Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Borówka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr 01 maja, 2013 11:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: Borówka »

obecnie w ver .1.0. sortowanie produktów w wyszukiwarce jest takie (od góry):
1. "nie zawiera" alergenu oraz produkty nie posiadające informacji o alergenie - bez kolorowego paska (w bazie nie mamy rozróżnienia czy brak alergenów wynika z braku opisu czy faktycznego braku alergenów w produkcie)
2. "zawiera" lub "może zawierać" alergen - czerwony pasek

w przyszłości ma być takie sortowanie (jeśli będzie większe zainteresowanie, żebyśmy wiedzieli, ze jest dla kogo pracować, bo na razie tylko my tu dyskutujemy, za co dziękuję, ale też byłoby miło zobaczyć więcej testerów):
1. nie zawierające alergenu potwierdzone certyfikatem np. "przekreślony kłos" - zielony pasek i certyfikat
2. nie zawierające alergenu informacja od producenta na opakowaniu - zielony pasek (może inny odcień zielonego)
3. nie posiadające informacji o alergenie - bez paska
4. "może zawierać" - pasek pomarańczowy
5. "zawiera" - pasek czerwony

Problemy, które aplikacja ma rozwiązać:
+ Aplikacja powstała również z myślą o Bezglutenowcach > moja żona ma celiakię, dbanie o jej zdrowie
+ z braku dla mnie wyszukiwarki produktów bez glutenu (lub bez alergenu) dostępnych w okolicznych sklepach stacjonarnych > oszczędność czasu, nie muszę czytać etykiet, w tym czy "może zawierać" (trochę to czasu zajmuje przy półce), znam najnowszą ofertę okolicznych sklepów stacjonarnych
+ braku informacji gdzie mogę najtaniej kupić konkretne produkty bez glutenu > oszczędność pieniędzy i łatwy wybór produktów na listę zakupów np. w tramwaju, w domu, a nie stojąc przed półką, próbując odczytać gdzie schowali info o alergenach
+ poza tym mogę poinformować innych o cenach i ofercie sieci handlowej, a inni mnie
+ zachęcam sieci do wprowadzania na półki produktów bezglutenowych, im nas (wymagających i świadomych alergików z mobilną wyszukiwarką) więcej tym sieci muszą szybciej się dostosować do klienta

Zaoszczędzone pieniądze i czas wolę przeznaczyć na wspólny wyjazd :)

Aplikacja jest też dla niealergików, może zastąpić Listonica (ma te same funkcje) w zakresie listy zakupów, excele do domowych budżetów, ceneo dla produktów w sklepach stacjonarnych czyli być takim:

Googloceneo dla konsumenta przed wyjściem do sklepu :)
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: salsamichal »

Czy dodając produkty aktualizuja sie w głównej bazie czy tylko u mnie na telefonie
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
Borówka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr 01 maja, 2013 11:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: Borówka »

Produkty dodawane przez użytkowników, są dodawane tylko do jego listy zakupów (nie pokażą się w wyszukiwarce) oraz wysyłane na nasz serwer, w celu weryfikacji jakości danych i zdjęcia. Po pozytywnej weryfikacji udostępniamy produkt w wyszukiwarce wszystkim użytkownikom.
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: salsamichal »

Czyli rozumiem że mile widziana bedzie archwizacja produktów dla dohra ogółu
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: qrzysztof »

W Listonic cenię sobie możliwość tworzenia kilku list zakupów. Czasami jest tak, że pewne produkty kupujemy tylko w danym sklepie (np. w Marks and Spencer czy Ikea). Ja robię sobie oddzielne listy dla pewnych sklepów, zamiast dodawać wszystko do jednej.
Borówka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr 01 maja, 2013 11:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: Borówka »

salsamichal pisze:Czyli rozumiem że mile widziana bedzie archwizacja produktów dla dohra ogółu
Jeśli pod pojęciem archiwizacji rozumiesz dodawanie nowych produktów do naszej bazy to tak, gdyż dzięki temu kolejni użytkownicy korzystają z Twojego wpisu.
qrzysztof pisze:W Listonic cenię sobie możliwość tworzenia kilku list zakupów. Czasami jest tak, że pewne produkty kupujemy tylko w danym sklepie (np. w Marks and Spencer czy Ikea). Ja robię sobie oddzielne listy dla pewnych sklepów, zamiast dodawać wszystko do jednej.
Nasza aplikacja ma pomagać zaplanować kupno artykułów FMCG, czyli żywność, chemia, kosmetyki, art. dla dzieci, art. dla zwierząt itd. które są dostępne w wielu sklepach w okolicy każdego z nas. Zdecydowaliśmy się na jedną listę, bo nawet użytkownicy Listonic, sami stwierdzili, że w pewnym momencie zostają z kilkoma listami po kilka niekupionych produktów i muszą każdą osobno przeglądać co zostało z każdej listy do kupienia.

Zamierzamy wprowadzić sekcje dzielące naszą listę zakupów na produkty zaplanowane do kupienia w różnych sieciach, ale najpierw musimy sprawdzić, czy podstawowa wersja listy zakupów, jest akceptowana przez użytkowników.

Ktoś jeszcze chętny do testowania?
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: qrzysztof »

Dodałem na próbę produkt ze zdjęciem i pojawił się na liście (bez zdjęcia), ale nie da się zobaczyć szczegółowego widoku ("Nie znaleziono produktu"). Najwyraźniej spowodowało to też problemy z wyświetleniem szczegółów pozostałych produktów na liście. Raz się da, a innym razem nic się nie dzieje po naciśnięciu. Po restarcie aplikacji lista działa już normalnie, z wyjątkiem nowego produktu, którego szczegółów cały czas nie da się wyświetlić.

Z innych pomysłów - kategorie. Mi to bardzo ułatwia zakupy. Kiedy robiłem sobie listy papierowe zdarzało się, że je przepisywałem, tak żeby były posortowane działami. W konkurencyjnej aplikacji jest to automatyczne, dzięki czemu oszczędza się czas.
Borówka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr 01 maja, 2013 11:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: Borówka »

Produkty dodawane przez Ciebie są u nas zapisane na serwerze i czekają na nasze potwierdzenie oraz wpadają na twoją listę zakupów. Na razie tylko tekst żebyś wiedział co kupić, szczegóły produkty i sam produkt w wyszukiwarce pojawią się dopiero gdy dodany produkt zostanie przez nas pozytywnie zweryfikowany.

Zaktualizuj sobie poprzez Beta do najnowszej wersji, to zobaczysz, automatyczne sortowanie produktów w ramach 6 kategorii: Żywność, chemia i kosmetyki, art. dla dzieci, art. dla zwierząt, art. przemysłowe, pozostałe produkty

a dodatkowo w każdej kategorii produkty sortują się alfabetycznie. Dzięki temu będąc przy lodówkach z jogurtami, od razu widzisz wszystkie produkty jakie tam możesz kupić.
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: qrzysztof »

qrzysztof pisze:Dodałem na próbę produkt ze zdjęciem i pojawił się na liście (bez zdjęcia), ale nie da się zobaczyć szczegółowego widoku ("Nie znaleziono produktu"). Najwyraźniej spowodowało to też problemy z wyświetleniem szczegółów pozostałych produktów na liście. Raz się da, a innym razem nic się nie dzieje po naciśnięciu. Po restarcie aplikacji lista działa już normalnie, z wyjątkiem nowego produktu, którego szczegółów cały czas nie da się wyświetlić.
W wersji 1.14 problem nadal występuje. Po dodaniu produktu (nowego lub istniejącego w bazie) do listy za pomocą skanera nie da się wyświetlić szczegółowego widoku dla poszczególnych produktów. Czasami dotyczy to całej listy a czasami tylko pozycji, które znajdują się na liście poniżej dodawanego produktu.

Oprócz tego nie podoba mi się, że kiedy zeskanuję kod i wybiorę "szczegóły produktu" to nie mogę go już później dodać do listy bez skanowania drugi raz. Kwestia dodawania produktów do listy poprzez skaner generalnie wymaga dopracowania. W tej chwili można dodawać do listy duplikaty.
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: qrzysztof »

Wersja 1.15 na Androida:

Przydałaby się jakaś opcja czyszczenia całej listy. Usuwanie pojedynczo szwankuje przy duplikatach (których chyba i tak być nie powinno). W tej chwili mam na liście 5 duplikatów jednego produktu i nie mogę ich usunąć. Gdy usuwam pojedynczo to z 5 robi się 4 a potem znowu 5, znowu 4 itd.
Borówka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr 01 maja, 2013 11:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: Borówka »

Qrzysztof dziękujemy za Twoją opinię i pomoc.

Utworzony przez Ciebie (przed chwilą) produkt nie został jeszcze przez nas zaakceptowany i nie jest w naszej bazie (jest tylko na twojej aplikacji, abyś mógł go później w sklepie odhaczyć i podać cenę), więc nie można obejrzeć jego szczegółów (zresztą poza kodem EAN, reszta informacji i zdjęcie jest widoczna na liście zakupów).
W wersji 1.14 problem nadal występuje. Po dodaniu produktu (nowego lub istniejącego w bazie) do listy za pomocą skanera nie da się wyświetlić szczegółowego widoku dla poszczególnych produktów. Czasami dotyczy to całej listy a czasami tylko pozycji, które znajdują się na liście poniżej dodawanego produktu.
przyznam, że testuję wersję 1.16 i nie mogę powtórzy tego problemu z pokazywaniem szczegółowych widoków. Sprawdź proszę czy w najnowszej wersji to się powtarza.
Oprócz tego nie podoba mi się, że kiedy zeskanuję kod i wybiorę "szczegóły produktu" to nie mogę go już później dodać do listy bez skanowania drugi raz. Kwestia dodawania produktów do listy poprzez skaner generalnie wymaga dopracowania. W tej chwili można dodawać do listy duplikaty.
Na razie dodawanie duplikatów jest możliwe, gdyż technicznie przy naszym malutkim zespole, nie możemy na to poświęcić za dużo czasu. Aplikacja ma Wam pomagać, więc jeśli ktoś potrzebuje dodawać duplikaty do listy zakupów, to będzie to dla niego dobre. Odnośnie dodawania produktu do listy zakupów z pozycji szczegółów produktów, to dodamy to w następnych poprawkach.
qrzysztof pisze:Wersja 1.15 na Androida:

Przydałaby się jakaś opcja czyszczenia całej listy. Usuwanie pojedynczo szwankuje przy duplikatach (których chyba i tak być nie powinno). W tej chwili mam na liście 5 duplikatów jednego produktu i nie mogę ich usunąć. Gdy usuwam pojedynczo to z 5 robi się 4 a potem znowu 5, znowu 4 itd.
obecnie można bardzo szybko usuwać produkty z sekcji "do kupienia" poprzez mocniejsze swipe w lewo, czyli za "zrzuć z listy" jest "usuń"

ten błąd może być tylko wtedy, gdy masz dwa razy dokładnie ten sam produkt w sekcji "do kupienia" - usuń jeden i następnie usuń go z sekcji "kupionych", gdyż dwóch dokładnie takich samych produktów nie może być w sekcji "kupione"

:569:
:!: W najnowszej wersji aplikacji jest dużo produktów bezglutenowych np. firmy Schaer, Bezgluten, Bezglutenowa oaza, Incola, Balviten i inne... :!:
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: qrzysztof »

Borówka pisze: przyznam, że testuję wersję 1.16 i nie mogę powtórzy tego problemu z pokazywaniem szczegółowych widoków. Sprawdź proszę czy w najnowszej wersji to się powtarza.
wersja 1.16 na Androida

Problem nadal występuje, ale tego buga nie będzie łatwo wyśledzić, bo nie jest powtarzalny. Ta sama sekwencja czynności może prowadzić do różnych rezultatów. W tej chwili stwierdzam więc tylko ogólnie, że wyświetlanie widoku szczegółowego produktu działa niestabilnie. Zauważyłem jeszcze, że czasem gdy pozycja na liście nie reaguje na pojedyncze kliknięcie, reaguje na podwójne.
Borówka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr 01 maja, 2013 11:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: Borówka »

Zgłosiłem Twoje cenne uwagi do deweloperów.
Niedługo aplikacja będzie w sklepie, wtedy zobaczysz ile udało nam się zrobić.

Dziękuję za pomoc
ania__m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob 18 kwie, 2015 16:59
Lokalizacja: Koszalin

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: ania__m »

a jak będzie się nazywała aplikacja ?
Borówka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr 01 maja, 2013 11:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukamy Bezglutenowych Testerów aplikacji mobilnej

Post autor: Borówka »

Aplikacja nazywa się "Billy- Asystent zakupów"
Mam nadzieję. że przyszłym tygodniu będzie dostępna na AppStore i Google Play. Taka jaką udało nam się do końca maja udoskonalić. Choć nie ukrywam, że już mamy kolejne pomysły na to jak Bezglutenowcom ułatwić życie :)
ODPOWIEDZ