Biała kiełbasa bezglutenowa

Wszystko co z mięsem i rybami związane - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

anutek69
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz 12 lut, 2012 21:27
Lokalizacja: Warszawa

Biała kiełbasa bezglutenowa

Post autor: anutek69 »

Witam, poniżej podaję prosty przepis na smaczną białą kiełbasę wyprodukowaną własnoręcznie.

SKŁADNIKI:

1/2 kg mięsa "od łopatki"

1/2 kg mięsa wołowego z odrobiną tłuszczyku

1 opakowanie jelit wołowych ( do kupienia np. w Tesco )

czosnek- jego ilość dopasowana indywidualnie

pieprz, sól, majeranek

Mięso mielimy, dodajemy przyprawy. W tym czasie moczymy przez 4 minuty jelita w ciepłej, ale nie w gorącej wodzie, by zmiękły. Napełniamy je mięsem tworząc kiełbaski, które należy ugotować. :)
W innej wersji można użyć mięsa kurzego.
Dieta BG od 09.02.2012r.
Obrazek
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

A mój przepis na taką kiełbaskę jest trochę inny ale kiełbaska też smaczna.
-2kg mięsa wieprzowego(może być łopatka)
-1kg udźca z indyka
-2szkl przegotowanej ciepłej wody(nie gorącej)
-sól,pieprz,czosnek do smaku
-jelita do nadziania
Mięso wieprzowe mielimy na sitku o mniejszych oczkach,a indycze na grubszym.Mieszamy oba mięsa wlewamy wodę i przyprawiamy.Wyrabiamy by wszystko się połączyło i nadziewamy w jelita.Gotujemy wodę w garnku a jak się zagotuje wyłączamy i wkładamy kiełbaski.Parzymy kiełbaski ok.20-25min.(woda z kiełbasą nie może się gotować bo kiełbasa będzie sucha i bez smaku).
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monisiak81 »

dziewczyny? chętnie bym skorzystała z przepisu (którejś z Was) na białą kiełbasę (bliżej świąt Wielkanocnych), ale??... jaką sól dajecie zwykłą miałką jodowaną, czy może tą do peklowania?...i tak mniej więcej ile tej soli?, ile Wam średnio wychodzi kiełbasek z takiej porcji mięsa?, i czy można ją zrobić np. 1 - 2 dni przed świętami? jak długo wytrzyma w lodówce? czy od razu po zrobieniu (uformowaniu) ją parzycie? ...
Szynkę (ładną różowiutką) mam już opracowaną (wg przepisu Maad'a :) ) , do kiełbasy się zabieram (chętnie bym zrobiła i taką zwykłą :( ale... na razie trochę strachu), a po odwiedzinach mojego sklepu mięsnego okazało się że do białej dodają błonnik pszenny więc na pewno w tym roku sklepowa odpada ;/
a na domiar wszystkiego zapowiedziałam wszystkim, że te święta będą u Nas :) więc wypadałoby mieć choć kilka kawałków białej kiełbaski :)
Będę Wam wdzięczna za odpowiedź :) pozdrawiam Monika
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Drodzy Forumowicze jestem pełna podziwu dla Waszej pracowitości..... Moim odkryciem sprzed 2 tygodni jest pierwsza biała kiełbasa, którą udało mi się spotkać w sklepie Koziegłowy z przekreślonym kłosem i dokładnym opisem (" spiżarnia bezglutenowa").
:D Kiełbasa biała drobiowa parzona wytworzona jest z ciemnego mięsa indyka oraz piersi kurczaka - jadłam dwukrotnie do żurku -smakuje nam wszystkim glutkom i bezglutkowi. Polecam serdecznie
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monisiak81 »

podbijam swoje pytanie zamieszczone kilka dni temu.
Może po prostu ktokolwiek z Was orientuje się jak to jest z białą kiełbasą??
plis :D:D
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: gronkowiec »

Ja dodaję sól zwykłą. Jeżeli chodzi o parzenie, to ja jeżeli robię ją wcześniej to zamrażam i parzę przed podaniem lub jeden dzień wcześniej. Do wody, w której będzie się parzyła kiełbasa dodaję przyprawy - majeranek (dużo), liść laurowy, ziele angielskie, pieprz. Ciężko jest wyliczyć ile porcji, bo to zależy od grubości i długości kiełbasek.
EdwardV
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pt 11 sty, 2013 19:06
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: EdwardV »

monisiak81 pisze:podbijam swoje pytanie
Mój prosty przepis na białą kiełbasę (robię z 1,5 lub 3,0 kg mięsa):
* 1,5, kg łopatki b/k
* 1,5 kg karkówki
* 1 łyżeczka soli (~5g)
* 1 łyżeczka pieprzu
* 4 ząbki czosnku polskiego
* 12 m jelit lub 1 opk (~16m)
Łopatkę kroję na małe kawałeczki lub mielę sitku 8 mm, a karkówkę 4 mm. Następnie mieszam oba mięsa dolewając ok. 1 szklanki wody, tak aby masa była kleista. Pod koniec dodaję sól roztartą z czosnkiem oraz pieprz, nieraz dodaję jeszcze majeranek. Odstawiam na 3-4 godziny do lodówki. W tym czasię smaże na patelni kotlecika oceniając ilość soli i pierzu (nie jestem zwolennikiem ich nadmiaru, kiełbaska nie jest też zbyt tłusta). Jeżeli smakuje to napełniam mięsem jelita. Wcześniej jelita płuczę w ciepłej wodzie, trzeba uważać aby nie dostały się pęcherze powietrza. Gotową kiełbasę osuszam chwilę na powietrzu a następnie część gotuję a resztę wkładam do zamrażalnika. W zamrażalniku przechowuję ok. miesiąca. Ilość porcji kiełbasek zależy od długości jaką ustalamy sobie operując maszynką. Jeżeli jelita zostaną to również wkładam do zamrażalnika i zużywam do kiełbaski domowej wędzonej. Sól warzona lub kamienna, nigdy nie używam soli peklo (saletry)! Smacznego! :)
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monisiak81 »

:D:D:D
Dziękuję Wam bardzo za podpowiedzi/ odpowiedzi / przepisy :)
bardzo mi to ułatwiło sprawę :):):) więc na święta mam nadzieję, skuszę się na własną białą kiełbaskę.
W tym czasię smaże na patelni kotlecika oceniając ilość soli i pierzu
dobry sposób :), ja teraz nie mogę surowego mięsa i zawsze choćby z mielonymi czekam na męża bo on z kolei zajada się takowym :) - będę mogła sama sobie z tym pordzić :)
serio :) wielkie wielkie Dzięki.
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

http://www.youtube.com/watch?v=u0OngxE2qT4 to prosty sposób na kiełbaskę i nie potrzeba używać jelit :)
Frezja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 14 lis, 2012 12:03
Lokalizacja: Wiśniowa Góra

Post autor: Frezja »

Anno czy robiłaś już kiełbaskę z tego przepisu co zaproponowałaś bo ja się nie mogę jakoś odważyć choć wiele razy go przeglądałam.
Mam chorego syna na celiakię
Obrazek
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

też jestem ciekawa tego przepisu.
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Robiłam w wersji wołowej bardzo dobra tylko nie jest taka miękka jak biała bo nie miała tłuszczu ale na kanapki bardzo dobra:)
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

A dokładnie to robiłam z tego przepisu http://www.youtube.com/watch?v=lQFGYmx3YjA
Frezja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 14 lis, 2012 12:03
Lokalizacja: Wiśniowa Góra

Post autor: Frezja »

Ja się zmobilizowałam i przed świętami postanowiłam zrobić na próbę tą białą kiełbaskę.Robiłam z połowy porcji,wyszły mi trzy nieduże kawałki smak, mnie zaskoczył, uważam że jest rewelacyjna.Rozważam taką ewentualność żeby na święta dla całej rodziny przygotować taką kiełbaskę.
Mam chorego syna na celiakię
Obrazek
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monisiak81 »

jeszcze jedno (ostatnie) pytanko?, bo mam już mięsko :) kupiłam też jelita :) i jutro zabieram się za "próbną" kiełbaskę. z tym że jelita tylko moczycie?.. bo ja gdzieś czytałam, tylko nie wiem gdzie, że powinno je się wywinąć na drugą stronę? czy to prawda?, że cośtam pod kranem i się wywijają...?
ODPOWIEDZ