Ciasto z owocami - przepyszne i łatwe

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Ciasto z owocami - przepyszne i łatwe

Post autor: vixi »

SKŁADNIKI:

- 4 jajka
- margaryna (najlepiej palma)
- szklanka cukru
- 2 szklanki mąki lub mixu
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- cukier waniliowy lub cynamonowy

WYKONANIE:

Żółtka z cukrem ubić na kogel mogel - tak żeby był prawie biały i puszysty...Stopić margarynę i delikatnie przestudzić tak żeby potem nie zcięła jajek...Jajka wymieszać z mąką...dodać stopiona margarynę i mieszać mieszać mieszać...dodać proszku do pieczenia i znowu wymieszać...na sam koniec dodać ubitą pianę z białek i to już mieszać powolutku łyżką a nie mikserem żeby nie siadło. Oczywiście wyłożyć do wcześniej przygotowanej formy - czyli posmarowanej margaryną i wysypanej mąką, kaszką kukurydzianą lub czym kto lubi. Ciasto można urozmaicać różnymi dodatkami jak kto lubi - JA LUBIĘ Z OWOCAMI - owoce dowolne...można zrobić z kokosem, orzechami lub czymś innym. Można dodać do ciasta odrobinę aromatu lub skórki z pomarańczy czy rodzynki a nawet odrobinę rumu...PIEC W TEMP. 180 STOPNI z termoobiegiem PRZEZ OKOŁO 30 MINUT... Polecam ZAWSZE WYCHODZI - NIC SIE Z NIM NIE DZIEJE...można bez problemu zamrozić i konsumować kiedy się chce...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Vixi, może isę powtarzam, ale naprawdę jesteś super dziewczyna, nikt jeszcze mi nic nie dedykował :wink: , a ciasto robię dziś wieczorem , jak sie schłodzi, dzięki wielkie!
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

ja również dzisiaj będę piec to ciasto na jutrzejszą imprezkę - pozdrawiam i życzę udanej konsumpcji - dedykacja jak najbardziej zasłużona
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Potwierdzam, ciasto jest super, łatwo się robi i pyszne wychodzi! Ja zrobiłam "wielosmakowe", bo się nie mogłam zdecydować... Kawałek był z jabłkami, kawałek z bananem, a reszta z kokosem. Piszę "był" bo mi już zjedli! :D Brawo Vixi!
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Tak zachwalacie, a zdjęcia kto zdobi ??
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

To właśnie to ciasto, potwierdzam bo sama je zrobiłam, było naprawdę pyszne! A co do tego drugiego obrazka, które mi się wkleiło przez przypadek, to czy miłosierna administracja naszego forum zmiłuje się nade mną, pliiiiiiiiz [-o< i go jakoś usunie, będę niezmiernie wdzięczna :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Asia S., przeniosłam to pyszne stworzenie, do "Rodzina, ach rodzina ...", tylko nie wiem czy sama możesz zmienić mu tytuł, jeśli nie to daj znać na co zmienić :D

kabran, teraz juz wiem czemu nie znalazłam tego zdjęcia, szukałam je u vixi :P
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

:P :P :P
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

no ja niestety nie zrobiłam zdjęcia bo nie miałam aparatu chwilowo - ale następnym razem zrobię...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Zrobiłam! W wersji migdałowej - 100 g migdałów, sparzonych, obłuskanych i utłuczonych, do tego aromat migdałowy, plus jeszcze tzw. marmurek - czyli połowę ciasta jasnego, a do drugiej połowy dodałam kakao, no i upiekłam to w keksówce, więc piekło się ok. godziny (rozumiem, że te 30 min to w przypadku w miarę płaskiej blachy). Marmurek to już wyłącznie moja fanaberia (kfiatek nie byłaby sobą gdyby nie poekperymentowała z jedzeniem) - sądzę, że i bez kakaa, ta wersja z migdałami byłaby dobra. Mąż mi się tak przypiął do tego ciasta, że nie szło go oderwać :D - wczoraj upiekłam, a dzisiaj już nie ma (ciasta, nie męża :D )
Ciasto mi się w ogóle bardzo podoba, lubię takie przepisy - łatwe, a dające duże pole do modyfikacji. Planuję jeszcze wypróbować wersję cytrynową, oraz bananową z czekoladą =P~ Dzięki, vixi!
A, czy to tak ma być, że w cieście nie ma żadnego innego płynu, poza stopionym tłuszczem?
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

kfiatek pisze: plus jeszcze tzw. marmurek - czyli połowę ciasta jasnego, a do drugiej połowy dodałam kakao,
mdokładnie tak samo czasami robię i jest taki fajny w plamki :D
kfiatek pisze:A, czy to tak ma być, że w cieście nie ma żadnego innego płynu, poza stopionym tłuszczem?
dokładnie tak ma być!
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Ja zrobiłam w niedzielę wersję ze śliwkami, no i nawet zdjęcia ie zdążyłam zrobić bo we dwoje z moim mężem skonsumowaliśmy ciacho szybko :D , pycha!
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Właśnie zrobiłam dziś wersję z jabłkami - dałam trochę ciasta na dno formy, na to 4 antonówki w cienkich plasterkach, na to resztę ciasta, a po upieczeniu posypałam cukrem pudrem z cynamonem. Mniam :)
Ciągle po mnie chodzi wersja cytrynowa, już nawet dzisiaj miała takowa być, tylko zdałam sobie sprawę, że tarka mi zaginęła w akcji "przeprowadzka" i nie mogę otrzeć skórki z cytryny :D Cóż, muszę kupić drugą tarkę, i spróbować wreszcie :D
vixi, ja się przez ciebie znów przestanę mieścić w spodniach! :D
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

aż tak źle to chyba nie będzie :D ważne że smakuje - mnie to cieszy a co do kilogramów to nie ważne :D na prawdę...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
ODPOWIEDZ