wyprawa do pizzerni

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kiki1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt 03 cze, 2014 23:05
Lokalizacja: Śląsk

wyprawa do pizzerni

Post autor: kiki1981 »

Co myślicie o przedszkolu, które organizuje wycieczkę do pizzerni. Dzieciaki będą wyrabiać ciasto, piec i jeść. Niby fajnie ale moje dziecko ma celiakie. Pani powiedziała dzieciom o wycieczce, moja córka załapała i się cieszy. Córeczka ma świadomość, że jest na diecie bg ale też tęskni za posiłkami takimi jak jedzą zdrowe dzieci. W ten dzień córka pójdzie do grupy mojej młodszej córki a nie do pizzerni. Szkoda mi jej, że będzie musiała potrzeć jak inne dzieci zajadają się. Zazwyczaj podmieniam jej jedzenie (na wycieczce, jak są urodzinki w przedszkolu, jak piekli pierniki) ale tym razem nie dam jej surowego ciasta bo i tak nie będzie miała gdzie go bezpiecznie wyrobić. Co myślicie o tym, czy dobrze robię nie puszczając ją?
md573
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: ndz 16 lut, 2014 20:29
Lokalizacja: Mielec

Re: wyprawa do pizzerni

Post autor: md573 »

Według mnie - dobrze. Córka mogłaby dotknąć rzeczy na których jest mąka, a później przenieść ją do ust.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: wyprawa do pizzerni

Post autor: Anula80 »

Ja bym nie ryzykowała.
Ostatnio mój syn z zajęć rękodzieła na urodzinach kolegi podarował mi naszyjnik z makaronu. Trochę mi skóra ścierpła, jak pomyślałam, że go robił, a później tymi rączkami jadł. Niestety, nic nie wiedzieliśmy o tej atrakcji :/
Teraz już wiem, żeby uprzedzać, żeby nie brał udziału w lepieniu ciasta na pizzę, ciasteczka, itp.
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
kiki1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt 03 cze, 2014 23:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: wyprawa do pizzerni

Post autor: kiki1981 »

A jak to wytłumaczyć niespełna 6 letniemu dziecku? Nie chciałabym aby czuło się inne...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: wyprawa do pizzerni

Post autor: Leeloo »

6 letnie dziecko to już bardzo rozumna istota. powiedzieć szczerze, bez bajek, bycie innym nie znaczy z automatu bycie gorszym!! takich sytuacji będzie zapewne więcej, warto rozmawiać z dzieckiem otwarcie od początku- że to dla jego dobra, zdrowia, siły i bezpieczeństwa, zaproponować inną atrakcję/zamiennik.

a na chwilę obecną- otworzyć pizzerię w domowej kuchni, zaprosić fajne towarzystwo i wspólnie upichcić bezglutenowe włoskie jadło.
Daria82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 09 wrz, 2015 21:31

Re: wyprawa do pizzerni

Post autor: Daria82 »

Moim zdaniem to fajna taka wyprawa, bo dzieciaki nauczą się jakiejś pracy, nauczą się jak robić pizzę i jak przebiega cały proces. Swoją drogą jeżeli Twoje dziecko jest chore to proponowałabym porozmawiać z wychowawczynią i przedstawić, jak wygląda problem. Może to uchroni Twoje dziecko. W ten dzień zostaw może go lepiej w domu i porozmawiaj z nim. Na pewno zrozumie, bo to jest duży dzieciak, dzieci w jego wieku już wiedzą co i jak i są rozumne.
ODPOWIEDZ