jaki automat polecacie??

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

Dzięki za bezcenne informacje.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
cometa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 05 wrz, 2012 22:57
Lokalizacja: Poznan

Post autor: cometa »

Nie wiem czy w dobrym miejscu ale muszę się pochwalić!
Kupiłam wypiekacz używany przez serwis tablica.pl w sumie interesowało mnie jedynie żeby miał funkcje pieczenia chleba bezglutenowego.

W sumie pierwszy wypiek mi nie wyszedł przesadziłam z ilością drożdży i mi chlebek dosłownie uciekł z wypiekacza.

Dzisiaj piekłam chleb z mąki Schar Brot Mix Dunkel- mąka razowa bezglutenowa. Dodałam nasiona słonecznika i dyni i wyszedł pyszny!
odiss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 04 cze, 2008 22:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: odiss »

kamka pisze:Właśnie zastanawiam się nad kupnem wypiekacza do chleba, bo ten kupny już mi się przejada. Jaki smak jest tego chleba od kupionego. ja kupuję pełnoziarnisty z balvitenu, bo inny mi nie podchodzi. Jaki model wybrać? Jaka cena jest dobrego sprzętu? Znalazłam moulinex około 300 zł. inny model za 600zł ? A jak z kosztami eksploatacji? Czy to się w ogóle opłaca, czy ciągnie dużo prądu? Koleżanka mi mówiła, że ten sprzęt miesza chleb 3 godziny, czy to prawda? Dzięki za odpowiedź.
Trochę późno na odpowiedź, ale akurat zaczynam "wypieki" więc się wypowiem. Kupiłem ostatnio w promocji Zelmera, jeśli chodzi o czas to faktycznie 3h trwa cały proces. Natomiast koszty, to taniej nie będzie niż gotowy w sklepie - same składniki już chyba przekroczą a gdzie zakup, prąd etc. Jednak za to masz świeży ba gorący chlebek i pełne pole do popisu oraz szaleństw kulinarnych - mnogość przepisów i pomysłów chyba nieograniczona ;)
Chociaż pierwszy mi nie wyszedł :/
Awatar użytkownika
Rudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt 07 gru, 2012 12:00
Lokalizacja: Warka

Post autor: Rudi »

Osobiście polecam automat Electroluxa. Ma program do pieczenia chleba bezglutenowego - dla niewtajemniczonych - oznacza, to że podgrzewa składniki przed procesem mieszania. Ponieważ na razie tylko u mojej córki stwierdzono celiakię piekę chleb o wadze max 750 g. i tylko bezglutenowy. Osobiście miałabym obawy piec raz bezglutenowy raz glutenowy ale to już inny temat. Wracając do automatu - ma jedno mieszadełko ale i tak miesza składniki bardzo dobrze. Ponadto ma również "wsteczny" tzn. po wymieszaniu składników mieszadło wykonuje kilka obrotów do tyłu i dzięki temu składa się po poziomu. Minimalna dziura w chlebie jest ale nie trzeba mieszadła wycinać z chleba. Program do pieczenia chleba bezglutenowego trwa 2:59 ale moim zdaniem "opłaca się" i nie mam tu na myśli względów ekonomicznych. Chlebek piecze się sam, jest doskonały, mięciutki i naprawdę o niebo lepszy niż glutenowy. Moja główna konsumentka jest zachwycona :)

PS. Nie wiem jak inne automaty ale ten ma jeszcze jedną miskę i dodatkowe mieszadełko do puddingu ryżowego i budyniu - jeszcze nie przetestowane ale zapowiada się nie źle.
Ostatnio zmieniony pt 21 gru, 2012 18:16 przez Rudi, łącznie zmieniany 1 raz.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

arczi07 pisze:Mam wypiekacz Moulinexa z dodatkowym programem z dieta bezglutenowa.
Strasznie fajne urzadzenie. Chlebki pyszne i zawsze udane.

Ostatnio znalazlem fajny przepis i naprawde chleb jest rewelacja!! Do tego "gotowego" ze sklepu ktory smakuje jak piasek w zyciu nie wroce.

Przepis:
1. 1 jajko
2. paczka drozdzy Dr.O
3. 450ml mleka
4. 600g mixu bezglutenowego
5. 1-2 lyzki powidla lub dzemu
6. Szczypta soli
Ja bede robil chlebek mniejszy ok 600g wiec musze sobie proporcje przygotowac ale to dopiero dzisiaj :) :564:
Ustawiam program bezglutenowy. Podobno mozna jakis zwykly ale nie wiem i uwazajcie bo moze nie wyjsc.


Polecam jak macie jakies pytania piszcie na priva/maila/gg.
a jaki to moulinex? może to ten? http://www.saturn.pl/wypiekacz-moulinex ... l,id-54873

mam już zakwas aktywny na bezglutenowy i muszę na gwatł szybko kupić automat, help :) :) :) :) :) :)
Ostatnio zmieniony śr 16 sty, 2013 19:29 przez MagdalenaSz, łącznie zmieniany 2 razy.
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

BeataS pisze:Ja właśnie mam taki wypiekacz! Używam go od grudnia 2010 i jestem z niego bardzo zadowolona. Mąkę kupuję w Balvitenie. Dla rodzinki - mągą jeść gluten piekę w nim normalny chleb i jest super. Polecam
a bułki tez można tam piec?
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
ewik i roksi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt 22 sty, 2013 13:06
Lokalizacja: małopolska

Post autor: ewik i roksi »

Przyznam się szczerze że ja posiadam najzwyklejszy z TESCO i nie narzekam bez fonkcji gluten free i pieke na standardowym programie 3-godz a przepis na chleb mam z opakowania mąki i jest bardzo dobry :)
Pszenica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 07 lip, 2012 13:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pszenica »

Mam automat Philips (biały z liliowymi dodatkami). Nie wyobrażam sobie swojej bezglutenowej egzystencji bez niego. Nie tylko piekę a nim chleb, ale też wyrabiam ciasto na pizze BG, latem robię zapas dżemów na cały rok. Dla glutków piekę pyszne ciasto drożdżowe lub jogurtowe.
EdwardV
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pt 11 sty, 2013 19:06
Lokalizacja: lubuskie

jaki automat polecacie

Post autor: EdwardV »

Z uwagi na cenę i funkcje wybrałem Moulinex OW3501

http://allegro.pl/automat-wypiekacz-do- ... 98532.html
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja jako posiadaczka mulinexu dzisiaj mogę się pochwalić upieczonymi w nim ciabattami :) Zjedzone wszystkie od razu
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Podjęłam decyzję i zakupiłam maszynę do wypieku chleba. Wahałam się nad tym zakupem dość długo, ale w końcu – po rozważeniu wszystkich za i przeciw – kupiłam. Wybór padł na automat First Austria 5152. Jestem już po wypieku kilku bochenków chleba i muszę powiedzieć, że jest bardzo dobry!
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
karnila
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 25 lip, 2013 08:54
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: karnila »

Widziałam dziś w tesco wypiekacz bm100. Zastanawiam się czy warto, skoro nie ma on funkcji pieczywa bezglutenowego, ale czytam że więcej osób korzysta z podstawowych funkcji. Myślicie, że warto czy lepiej dopłacić?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-61D ... _44666.htm w lidlu od 2 września będzie można kupić wypiekacz z trybem chleba bezglutenowego. co myślicie o ofercie?
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
klug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt 31 sty, 2012 15:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: klug »

Ja używam taki wypiekacz od roku i polecam. Osobiście nie używam programu bezglutenowego, tylko 5 (chyba się nazywa ekspres) a następnie "dopiekam" chleb programem 12. Całość ok. 2 godz.20min. Wychodzi kilogramowy chleb. Żeby się nie kruszył dodaję 2-3 łyżeczki sparzonego siemienia lnianego. A reszta dodatków wedle uznania - amarantus, słonecznik itd. W wypiekaczu można też mieszać ciasto, np. na pizzę. Ogólnie polecam
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

zakupię go w poniedziałek i z czasem dobiorę najlepszy tryb, przy czym wolałabym nie używać gotowych mieszkanek (gdzie postawą jest masa skrobi), a prawdziwe mąki.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
ODPOWIEDZ