na pewno szynka bezglutenowa???!!!!

Wszystko co z mięsem i rybami związane - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jagódka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 08:45
Lokalizacja: Trójmiasto

na pewno szynka bezglutenowa???!!!!

Post autor: jagódka »

Proszę o wyjaśnienie, bo ja czegoś nie rozumiem. Kupiłam pasztet czeski firmy Hame. Na nim polska naklejka informuje nas, że jest to szynka bezglutenowa. W składzie :mięso wieprzowe, woda i UWAGA!! SKROBIA PSZENNA. Czy ja czegoś nie rozumiem, czy skrobia pszenna nie zawiera glutenu??????????
jagódka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 08:45
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: jagódka »

Dodam, ze importerem jest Balviten.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Na forum znalazłam (viewtopic.php?t=1103)
Pytanie o skrobię pszenną pojawia się zastanawiająco często i jest typowe dla nowicjuszy... Bo z jednej strony zakazują nam spożywania pszenicy, a tu prawie wszędzie ta skrobia! Ale ta, która jest stosowana do produkcji żywności bezglutenowej, jest specjalnie oczyszczana, a więc również bezglutenowa. Tak więc spokojnie, zresztą na każdym opakowaniu np. chleba czy ciastek bg jest adnotacja "zawartość glutenu poniżej 1mg/100g". Problem może być tylko w przypadku alergii na pszenicę (uczulać może wszystko z pszenicy, także oczyszczona skrobia), ale nie celiakii.
A po co się ją dodaje? Jak sądzę, aby poprawić walory smakowe produktów. Każdy, kto próbował upiec coś jadalnego z samej li tylko mąki kukurydzianej lub gryczanej wie o czym mówię. Efekt jest wstrząsający . Skrobia pszenna nadaje wypiekom lekkość, porowatość, sprawia że smak i konsystencja wypieku jest zbliżona do "normalnej" (czyt. glutenowej). I to chyba tyle.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
jagódka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 08:45
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: jagódka »

Syn zjadł ten pasztet i w przeciągu kilku minut zapchał mu się nos, czyli wychodzi na to , że to bardziej chyba alergia na gluten. Przeciwciała ma ujemne, wynik biopsji jelita też, tylko geny na +.
Ostatnio zmieniony sob 15 cze, 2013 13:37 przez jagódka, łącznie zmieniany 1 raz.
jagódka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 08:45
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: jagódka »

Mam pytanie czy zwykłe testy z krwi pokażą alergie na pszenicę? Syn miał robione ale one wyszły mu na minus, a jak zje coś z nabiałem lub glutenem zatyka mu się nos. Zwariować można, nie wiadomo co mu dawać jeść :(
Jako dziecko nie miał żadnej alergii. Teraz ma 14 lat.
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

może nie tolerować skrobii pszennej i białka dlatego taka reakcja
Ostatnio zmieniony ndz 16 cze, 2013 17:55 przez Manga, łącznie zmieniany 1 raz.
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

Jak ja widzę napis "błonnik roślinny" to boję się kupować. Na krórejś wędlinie widziałam napis "błonnik roślinny pszenny".
Ostatnio zmieniony pn 17 cze, 2013 07:18 przez maska, łącznie zmieniany 1 raz.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

jagódka pisze:jak zje coś z nabiałem lub glutenem zatyka mu się nos. Zwariować można, nie wiadomo co mu dawać jeść
Nie dawać glutenu i nabiału. I PSZENICY, nawet odglutenowanej. Po prostu.
Dobrze, że od razu wiadomo, co mu szkodzi.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
jagódka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 08:45
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: jagódka »

Boże, to co mu dawać do jedzenia :( :( Raz zje gluten i go zatyka, a raz nie. Raz zje nabial i go zatyka, a raz nie. Jak w rosyjskiej ruletce. Syn dojrzewa i chcialby zjeść z kolegami pizzę, ale jej nie zje. Ostanio poszedł z nimi na pizzę, a sam jej nie jadł. Strasznie mi było przykro, ale zatkany nos tak mu dokucza, że widocznie to przeważyło i jej nie zjadł.
jagódka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 08:45
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: jagódka »

Zastanawiam sie skąd ta reakcja, przez 13 lat nic, a teraz tak reaguje. Najlepiej jak nic nie je. Może to przejściowe, macie jakiś pomysł??
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

jagódka pisze:Zastanawiam sie skąd ta reakcja, przez 13 lat nic, a teraz tak reaguje.
:) u większości z nas było "przez wiele lat nic", a potem BUCH! i celiakia. Tak to właśnie wygląda. Zbiera się w organizmie, zbiera, a jak już przestaje "się mieścić" - to wyłazi chorobą.
jagódka pisze:Może to przejściowe, macie jakiś pomysł??
Może tak, a może nie. Nawet jeśli przejściowe (oby!), to dopóki tak reaguje, nie wolno mu jeść niczego, co mu szkodzi. Tylko wtedy organizm ma szansę się uspokoić, wyciszyć i za jakiś czas (kilka lat, a nie dni czy miesięcy) przestać reagować. O ile to faktycznie "tylko" alergia.

I pomyśl sobie, że i tak masz sporo do wyboru - wiele osób prócz glutenu i nabiału nie może jeść także jajek, kukurydzy, ziemniaków, ryżu, etc. Wtedy NAPRAWDĘ jest problem.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

A może jest tak jak przy alergii krzyżowej - jak zje jeden alergen to nic mu nie jest ale jak zje dwa to już widać objawy
np wypije mleko nic się nie dzieje ale jak wypije mleko i zje twarożek to już ma obajwy
tak mi się nasunęło takie przemyślenie ......
jagódka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 08:45
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: jagódka »

ale przeciez mleko i twarożek to to samo , czy się mylę?
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

To samo jeśli chodzi o czyli białko zwierzęce ;) Chodziło mi o to ,że można zjeść tylko jeden produkt z tej grupy.Po zjedzeniu dwóch następuje np wysypka
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

A co z boczkiem z wytwórni rodzinnej (znajomi), peklowany tylko solą do peklowania, szynka również ... ???
ODPOWIEDZ