Pszenny brzuch

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sovyen
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: sob 11 paź, 2014 21:25

Pszenny brzuch

Post autor: Sovyen »

Pamiętam, że gdzieś obiło mi się o uszy sformułowanie "pszenny brzuch". Było to dawno temu, kiedy jeszcze nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak celiakia. Koncepcja była taka, że ludzie na świecie są coraz grubsi nie przez niezdrowe tłuszcze, ale właśnie przez to, że pszenica powoduje znaczne skoki insuliny w krwi, co skutkuje tworzeniem się tkanki tłuszczowej. Temat potraktowałam trochę z przymrużeniem oka - w końcu wiele jest amerykańskich publikacji łączących gatunek dietetyka-horror-teorie spiskowe. Ale teraz sobie o tym przypomniałam patrząc na moją fałdę tłuszczu wylewającą się ze spodni, bo przy tym wszystkim jestem dość szczupła (44 kg, 160 cm wzrostu) i reszta ciała wygląda normalnie.

Czy wy też przed rozpoczęciem diety bg i na jej samym początku mieliście problem ze zwiększonym obwodem brzucha? Czy ewentualnie potem się to jakoś unormowało?
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Pszenny brzuch

Post autor: michal_mg »

To nie jest w pełni związek z glutenem.
Ja jestem na diecie wg testów na nietolerancje. Nie jem tego na co mój organizm wytwarza przeciwciała interpretując jedzenie jak zakażenie. Wyłączenie tych produktów daje w 99,9% efekt chudnięcia POMIMO jedzenia ogromnych dawek węglowodanów i ogólnie tego czego na diecie odchudzającej się zakazuje.
Ja przy wzroście 180 i wadze 64kg schudłem 4 kilo. Moja żonka wcześniej odchudzała się na Dukanie - 34kg. Po ok 2 latach zyskała 7 bez nadmiernego parcia na zrzucenie ich,a po przejściu na diete wg testów zruciła 10 - teraz waży 59kg. W pierwszych 2 tygodniach na tej diecie jedząc kasze podlewane oliwą, winogrona i 2 słoiki miodu zjechała 4 kilo - nikt w to nie wierzy, dietetykom nawet o tym nie wspomina. Jej wiedza o odchudzaniu, którą nabyła będąc na Dukanie legła w gruzach... Wystarczyło zrobić testy i jeść tylko wg nich i waga leci - jednak nie ma się nad tym kontroli - tak jak kiedy się tyje.
I tak, jeśli ktoś ma tylko nietolerancje na gluten i przestanie go jeść to będzie miał podobny efekt. Jednak kiedy masz nietolerancje na jeszcze pare innych rzeczy to efekt może być słabszy albo wogóle. Nie jedząc podrażniających rzeczy normuje się przemiana materii i to jest klucz.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Pszenny brzuch

Post autor: sandyy »

Ja tam nie wiem, ale zawsze bylam bardzo szczupla, a brzuch wystawal.
Teraz przy przejsciu na diete przytylo mi sie, wiec ciezko oceniac, bo brzuszek dalej jest ;)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pszenny brzuch

Post autor: Anula80 »

Myślę sandyy, że na zmniejszenie obwodu brzucha potrzeba więcej czasu. Mój Seba przy szczupłej sylwetce miał brzuch wzdęty, jakby był głodzony. Po roku stosowania diety brzuch jest normalny :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Sovyen
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: sob 11 paź, 2014 21:25

Re: Pszenny brzuch

Post autor: Sovyen »

michal_mg pisze: Jednak kiedy masz nietolerancje na jeszcze pare innych rzeczy to efekt może być słabszy albo wogóle. Nie jedząc podrażniających rzeczy normuje się przemiana materii i to jest klucz.
Co do glutenu byłam tak przyzwyczajona do objawów, że zdawało mi się, że wszystko jest w normie i niczego wcześniej nie podejrzewałam. Teraz się boję, że może być jeszcze coś czego nie toleruję, a zwyczajnie tego nie wychwycę.
Jak odkryłeś swoje nietolerancje? Eliminowałeś stopniowo z diety pewne składniki czy robiłeś specjalne testy?
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Pszenny brzuch

Post autor: michal_mg »

Sovyen pisze: Jak odkryłeś swoje nietolerancje? Eliminowałeś stopniowo z diety pewne składniki czy robiłeś specjalne testy?
Testy Food Detective. Eliminacja na piechote za bardzo pracochłonna.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
Daria82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 09 wrz, 2015 21:31

Re: Pszenny brzuch

Post autor: Daria82 »

Wydaje mi się, że jeżeli ktoś cierpi na nietolerancję glutenu w organiźmie to ten jego brzuch może być z tym związany. Może to głupie, ale dlaczego ludzie coraz częściej kupują chleb razowy zamiast pszennego? Może najzwyczajniej w świecie boją się o swój brzuch, chcą utrzymać ładną sylwetkę. Nie wiem, czy to ma powiązanie, ale jeżeli ktoś coś wie na ten temat to będę wdzięczna za jakąś dodatkową dawkę informacji.
ODPOWIEDZ