Wege-glucie

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chrisQu
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: wt 18 sie, 2015 18:44

Wege-glucie

Post autor: chrisQu »

Czołem,
podobny wątek już jest ale jest jakiś dziwny i mocno zaofftopoiony i w sumie się z niego wiele nie dowiedziałem, więc postanowiłem założyć nowy, jeśli jednak to jest problem dla adm. to proszę o połączenie obu wątków i z góry przepraszam a tero do meritum.
No więc ilu nas jest wege-gluciów? Ja z dietą wegetariańską zacząłem flirtować już dawno temu ale miłość do steków, McDonalda, chińczyka oraz strach przed brakami białka na siłowni mnie mocno ograniczał w swoich postanowieniach. Na dietę wegetariańska przerzuciłem się dopiero od początku tego roku i bardzo mi pod-pasowała. W sumie przygotowała mnie też do celiakii, ponieważ uniezależniła mnie właśnie od McDonalda, chińczyka, jedzenia na mieście itd. dzięki niej nauczyłem się też sporo o gotowaniu a w diecie wegetariańskiej i wegańskiej gluten jest stosunkowo rzadkim składnikiem (żal wieki tylko seitana :( któy jest pyyyszny). Jedynym moim problemem teraz jest rodzina która zaczęła mnie namawiać do jedzenia mięsa od kiedy "zachorowałem". Mnie jednak mięso zwyczajnie zaczęło brzydzić mimo niskiego wege-stażu i ciężko mi sobie wyobrazić powrót do wsuwania kotlecików.
W każdym bądź razie bardzo polecam wegetariańską dietkę wszystkim gluciom. Ciekawi mnie bardzo ile jest osób na tym forum które nie jedzą mięsa oraz wasze doświadczenia, więc zapraszam do dyskusji.
Pzdr
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Wege-glucie

Post autor: michal_mg »

po przeczytaniu tego postu nie wiem, czy chodzi o diete wegańską, czy wegetariańską - do tego tu nie ma gluciów, a są bezglucie... może się czepiam, ale nie wiem o czym mowa. Dieta wegańska i wegetariańska to jest jednak dość spora różnica.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
ODPOWIEDZ