Ciasto porzeczkowe z bezą

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Ciasto porzeczkowe z bezą

Post autor: Agniesia »

Ciasto porzeczkowe z bezą
Obrazek
tradycyjny przepis pochodzi od mojej koleżanki "Owieczki" ja go tylko zmodyfikowałam na wersję bezglutenową :D
Spod:
250 g koncentrat ciasta kruchego

Nadzienie:
0,5 kg czerwonych porzeczek
2 łyżki maki ziemniaczanej
3 białka
szczypta soli
15dkg cukru
5 dkg siekanych migdałów
2 łyżki bulki tartej (bezglutenowa)

Ciasto:

Ciasto zrobić zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Wyłożyć formę o średnicy 26cm. Dno pokłóć widelcem. Ciasto wstawić do piekarnika nagrzanego do 200C i piec 25 minut. Ciasto wyjąc a temperaturę piekarnika zmniejszyć do 150C.

Porzeczki umyć, oczyścić z szypułek, Białka osolić leciutko i ubić na sztywna pianę dodając stopniowo cukier. Ubić na gesty biały krem. Wymieszać z mąka ziemniaczana i porzeczkami. Podpieczony spod posypać bulka tarta i migdałami. Nałożyć pianę z owocami i wstawić do piekarnika na 20 minut. Piana ma się zarumienić, jeśli trzeba- trzymać dłużej w piekarniku.
Ostatnio zmieniony pt 14 lip, 2006 09:53 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Agniesiu, czy jest specjalny koncentrat ciasta kruchego, o którym piszesz? jakiej firmy? bo ja takiego nie widziałam. chociaż myślę że z "normalnego" - nie kruchego koncentratu do caista tez by wyszło. juz czekam na czerwone pożeczki!! :D a czekając - czarne zajadam :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Koncentrat widziałam firmy Bezgluten.
Ciasto przez porzeczki robi się kwaskowe. Oczywiście można dodać inne owoce.
Robiłam kiedyś z rozmrożoną borówka amerykańska, kiedy jeszcze nie wiedziałam, że po rozmrożeniu będzie do niczego :P
Ostatnio zmieniony śr 19 lip, 2006 22:55 przez Agniesia, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Agniesia pisze:Spod:
250 g koncentrat ciasta kruchego
DOKŁADNIE Z BEZGLUTENU - hmmm tylko że ja miałam zawsze problem z kruchym ciastem i z tym niestety też - koncentrat może dobry tylko to nasze kruche jest tak kruche że się rozpada w drodze z talerza do ust - nie wiem może coś źle robię ale zawsze według instrukcji - inne ciasta wychodzą mi pyszne ale kruche ni hu hu
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
ODPOWIEDZ