Znani ludzie z celiakią

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

Post autor: glutato »

Kabran, mozliwe, ale oto co pisaly gazety:

" Joseph Calleja, best known as diminutive rapper and Kid Rock sidekick Joe C, died Nov. 16 2000 at his home in Taylor, Mich. Calleja, who suffered from an intestinal disorder known as Celiac disease since childhood, was 26."

albo:

" Kid Rock's diminuitive sidekick, Joe C., is dead.
The 26-year-old rapper, whose real name was Joseph Calleja, succumbed to celiac disease, an intestinal disorder he had suffered since childhood, his label, Atlantic Records, announced Friday afternoon."

Tak jego smierc tlumaczyla na forum dot celiakii jakas osoba:

He had a rare form of the disease, refractory sprue. It doesn't respond to a gluten free diet. The only medical treatment is long term corticosteroid use to control the imflammation, and unfortunatly that leads to brittle bones, short stature, weight gain, a round appearance to the face (called "moon face" by doctors - thanks Doc, thanks alot dry.gif ) and a host of other problems - and that's on top of the celiac."

A oto caly watek:
http://www.glutenfreeforum.com/lofivers ... 18529.html
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

glutato pisze:corticosteroid use to control the imflammation, and unfortunatly that leads to brittle bones, short stature, weight gain, a round appearance to the face (called "moon face" by doctors - thanks Doc, thanks alot dry.gif ) and a host of other problems - and that's on top of the celiac."
Każdy, kto używał popularnych sterydów (o działaniu ogólnoustrojowym, nie jakichś "wymyślnych", nowych i piekielnie drogich u nas np. Entocort, Budenofalk) wie, jak wygląda człowiek po takiej kuracji. Nie twierdzę, że ów muzyk nie miał celiakii, ale zarówno fakt że używał ogromnej ilości sterydów, jak i inne (to sterydy powodują osteoporozę, czyli łamliwość kości) daje mi trochę do myślenia. Znam wypadki współistnienia chorób zapalnych jelit typu Crohn, które w wyjątkowo ciężkich przypadkach mogą być nawet śmiertelne (choć to niezwykła rzadkość) z celiakią. Jedna choroba nie wyklucza istnienia drugiej. Ale zgon w wyniku celiakii czy celiakia , której nie da się "wyleczyć" (zaleczyć) dietą??? Tu mi baaardzo nie pasuje. Słyszał ktoś o czymś takim? To po prostu nie jest celiakia. Albo celiakia okrutnie zaniedbana, a w to nie chce mi się wierzyć, skoro bohater tej historii żył w kraju o najlepiej rozwiniętej nauce i medycynie.... Nie rozumiem, co to jest "celiakia, która nie odpowiada na dietę". Albo lekarze d**a, albo dieta... Wszyscy szukamy osób znanych=wspólników w chorobie, ale ten mi jakoś nie bardzo pasuje. Nic na siłę. W końcu Seal też jest chory. Ale na tocznia. I dla nas z tego żaden wniosek nie wypływa... :)
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

Post autor: glutato »

Trzeba miec nadzieje, ze masz racje.

[ Dodano: Sro 18 Kwi, 2007 02:20 ]
i znalazlem takie cos:

A small percentage of people with celiac disease do not improve on the gluten-free diet. These people often have severely damaged intestines that cannot heal even after they eliminate gluten from their diet. Because their intestines are not absorbing enough nutrients, they may need to receive intravenous nutrition supplements. Drug treatments are being evaluated for unresponsive celiac disease. These patients may need to be evaluated for complications of the disease.
Awatar użytkownika
Deride
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 17:18
Lokalizacja: London, UK/Rumia, PL

Post autor: Deride »

dlaczego zdawalo mi sie, ze Maria Sklodowska -Curie (pozostane patriotka:)) zmarla na wskutek choroby popromiennej tudziez bialaczki?
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Agniesia pisze:Ja wiem, że córka Donalda Tuska była kiedyś na diecie bezglutenowej. Usłyszałam to w TVN STYLE w programie "Miasto Kobiet" :)
W dzisiejszym dodatku do gazety Wyborczej "Dużym formacie" jest wywiad z żoną Donalda Tuska Małgorzatą Tusk. Przy jednym z pytań w odpowiedzi znajduje się następujące zdanie: "...ale Kasia miała celiakię i trzeba było bardzo dbać o jej zdrowie". Warto podkreślić to, że Kasia była chora...więc albo to nie była celiakia, albo zostaje Nam czekać kiedy córka premiera RP pojawi się na naszym forum:)
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
ola26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 09:43
Lokalizacja: kutno

Post autor: ola26 »

Dziś rano w programie Dzień Dobry tvn gościem programu była piosenkarka Paula, która gotowała bezglutenowo, ciekawa jestem czy ktoś oglądał program do końca, bo ja niestety nie mogłam gdyż szykowałam się na komunię.
Paula nie wspomniała nic o Celiakii, powiedziała tylko, że jest uczulona na gluten i inne pyłki, nie potrafiła też odpowiedzieć na pytanie, co to jest gluten?Wiedziała jedynie, że pewnych produktów nie może jeść. Na pytanie prowadzącej Kingi Rusin, która zapytała ją jak radzi sobie w trasie koncertowej z jedzeniem, odpowiedziała, że wtedy nie trzyma diety, odżywia się w przydrożnych barach, stara się jedynie ściśle przestrzegać diety u swojego syna.
Przyznam szczerze, że trochę mnie to zdenerwowało, miałam wrażenie że ta osoba nie wie nic na temat swojej choroby i diety bezglutenowej, a została zaproszona do programu, żeby o tym mówić.
Obrazek
Eliza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 23 lis, 2008 19:23
Lokalizacja: Rybnik/Opole

Paula - i brak wiedzy na temat diety bezgutenowej

Post autor: Eliza »

Witam serdecznie
Niestety oglądałam rano praogram DDTVN z Paulą- to była porażka brak wiedzy na temat glutenu!!! Paula opowiadała o tym jak podjada w restauracjach np makarony, że nie zawsze przestrzega dietę, opowiadała również o tabletkach na dietę bezglutenową!!!
Musiałam to skomentować pod programem poniżej link, takich głupot dawno nie słyszałam!

http://dziendobrytvn.plejada.pl/forum.h ... VtMDAxLmpz

Pozdrawiam tych co to oglądali, pewnie było im wstyd co Paula opowiadała!!!
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Przepraszam, a ta Paula to jakaś znana osoba?? :galy: (żarcik).
Może Stowarzyszenie napisałoby jakieś sprostowanie do tvn, że jesteśmy zażenowani i przerażeni tym co owa Znana Osoba mówiła o diecie bg? Tak sobie myślę, bo program ma chyba niezłą oglądalność...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Janis_J
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz 18 cze, 2006 11:25
Lokalizacja: ..

hmm

Post autor: Janis_J »

hmmm no nie da się ukryć że mówiła jakieś głupoty...... ona chyba sama nie wie co jej tak naprawdę jest... i robi ludziom wodę z mózgu..... że w sumie to ta nasza dieta to nic takiego , tak ? wrrr
..::forgive and forget and you will never regret::..
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

To prawda oglądąłam ją i słuchałam jej wypowiedzi i normalnie
aż mi szczęka opadła,ona mówiła takie bzdury i tak naprawdę chyba wogóle nie ma pojęcia co to jest dieta bezglutenowa :zly:
A wogóle to myślę, aby do niej dotrzeć i wytłumaczyć o co chodzi z tą dietą bo ona w wielkiej czarnej dziurze żyje bidulka

Moim zdaniem koniecznie trzeba to sprostować bo oglądało to mnóstwo osób i teraz będa myślałay że można czasem zjeść sobie np. zwykły makaron, wziąć tabletkę-tylko nie wiem jaką - i jest ok.
ola26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 09:43
Lokalizacja: kutno

Post autor: ola26 »

Ciekawa jestem czy gdyby osoba na diecie bezglutenowej, członek stowarzyszenia zaproponowałby że chętnie wystąpi w programie i ugotuje coś, czy byliby chętni nas zaprosić?

Z ciekawości przeanalizowałam to, co ugotowała Paula, bo przepisy umieszczone są na stronie internetowej no i do nóżek bezglutenowych paula dodała płatków kukurydzianych
( ciekawe czy bezglutenowych?)

Być może się czepiam, ale czuję niesmak i myślę sobie, ze warto byłoby wypowiedzieć się na ten temat jako Stowarzyszenie, ale tą decyzję pozostawiam przedstawicielom...
Obrazek
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: darciak90 »

Ja słyszałam i czytałam, że Ania Kerth jest na diecie bezglutenowej. Kojarzę ją jedynie z serialu: "Na wspólnej". W artykule było tylko tyle na temat diety:

"- Co robisz, gdy szukasz wytchnienia?

- Piekę ciasta, których nie mogę jeść, bo jestem uczulona na gluten."

fragment wywiadu ze strony: http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... Y/71216036
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

W DDTVN gościem była już kiedyś Małgorzata, prezes naszego Stowarzyszenia. Widocznie w TVN mają krótką pamięć.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

W TVN nie przywiązują wagi do takich rzeczy, ot taka rozrywka, żeby tylko był jakiś temat do rozmów.
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Warszawa

Post autor: Anqula »

Powinni zamieścić sprostowanie!
dieta od 14 października 2008r.
ODPOWIEDZ