Babka na oleju

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
annaks1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 16 wrz, 2005 12:11
Lokalizacja: szczerbice

Babka na oleju

Post autor: annaks1 »

4 jajka
2,5 szkl. mąki ziemniaczanej
1,5 szkl. cukru
1 cukier waniliowy
2 łyżeczki bezglutenowego proszku do pieczenia
3/4 szkl. oleju
3/4 szkl. wody
oddzielic białko i ubic z niego piane pozostale produkty polączyc ze sobą na koncu wmieszac delikatnie piane
wlożyc do piekarnika rozgrzanego do 180 st.
piec 50-60 min. (porcja na prodiż)ja jeszcze robie dziurke lepiej uklroic kawalek

Do ciasta można dodac różne dodatki kakao czekolade owoce. W przypadku owoców lepiej jest zastosowac prostokątną blachę. Wtedy do ciasta dodajemy jeszcze jedną łyżeczkę proszku do pieczenia (w sumie 3) piec 180st. 60 min.
gorąco polecam smacznego
Ostatnio zmieniony ndz 16 kwie, 2006 22:50 przez annaks1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt 21 mar, 2006 14:17
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Sonka »

bardzo dziekuję za przepis, wreszcie udało mi się upiec ciasto, które Darek może jeść, uzyłam zamiast jajek zamienika bezglutenowego, bo Darek jest uczulony na białko jajka, powiem szczerze, że wygląda wyśmienicie, jak ostygnie i się "sprawdzi" to pozwole sobie z dumy wstawic zdjęcie, poprzednie ciasta były kompletną porażką
aha dodałam jednego startego banana i w związku z tym oczywiście jedną łyżeczkę proszku więcej :)

[ Dodano: Nie 04 Cze, 2006 22:39 ]
bardzo dziekuję za przepis, wreszcie udało mi się upiec ciasto, które Darek może jeść, uzyłam zamiast jajek zamienika bezglutenowego, bo Darek jest uczulony na białko jajka, powiem szczerze, że wygląda wyśmienicie, jak ostygnie i się "sprawdzi" to pozwole sobie z dumy wstawic zdjęcie, poprzednie ciasta były kompletną porażką
aha dodałam jednego startego banana i w związku z tym oczywiście jedną łyżeczkę proszku więcej :)
ODPOWIEDZ