Moje KFC bez mąki, jaj , laktozy :)

Wszystko co z mięsem i rybami związane - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Squall99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw 16 lip, 2015 21:36

Moje KFC bez mąki, jaj , laktozy :)

Post autor: Squall99 »

Witam wszystkich :)
Przepis ten stosowałem jeszcze za czasów grzybicy - kiedy to uważałem na wszelkie białe mąki, mleko a z powodu kamieni - jajka, tłuszcze itp
Moje domowe KFC na pewno przypadnie do gustu każdemu, kto oprócz glutenu unika właśnie jajek,mleka a nawet tłuszczu

Co potrzebujemy?
- pałeczki z kurczaka (opcjonalnie pierś w małych kawałkach)
- przyprawy: oprócz soli - wedle uznania ja czasami używałem papryki słodkiej i pieprzu białego
- płatki kukurydziane (teraz muszę spr czy na pewno moje były bezglutenowe, jeśli nie to takowych muszę poszukać)
- ręczniki papierowe
- papier do pieczenia

Przepis poniżej :568:
1) Pałeczki (ja zawsze w sklepie proszę te małe pałeczki - chyba podudzia) obieramy całe ze skóry + ewentualnie widoczny tłuszcz
2) Obrane pałeczki płuczemy pod wodą a następnie bierzemy ręczniki papierowe i dokładnie odsączamy z wody (dzięki temu zabiegowi pałeczki są prawie suche lecz klejące na tyle by je obtoczyć w płatkach )
3) Płatki kukurydziane rozdrobnić w dłoniach i wymieszać z solą (+przyprawy )
4) Pałeczki obtaczamy w płatkach - ale ponieważ to nie jajko ani jogurt to musimy się postarać - czyli obsypujemy i mocno ściskamy by płatki się trzymały
5) Papier do pieczenia dziurkujemy nożem (ponieważ podczas pieczenia puszczają trochę soku, który ma spłynąć między dziurkami ) I kładziemy na niego pałeczki - najlepiej papier z pałeczkami umieścić na grillu w piekarniku by ta woda skapywała na podstawione pod spodem naczynie ;)
6) Wkładamy do piekarnika nastawione na 200 i pieczemy przez ok 25-30 min - przy czym w połowie czasu najlepiej otworzyć piekarnik i obrócić pałki by ładnie się upiekły ;)
Gwarantuje, że jeśli kiedyś przepadaliście za KFC to będziecie w raju jak ja :) Z piersią można zrobić identycznie, z tą różnicą że 20 min zdecydowanie wystarczy :)

Zdjęcie mojego wypieku poniżej :)
Obrazek

SMACZNEGO! :burger:

PS.
Jak na KFC przystało polecam pałeczki/pierś wraz z sosem pomidorowym własnej roboty(który używam również do spaghetti itp):
1) 2 duże pomidory (najlepiej malinówki) kroimy na malutkie kawałki (bez skórki) i wrzucamy do garnka i na malutkim gazie gotujemy chwilkę
2) Dodajemy soli i przyprawy (bazylia,oregano, papryki słodkiej na wyczucie)
3) Mieszamy i chwile gotujemy
4) Następnie bierzemy blender ręczny (bądź kielichowy) i mielimy, po czym dalej gotujemy
5) Teraz zagęszczamy mąką kukurydzianą bg (troszkę wody do szklanki+2-3 łyżeczek mąki - lepiej mniej i potem trochę dodać) - gdy sos się zagoduje dodajemy wymieszaną mąkę z wodą i energicznie mieszamy by nie było grudek i czekamy do zagotowania. Jeżeli jest za rzadki sos to dodajemy ciutek wody i z pół łyżeczki mąki - najlepiej popróbować kilka razy :)

Mi sos wychodził mega smaczny i delikatny z mąką jaglaną (bardziej aksamitna) - z kukurydzianą jest trochę gorszy ale też dobry. Byłbym wdzięczny jakby ktoś znalazł mąkę jaglaną z oznaczeniem bg!
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Moje KFC bez mąki, jaj , laktozy :)

Post autor: Anula80 »

Incola ma mąkę jaglaną bezglutenową
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Squall99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw 16 lip, 2015 21:36

Re: Moje KFC bez mąki, jaj , laktozy :)

Post autor: Squall99 »

O wielkie dzięki ! No to już wiem skąd i jaką zamówić ;)
ODPOWIEDZ