Automat z reklamy TV

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lotsy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 22 sty, 2004 13:53

Automat z reklamy TV

Post autor: lotsy »

Na wstępie - gratulacje dla Forum, wprawdzie miałem troche kłopotów wejść przez adres www.celiakia.pl no ale jestem.
A teraz do rzeczy bo mnie usuną :wink:
Na "starym" forum przedstawiłem taki problemik. Może dla bardziej doświadczonych bezglutenopiekarzy to drobiazg ale mam spory kłopot.
Mam taki automat do pieczenia z Niemiec, dokładnie taki sam jak w tv w reklamie. Już kilka razy usiłowaliśmy upiec chleb bezgl. Do tej pory same klęski. Z reguły ładnie rośnie, później się zapada i wychodzi jak twarda gąbka do kąpieli. Proporcje próbowaliśmy różne (np. z Koncentratu PKU, z przepisów Severina itd), może za długo pieczemy - dajemy na program do wypieku chleba pełnoziarnistego - czas 3.40. Może tu tkwi problem.
Napiszcie na ile czasu ustawiacie swoje automaty, jakie stosujecie proporcje i z jakim skutkiem?

Dziękuję i pozdrawiam.

PS. Chleb z normalnej mąki też nie wyszedł.
Małgorzata Jasińska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 06:56

Post autor: Małgorzata Jasińska »

Mam taki automat z Niemiec firmy Clatronic(taki sam jak w TV).Pieklam chleb dokladnie wg przepisu na opakowaniu (kiedyś było to niebieskie pudełko teraz woreczek ,chleb nie z gluteneksu).Piekłam na programie nr1,mały chleb ,skórka srednio wypieczona.Piekę cały czas chleb zwykły wychodzi doskonały(ten sam program),Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ciapsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn 16 lut, 2004 22:27

Post autor: Ciapsky »

nie zalamojcie sie jak nie wyjdzie za I razem. moje pierwsze 4 wyladowaly w koszu ale teraz hmmmm jami. jak jest ciasto za rzadki to pieknie rosnie ale poznie puffff i lezy na dnie a po upieczeniu wita sie z koszem.

wzskazowka: na samym poczatku rosniecie posypcie jakimis ziarnami. zanuza sie wtedy troszke w ciasto i nieprzypala sie tak bardzo. (swierzy rozmatyn daje piekny aromat)
Ciapu¶ dba o swoj± ukochan± celiakinkę
ODPOWIEDZ