Sałatki Warzywne

Wszystko co zielone, kolorowe i fajnie doprawione - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Drifter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 15 lut, 2008 15:59
Lokalizacja: Z syreniego gordu;)

Sałatki Warzywne

Post autor: Drifter »

Potrzebuje "kopa" witaminowego, jako że z tego co wyczytałem cud ;) pastylki w stylu Centrum chyba nie są dla nas dobre, a ja w sprawach kuchennych jestem hmm... no powiedzmy, że na tym polu moją wiedza jest niewielka, więc byłbym wdzięczny za kilku przepisów a i innym też się pewnie przydadzą. Z góry dzięki za odpowiedź.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Warzywniak, ładne warzywa i owoce zwłaszcza te które ci się podobają zabierz do domu i do miski....i masz swojego kopa witaminowego. Połączyć możesz wszystko + oliwa, jogurt lub śmietaną, lub po prostu zjedz bez przyrządzania. Nie zapomnij o umyciu :) Smacznego.
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

A tak serio zależy co lubisz. Faceci lubią konkrety to polecam, kapustę pekińską, ząbek czosnku , sól, śmietana lub jogurt.
mamuśka Mariuszka
Kuna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw 09 gru, 2010 13:23
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Kuna »

ja polecam soki warzywne przecierane samemu w domu np. burak, marchewka i można jabłko zetrzeć razem w sokowirówce. Pycha :P
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

proszę o podpowiedź w spr. sałatek itp

Post autor: monisiak81 »

witam, mój mąż dowiedział się tydzień temu że jest chory na celiakię i że Musi przejść na dietę bezglutenową, i mam pytanie do osób już doświadczonych w tej chorobie. Czy sałatki warzywne z surowych warzyw (typu sałata pomidor papryka) można jeść codziennie? czy raczej raz na jakiś czas - w sensie czy nie szkodzą? i pytanie o codzienną dietę? jak wygląda wasze śniadanie i kolacja? bo nie mam zupełnie pomysłów na "cudowanie" czegoś nowego na kolację, a z drugiej też strony boję się mężowi coś podać żeby mu nie zaszkodziło ? ;/ proszę o wszelką podpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam Monika
ps. a pro po jak to jest z drożdzami? można Wam surowe czy tylko te z proszku (chodzi mi o dodanie ich jako "do chleba"?)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Sałatki z surowych warzyw na początku diety lepiej sobie darować, jelita muszą odpocząć. Należy dietę uczynić lekko strawną na kilka tygodni, nawet jeśli objawy choroby ustępują szybciej. Potem większość celiaków zaczyna jeść wszystko, co dozwolone w diecie BG. Drożdże są dozwolone.
anutek69
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz 12 lut, 2012 21:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anutek69 »

No więc ośmielę się podać przepis na pyszną sałatkę, którą można zjeść jako dodatek do obiadku, czy II-go śniadanka:
SKŁADNIKI:
- sałata lodowa
- czerwona papryka
- szczypiorek
- rukola
- roszponka
- 2 łyżki świeżo wyciśniętego soku z cytryny
- 4 łyżki oliwy z oliwek
- 2 łyżki oleju kukurydzianego
- 2 łyżki oleju z pestek winogron
- szczypta soli
- szczypta pieprzu
- świeże zioła z hodowli z domowego parapetu :)
- 2 łyżki miodu lipowego lub innego ciekłego ( miód gryczany jest za gęsty )
- 2 ząbki rozgniecionego czosnku

Wszystkie warzywa myjemy.

Sałatę lodową rwiemy do miski na mniejsze kawałki, kroimy w kostkę paprykę i wrzucamy do tej samej miski, ma mniejsze kawałki rwiemy rukolę i wraz z roszpunką wrzucamy do miski, szczypiorek tniemy nożyczkami wprost do miski. W oddzielnej miseczce robimy sos vinegrette: wlewamy oleje , sok z cytryny i miód, wsypujemy sól, pieprz i wyciskamy wyciskarką czosnek. Mieszamy i wlewamy do miski w warzywami. Dokładnie mieszamy wszystkie składniki. Jeśli sałatkę zabieramy w pojemniczku do pracy, to możemy sobie darować dodawanie czosnku i dodajemy mniej szczypiorku. :)
Dieta BG od 09.02.2012r.
Obrazek
anutek69
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz 12 lut, 2012 21:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anutek69 »

WARZYWNE LECZO:
Składniki:
- 2 czerwone papryki
- 1 cebula
- 2 szt. cukinii
- 1 ząbek czosnku
- świeże zioła
- 2 łyżeczki oliwy
- sól, pieprz

Cukinię kroimy w grubszą kostkę, paprykę w cienkie paski, cebulę w piórka, czosnek w grubsze plasterki. Do garnka wlewamy 2 łyżeczki oliwy, wrzucamy cebulę i czosnek pozwalając się im zeszklić. Wrzucamy cukinię, krótką chwilkę mieszając pozwalamy jej pddusić się na oliwie, następnie podlewamy połową szklanki wody i wrzucamy paprykę oraz przyprawy. Zmniejszamy płomień pod garnkiem, przykrywamy pokrywką i dusimy ok. 5 minut. Warzywa mają być podduszone, a nie rozciapane :) Można dodać kiełbaski bg lub gotowaną pierś kurczaka, lub zjeść jako danie samodzielne.
Dieta BG od 09.02.2012r.
Obrazek
ODPOWIEDZ