Swojska kiełbasa

Wszystko co z mięsem i rybami związane - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wioleta1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 11 maja, 2013 11:41
Lokalizacja: brodnica

Swojska kiełbasa

Post autor: wioleta1991 »

Witam,
związku z tym, że w moim mieście nie mam możliwości zakupu żywności bezglutenowych :( wpadłam na pomysł aby kupić od gospodarza pół świniaczka :) hmmm no i tu jest problem czy mogę jeść takie mięso i jak je przerobić na kiełbaskę.. w internecie jest sporo przepisów , ale na białą... a i dodam jeszcze że chce to miesko zmieszac z indyczym miesem.. czekam na propozycje ipomysly
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

wioleta1991 pisze:dodam jeszcze że chce to miesko zmieszac z indyczym miesem
na kiełbaski to ja robie z wieprzowym tzn mąż używa do przyprawienia mięsa na kiełbase tylko soli pieprzu i czosnek zmiksowany w niewielkiej ilości wody mięso wieprzowe miele przez siatką z bardzo wielkimi oczkami wołowe przez srednią dodaje przyprawy nabijam i do wędzarni na około 1,5 godziny to zależy od pogody potem parze we wrzątku kilka minut nie gotuje i jest super .ewentualnie robie szynkę ale musi się marnować 2 tgodnie i przy parzeniu trzeba mieć wprawe by nie była zbyt sucha ,boczuś nacierasz tylko solą ewentualmie z czosnkiem jak lubisz leżu całą noc następnie wędzisz potem moczysz we wrzątku nie gotujesz do miękości
EdwardV
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pt 11 sty, 2013 19:06
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: EdwardV »

justynapawlowska155 pisze: i do wędzarni na około 1,5 godziny
Przepisy na kiełbaskę mam, ale pozostaje jeszcze wędzenie: w jakiej wędzarni? znalazłem taką wędzarnię domową za przystępną cenę. Szukam opinii na jej temat. W sklepie nie uzyskałem niestety zadawalającej odpowiedzi.

http://www.mdo.pl/158,153,1,MID=5&P=1.html
http://grillcenter.pl/product-pol-633-W ... zarna.html
ODPOWIEDZ