi "gluten" w danym języku i szukać na etykietkach w sklepach.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Podróże - jak sobie radzicie?

Post autor: pleomorfa »

Zależy jak daleko i na jak długo ;)
Ja byłam maks miesiąc, natomiast grunt to przygotować sobie karteczkę z rzeczami, których nie możesz w danym języku, ewentualnie spisać sobie też dla siebie taką karteczkę z ewentualnymi słowami pod którymi w składzie mogą występować.

I wychodzę z założenia, że... owoce i warzywa są wszędzie :P
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Joasssia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr 31 sie, 2016 11:31

Re: Podróże - jak sobie radzicie?

Post autor: Joasssia »

Ja zazwyczaj po prostu zamawiam to, co wiem, że na pewno nie zawiera glutenu. :D Nie lubię wspominać w restauracjach że stosuje diete bezglutenową i co mogą mi polecić. Najlepiej wybrać to co jesteśmy przekonani, że glutenu zawierać nei może :D
ODPOWIEDZ