Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą życi

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Borówka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr 01 maja, 2013 11:25
Lokalizacja: Poznań

Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą życi

Post autor: Borówka »

Witajcie,
pozwoliłem sobie skorzystać z konta mojej żony, żeby do Was napisać. Jestem Bezglutenowcem w związku z tym, że moja żona choruje na celiakię. Robiąc codzienne zakupy, zawsze się zastanawiam:
- gdzie rzeczy bezglutenowe kupię najtaniej
- czy będą one dzisiaj dostępne
- który produkt z całej półki jest bezglutenowy (czytanie składników zapisanych małą czcionką męczy wzrok) i czy na pewno jest bezglutenowy (słyszeliście zapewne, że gluten jest nawet w aromatach do herbaty)

Razem z kolegami wymyśliliśmy aplikację, która dzięki różnym funkcjom da wam następujące możliwości:

LISTA ZAKUPÓW:
-możecie współdzielić listę z rodziną, znajomymi oraz przesyłać np. partnerowi aktualną listę zakupów (aplikacja sama doda zdjecie produktu z bazy) (przyznam, że zdarzyło mi się kupić mąka Schaera ale zamiast do naleśników kupiłem do ciast)
- jako że mobilna to zawsze pod ręką, a do tego możliwość przesyłania sobie listy zakupów (np. jedna osoba z domu, przesyła aktualizację listy do drugiej = aktualna lista z podaniem konkrentnych produktów)
- aplikacja może wam proponować inne produkty dopasowane do waszego profilu oraz rabaty od producentów i sklepów, produkty promocyjne, gratisy..
- aplikacja może zeskanowany paragon traktować jako zgłoszenie do konkursu u producenta
- aplikacja podpowiadałaby wam ulubione produkty już podczas wspisywania na listę zakupów
- aplikacja może wam przypominać, że zostały produkty na liście (niekupione) i podać gdzie je można kupić (sklepy stacjonarne w waszej okolicy)
- aplikacja będzie obsługiwała produkty z dóbr szybkobywalnych (FMCG) czyli pomaga też przy zakupie chemii i innych produktów dostępnych w sklepach stacjonarnych
- chcemy wspierać też lokalnych sprzedawców, którzy mają warzywa i owoce bardziej eko, a nie mają promocji. np wpisujecie pomidory i dowiadujecie się, że w takich godzinach możecie je kupić na rynku, targu itp. u pana Staszka w takiej cenie...

SKANER PARAGONÓW:
- prosta budowa aktualnej bazy towarów bezglutenowych, ich aktualnych cen i dostępności w konkretnym sklepie (jeśli kilka tysięcy ludzi będzie skanowało swoje produkty - również bezglutenowcy to jest to ogromna baza wiedzy o produktach)
- znacie budżet wydatków na artykuły spożywcze, możecie je analizować kontrolować, optymalizować, filtrować dane itd.
-nie trzeba przechowywać paragonów do reklamacji, wg przepisów prawa wystarczy informacja co, gdzie, kiedy kupiliście, sprzedający musi uznać taką reklamację
- aplikacja nie jest w stanie was zidentyfikować, bo macie tylko numer klienta i hasło do aplikacji, poza tym ochrona danych osobowych jest dla nas bardzo ważna więc ich po prostu nie zbieramy :)

SKANER KODÓW KRESKOWYCH:
- dodawanie zużytego produktu do listy zakupów przed wyrzuceniem opakowania do kosza na śmieci
- po zeskanowaniu kodu kreskowego aplikacja podaje mi czy produkt jest bezglutenowy, czy zawiera gluten lub ma znak przekreślonego kłoska - nie muszę czytać składników, aplikacja sama je zna i je analizuje; również dla uczulonych na jajka, mleko itd.

PRZEPISY:
- aplikacja na podstawie waszej historii zakupów jest w stanie podpowiedzieć wam przepis z rzeczy w lodówce lub co musicie dokupić, żeby zrobić danie wg przepisu
- codziennie o wybranej godzinie może wam dostarczać przepis na obiad, kolację
- może segregować przepisy wg różnych kategorii np. znajdź przepis na obiad do 20 zł, wg ostatnio kupowanych, kalorii, dostępności w sklepach w okolicy, wg tego co użytkownik nie lubi np .pieczarek i co lubi... itd.

JAK WY MOŻECIE POMÓC?

Z waszej strony chciałbym się dowiedzieć, czy przydałaby się wam taka aplikacja mobilna, czy dodawalibyście produkty do bazy danych (na początku trzeba uzupełnić bazę produktów o nazwę, składniki, zdjęcie, kod kreskowy) w zamian za darmowe korzystanie z aplikacji i jej funkcji, czy polecilibyście taką aplikację innym Bezglutenowcom?

Czy jest coś czym jeszcze moglibyśmy ułatwić sobie życie i naszym Bezglutenowcom, a czego tutaj nie wypisałem?

Pozdrawiam
mąż Borówki
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą

Post autor: Leeloo »

TAK, dodawałabym wszystko co tylko wpadłoby mi w ręce.
TAK, polecałabym osobom na naszej diecie, jak i wszystkożernym. Im nas więcej, tym weselej ;)

Meżu Borówki, ukłon w Twoją stronę.
April
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: pn 17 lut, 2014 17:40

Re: Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą

Post autor: April »

A ja ostatnio właśnie szukałam takiej aplikacji i żałowałam, że nie ma bo na prawdę by się przydała.
Obrazek
Kasia7874
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: śr 14 mar, 2012 14:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą

Post autor: Kasia7874 »

Świetny pomysł! Tak byłoby to spore ulatwienie.
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą

Post autor: monisiak81 »

super pomysł, ja również jestem na diecie ze względu na męża (czyli w drugą stronę :) )
aplikacja przydałaby się na 100% nie tylko nam samym, ale i rodzinie lub bliskim, którzy chcą/ mają możliwość nam zrobić zakupy,
w miarę możliwości myślę że każdy zainteresowany dodawałby produkt do "bazy" - tylko w jakiej formie? w office excel czy ... gdzie? - tak żeby "każdemu" było łatwo :)
zastanawia mnie tylko kod kreskowy - bo to się zmienia ;/ w miarę dostaw towaru do różnych sklepów?..??
w każdym razie ze swojej (i swojej rodziny) strony POPIERAM :)
Borówka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr 01 maja, 2013 11:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą

Post autor: Borówka »

Witam,
cieszę się, że potwierdzacie sens budowania takiej aplikacji, im więcej będzie tym potwierdzeń tym bardziej będziemy pewni, że nie tylko 3 osoby tego potrzebują, ale duża grupa Bezglutenowców... dlatego piszcie, czy taka aplikacja się wam przyda i co powinna jeszcze (poza tym co my wymyśleliśmy) umożliwiać...

do monisiak81:
dodawanie będzie bardzo proste i nie bedzie to excel (choć jeśli macie taką listę produktów w excelu to chętnie wrzucimy je do budowanej przez nas bazy produktów- nie trzeba ich będzie później znowu dodawać) - nie chciałbym na razie zdradzać szczegołów technicznych

kod kreskowy każdy produkt ma indywidualny i nie zmienia się on w zależności od sklepu tylko od zmiany produktu (ulepszenie, nowy smak itp.) - polskie produkty zaczynają się prefiksem 590
Prefiks 590 oznacza, iż dany produkt został wyprodukowany lub jest dystrybuowany przez przedsiębiorstwo zarejestrowane w polskiej organizacji GS1.

im więcej waszych wpisów tym więcej wiemy czego potrzebujecie i czy potrzebujecie takiego ułatwienia :)

czekamy na kolejne wypowiedzi...


dziękujemy
pozdrawiam
mąż Borówki
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą

Post autor: Leeloo »

Mężu Borowki,
Na forum wchodzą osoby szukające szybko konkretnej informacji, najczęściej z tematyki medycznej. Dodatkowo są wakacje i sporo ludzi wyjechało. Może warto byłoby zapytać o to na forum na facebooku Stowarzyszenia? Albo napisać wiadomość na FB do Stowarzyszenia, aby opublikowało Twoje informacje i pytania? Na pewno będzie odzew.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą

Post autor: Anula80 »

Też się pod tym pomysłem podpisuję dwoma rękami :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
LumiBo
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pn 02 kwie, 2012 21:42
Lokalizacja: Warszawa / Maków

Re: Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą

Post autor: LumiBo »

Ja też jestem za, świetny pomysł :) Chętnie wezmę czynny udział w dodawaniu produktów i polecaniu aplikacji.
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą

Post autor: kaczmi »

Jak najbardziej za!
April
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: pn 17 lut, 2014 17:40

Re: Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą

Post autor: April »

Kiedy możemy spodziewać się aplikacji?
Obrazek
Borówka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr 01 maja, 2013 11:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą

Post autor: Borówka »

prace nad aplikacją trwają... :)

pytanie: czy znacie osoby, które mają inne alergie niż gluten, np. jajka, mleko, itp...chyba im też przydałaby się taka aplikacja?

w sumie można to zrobić za jednym zamachem, ale pytanie jakie alergie jeszcze wziąć pod uwagę???
czy te osoby również wspierałyby taką aplikacje wprowadzając opisy produktów i zaznaczając inne alergeny???

z góry dziękuję za propozycje i komentarze

pozdrawiam
mąż Borówki
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą

Post autor: Leeloo »

oh jak najbardziej :)

na forum, jak i na fejsie jest sporo takich osób.

najczęściej wymieniane alergeny: skrobia pszenna, kukurydza, jaja, mleko w tym laktoza, drożdże, kakao, soja, pszenica, żyto, owies, orzechy (orzech arachidowy, orzech włoski, orzech laskowy, orzech nerkowca, orzech brazylijski), truskawka, pomidor, seler, gorczyca, siarczany, ryby, skorupiaki, owoce cytrusowe, sezam, mak

dużo ludzi zwraca też uwagę na obecność syropu glukozowo-fruktozowego
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą

Post autor: Anula80 »

Jak najbardziej jestem za. U nas też jest alergia na jaja i produkty mleczne
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
timeline
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn 11 sie, 2014 18:38

Re: Z miłości do Bezglutenowca tworzę aplikację ułatwiającą

Post autor: timeline »

Super inicjatywa! Jeśli wejdzie w życie to na pewno zostanę aktywną użytkowniczką takiej aplikacji. Dla mnie najważniejsza byłaby możliwość sprawdzenia czy dany produkt ma gluten czy nie. Reszta możliwości tej aplikacji - przepisy, listy zakupów czy jakieś konkursy - mniej mnie interesuje. Byłabym skłonna zapłacić za taką aplikację - w zamian za brak reklam, konkursów czy innych product placement.
ODPOWIEDZ