Taśmy w sklepach

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Taśmy w sklepach

Post autor: Anula80 »

Już od dłuższego czasu zastanawiałam się, jak rozwiązać problem z niezbyt czystymi taśmami w sklepach.
Wczoraj trafiłam tak, że powinnam położyć zakupy na taśmę dość mocno obsypaną mąką. Położyłam kawałek dalej, ale i tak za chwilę można trafić na to samo.
Dziś, dzięki temu, że podzieliłam się wątpliwościami na głos, wpadłam na to, żeby brać za każdym razem karton (np. w Biedronce i Lidlu nie ma z tym raczej problemu), rozkładać go i na nim układać zakupy, a potem karton do kosza.
Nie mam obsesji. Chodzi o to, że mogę zapomnieć powycierać opakowania, już mam to na rękach i wszędzie roznoszę. Nie po to dbam o wszystkie szczegóły, żeby przynosić do domu mąkę w czystej postaci.
Wycieranie ich przez pracowników też chyba nie rozwiąże problemu, bo co w każdej chwili może się coś rozsypać.
Jak sobie z tym radzicie?
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
kofi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: śr 03 gru, 2014 08:52

Re: Taśmy w sklepach

Post autor: kofi »

Wcale. To ważny problem, bo nawet mało ekologiczne pakowanie w torebkę foliową warzyw i owoców nie ma większego sensu, bo te torebki i tak trafią do domu, na blat, albo do lodówki. Szczerze mówiąc dopiero zapodałaś temat, zaczęłam się zastanawiać. Raczej myję wszystko, ale może się zdarzyć, że się ostanie ta mąka na skórce jabłka, albo w torebkę, która leżała na omączonej taśmie zapakuję sobie śniadanie do pracy...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Taśmy w sklepach

Post autor: Anula80 »

Właśnie, warzywa i owoce się myje. Resztę łatwo przegapić :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

Re: Taśmy w sklepach

Post autor: Demeter24 »

Może to już też zbyt duże popadanie w paranoje ale ja ze sobą idąc na zakupy biorę jakąś małą reklamówkę i jak taśma wg mnie nie jest "wolna od glutenu" :) to kładę reklamówkę i na nią dopiero produkty które nie mają jakiś szczelnych opakowań
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
kofi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: śr 03 gru, 2014 08:52

Re: Taśmy w sklepach

Post autor: kofi »

Pewnie z zewnątrz wygląda jak popadanie w paranoję, ale trudno...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Taśmy w sklepach

Post autor: Anula80 »

Ja nie uważam, żeby to było popadanie w paranoję. Łatwo to przenieść do domu i zanieczyścić
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

Re: Taśmy w sklepach

Post autor: Demeter24 »

Niestety 90% ludzi z którymi robię zakupy uważa, że totalnie mi odbiło ale ja wole położyć te zakupy na torbie wyglądać na schizofrenika niż potem 3 dni nie wychodzić z domu spędzając je w wc
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
martad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 16 kwie, 2015 16:48

Re: Taśmy w sklepach

Post autor: martad »

A już myślałam, że to ja mam tylko "hopla" na punkcie czystości taśm. Ja najczęściej podczas zakupów biorę pusty karton, tam wkładam swoje produkty i dzięki temu one nie mają żadnej styczności z taśmą ;)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Taśmy w sklepach

Post autor: Anula80 »

Nie wykładasz z kartonu? Chyba też tak będę robiła
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Taśmy w sklepach

Post autor: Leeloo »

o kurka. ja przyznam, że problem z taśmą miałam od dawna, jeszcze przed jakąkolwiek dietą.
aż mnie wzdrygało kiedy ludzie kładli luzem brudne warzywa, owoce i to wszystko szło przez taśmę, potem spracowane i wiadomo jak czyste ręce ekspedientki, całą jej ladę ze skanerem (przez którą przechodzi wszystko, łącznie z surowym mięsem w mokrych siatkach itepe) i potem turlały się do klienta. ok, seler będzie dokładnie obrany. ale takie jabłko? czy opłukanie wodą wystarczy?

ostatnio robiłam spore zakupy z mamą. podjeżdżam wózem pod kasę, zabieram się do rozładunku, a tam.. cała taśma w niezidentyfikowanej cieczy. mówię głośno "ALE TAŚMA JEST BRUDNA, NIE POŁOŻĘ TU ZAKUPÓW MAMO". na co oburzona pani kasjerka: "taśma jest taka na całej długości, nic się nie zmieni, więc albo pani kładzie, albo zapraszam do innej kasy" :zdziw: :zdziw: :zdziw:

co do pudełek- często w Lidlu widzę taką praktykę. ludzie pakują wszystko w karton i takowy podjeżdża do kasjerki, która po kolei wbija całą jego zawartość i na koniec oddaje karton.
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Taśmy w sklepach

Post autor: gronkowiec »

Tutaj zazwyczaj wycierają taśmę po kliencie i przed kolejnym. Ja prawie wszystko wkładam do woreczków (wiem, mało ekologicznie...), jak mam mało zakupów to zostawiam w koszyku, w wielu sklepach nie wykłada się na taśmę towaru tylko podjeżdża wózkiem od strony kasjera i on sam wyciąga towar, kasuje i pakuje do toreb. W kkoszyku mam w swojej torbie, bo te koszyki też czyste nie są...
Ostatnio zmieniony czw 16 kwie, 2015 23:40 przez gronkowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
kofi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: śr 03 gru, 2014 08:52

Re: Taśmy w sklepach

Post autor: kofi »

W Olsztynie nawet jak stoi karton, to kasjerka wyjmuje po kolei i kładzie po drugiej stronie = tam skąd zabiera się zakupy. W każdym razie w sklepach, w których ja robię zakupy. Latem raczej staram się kupować na bazarach, niż w sklepach warzywa, mam swój sklep, w którym kupuję kasze i mąki, taki z ekspedientką za ladą, ale i tak część zakupów robię w marketach. Opcję kartonową często stosujemy, bo koty uwielbiają kartony, a my trzymamy w nich drewno do palenia i potem też je palimy (kartony, nie koty ;) )
emiln9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 18 kwie, 2015 23:50

Re: Taśmy w sklepach

Post autor: emiln9 »

Higiena to podstawa. Jednak sprzedawczyniom czasem ciężko nad tym zapanować i jest to zrozumiałe. Warto być rozważnym i wziąć sprawę na swoje barki. W pełni popieram. :)
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

Re: Taśmy w sklepach

Post autor: Demeter24 »

KOFI ulżyło nam, że nie palicie kotów razem z kartonami ;)
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
Daria82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 09 wrz, 2015 21:31

Re: Taśmy w sklepach

Post autor: Daria82 »

Niestety ludzie nie zwracają na to uwagi i nie robią porządku z tym dlatego, że uważają, że taśma sklepowa to taśma sklepowa i powinien o nią zadbać personel kasowy, czy personel sklepu. Osobiście uważam, że powinno się dbać o cały wizerunek firmy. A z drugiej strony mnie też wkurza, gdy idę do sklepu i wiem, że muszę coś położyć, a tu plama z oleju, a tu trochę cukru. Takie rzeczy powinno się od razu zgłaszać, żeby nie zostały bez echa. W innym wypadku nasze potrzebny zostaną po prostu olane i nikt nic z tym nie zrobi.
ODPOWIEDZ