Zdarza wam się?

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
chrisQu
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: wt 18 sie, 2015 18:44

Zdarza wam się?

Post autor: chrisQu »

Zdarza się Wam czasami pękać? I zjeść coś czego nie powinniście? Ja wczoraj zjadłem pizze i dzisiaj cierpię :( - tak się chciałem komuś pożalić. Wy też czasami macie takie problemy?
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdarza wam się?

Post autor: monisiak81 »

ok 4 - 5 lat diety bezglutenowej i ponad 2,5 bezmlecznej _ u mnie przeważa zdrowy rozsądek - ze względu że dietę trzymałam ze względu na karmienie synka. Teraz to już kwestia przyzwyczajenia, i jakoś nie wyobrażam sobie powrotu do "normalności". (mimo że sama jestem tylko alergikiem- nie celiakiem)
mój mąż (celiak) od 4- 5 lat dieta bezglutenowa_ i wręcz boi się zjeść coś glutenowego, bo sam powtarza że to zniweczyłoby kilkuletni już trud trzymania diety, a na powtórkę objawów się nie pisze ;)
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdarza wam się?

Post autor: monisiak81 »

Jeszcze zapytam, nie łatwiej było zrobić samemu pizzę? w domku niż teraz się męczyć? szkoda mi Ciebie (pod kątem tego bólu, czy dolegliwości jakie teraz przeżywasz)
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Zdarza wam się?

Post autor: justek625 »

Podobnie nie moge sie pogodzic z ta diagnoza i tym paskudnym jedzeniem, na 30 urodziny wypilam miedzy innymi 6-8 piw :D przez cala noc wiec tyle wyszlo w ciagu 10 godzin, nie bylo innych alkoholi akurat tam, bo to byl taki bar nad morzem, tak wiec to taki spory grzeszek :) :D Na drugi dzien wszystkie dolegliwosci mi wrocily swedzenie skory, bol glowy i zapalenie pecherza... Czasami cos zjem co ma 'sladowe ilosci' bo np w fabryce tez maja te rzeczy z glutenem. Ale chleba i takich typowo macznych rzeczy nie zjadlam jeszcze. Pierwszy rok trzymalam sie twardo. Mysle, ze trzymam diete bardzo dobrze ale czasami takie malutki grzeszki sie zdarzaja, ale takie naprawde malutkie i rzadko ;).
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Zdarza wam się?

Post autor: pleomorfa »

ChrisQu zdarza się, ale tylko pod względem mleka (również nie mogę), pod względem glutenu nigdy, choćbym nawet była maksymalnie głodna, a cuda typu pizza, zapiekanki czy ciasta wszelkiego rodzaju pachniały mi pod nosem. Po prostu wychodzę z założenia, że nie jest to tego warte, a jak mam dużą ochotę to robię sobie szybko wersję bezglutenową z tego co mam pod ręką (nie zawsze jest możliwość zrobienia z tego prawdziwej pizzy), aby zaspokoić psychiczną chęć zjedzenia fast foodu :). A co do mleka to cóż... raz na pół roku zdarza mi się zjeść plasterek żółtego sera :D.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zdarza wam się?

Post autor: Anula80 »

Nie zdarzają mi się odstępstwa i wcale nie uważam, że bezglutenowe jedzenie jest paskudne
Na imprezach u nas wszystko jest bezglutenowe i co glutenożercom najbardziej smakuje? Mój świeżo upieczony bezglutenowy chleb :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Zdarza wam się?

Post autor: justek625 »

Jednemu smakuje czekolada, drugiemu mieso a trzeciemu ser, wiec kazdy inaczej moze 'odczuwac' jedzenie bg. Wiem na pewno jedno gdybym byla zdrowa, sama dobrowolnie w zyciu bym nie byla na tej diecie, jest tyle pysznych rzeczy bg, jestem zwolennikiem 'barowego' jedzenia kebaby, pizze, chinska kuchnia, masala, paella slodycze....
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
chrisQu
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: wt 18 sie, 2015 18:44

Re: Zdarza wam się?

Post autor: chrisQu »

Podziwiam was za tak długie trzymanie diety, mi się udało ponad pól roku wytrzymać. Najgorsze jest to że ta pizza mi wcale nie smakowała i jedząc ją miałem straszne wyrzuty sumienia.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Zdarza wam się?

Post autor: pleomorfa »

ChrisQu każdy ma chwile słabości, ale trzeba się im przeciwstawiać, bo jak sam widzisz nie jest to tego warte i wcale tak super nie smakuje, jakby się mogło wydawać :).

Za dużo bólu mam jak jedzenie okazuje się zanieczyszczone, żeby jeszcze go przypominać umyślnie.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Zdarza wam się?

Post autor: pawelski »

Nie zdarza mi sie.
Nie, zebym katechizowal ;) kazdy robi co uwaza za sluszne, po prostu wychodze z zalozenia, ze nie mam czasu na ból, lezenie, siedzenie godzinami w toalecie, itp...

Pizze jadam tylko z Schara - najczesciej na gotowych spodach, bo taniej i mozna samemu przyrzadzic pyszne dodatki. Da sie przezyc.
A pizzerii unikam i niechetnie spogladam w ich kierunku, bo to jedyny produkt, którego autentycznie mi brakuje. Usiasc w pizzerii w tym pieknym zapachu i nazrec sie do przesady :okulary: moze kiedys jeszcze bedzie mi to dane...

W zasadzie to pomiedzy badaniem, gdy doktor stwierdzila brak kosmków, do momentu otrzymania wyników IGG z wielokrotnym przekroczeniem przeciwcial, jeszcze podjadalem bo organizm byl przyzwyczajony. Pózniej zapowiadalem sobie, ze kilka razy do roku zjem cos glutenowego, ale im dalej w bezglutenowy las tym bardziej swiadomie rezygnowalem z tego zalozenia.
Mniej wiecej po roku juz wiedzialem, ze z wlasnej woli glutenu nie rusze.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Zdarza wam się?

Post autor: michal_mg »

z żonką pękneliśmy na święta... totalnie czysta rozpusta. Zaczęło się, że prawie nic nie mogliśmy zjeść, a teściowa zapomniała też żeby nie dodawać śmietany do grzybowej - no to przecie głodni z wigilii nie wyjdziemy. Potem jeszcze sylwester.
Teraz dalej na właściwe tory, ale jednak jeszcze nie w pełni na 100%.
Człowiek przyzwyczaja się jednak do smaków, a już to co pamięta z dzieciństwa to nie wykorzeni bez sentymentu. My jednak jesteśmy tylko na diecie wg nietolerancji (ja m in gluten, a żonka raczej większość zbóż więc wychodzi na jedno) jednak to dość pierwsze aż tak duże odstępstwo po roku i siedmiu miesiącach. Po tym czasie powiem jednak, że nawet jak pozbędziemy się nietolerancji to do "normalnego"/starego żywienia nie będziemy wracać. Sporadycznie od święta może tak, ale na stałe nie. Zauważyłem, że teraz mamy póki co pomysły i motywacje na szukanie nowych rzeczy, a takie glutenowe żarcie, którego jest pełno rozleniwia człowieka.... i w moim przypadku powrót do kanapek byłby nieuchronny...
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
Joanna Struzik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: śr 18 sty, 2012 14:46
Lokalizacja: Pionki

Re: Zdarza wam się?

Post autor: Joanna Struzik »

Nie przejmujcie się, we mnie też czasami siedzi mały diabełek, który podpowiada "zjedz, może Ci nic nie będzie", ale nie ulegam i wygrywam tę walkę :).
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Zdarza wam się?

Post autor: salsamichal »

Ja podchodzę do diety restrykcyjnie i nie ma opcji żeby zjeść cos glutowego pokusa jest ale nie pękam
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
justysh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 26 mar, 2016 16:36

Re: Zdarza wam się?

Post autor: justysh »

pokusa jest najgorsza jak z nią walczycie;( pomóżcie;(
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Zdarza wam się?

Post autor: pleomorfa »

Na początku diety po prostu szłam zająć się czymś innym z dala od tego co kusiło, żeby o tym nie myśleć.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ