Ciasteczka ryżowe. : ]

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aleksandra69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw 30 sie, 2007 20:52
Lokalizacja: Kraków

Ciasteczka ryżowe. : ]

Post autor: Aleksandra69 »

Mmniam. podaje przepis na ciasteczka ryżowe. (;

1 kleik ryżowy. {nie pamiętam nazwy, ale jest on w kolorze niebieskim, i jest tam namalowany miś. kosztuje około 3.20 }
1 margaryna
10-15 dag. cukru
3 żółtka
ubite białka
2 łyżki śmietany
1/2 łyżki proszku do pieczenia { a ponieważ w proszku znalazłam gluten, to daje łyżeczki sody.}
Do smaku kokos.

Przygotowanie:
Do miski dajemy: margaryne, cukier, zółtka, proszek do pieczenia, kaszke i kokos. Wszytsko ugniatamy. Aby lepiej sie skleiło dodajemy dwie łyżki smietany. Znów ugniatamy, i dodajemy ubite białka. Mieszamy. Wszytsko trzeba mieszać ręcznie, nie mikserem.
Ugniatamy kuleczki i układamy je na blaszke. Ja do smaku robie dziureczki w środku tych kuleczek i dodaje odrobine dżemu, a ponieważ on często się rozpływa, lepiej dodać powideł .
Pieczemy około 30 minut , zalezy ten, czy cisateczka się zarumieniły, w 180 stopniach.
Są pyszne smacznego !

/przepisy zamieszczamy w odpowiedniej kategorii w dziale Kuchnia, nie w dziale Produkty.
Niniejszym przenoszę.
Ostatnio zmieniony sob 27 paź, 2007 13:56 przez Aleksandra69, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Po małych modyfikacjach robiłam już drugi raz, po prostu rewelacja. Dobrze że ta porcja kleiku jest dość wydajna, bo u mnie dwie blachy poszły za jednym posiedzeniem.Robiłam takie sporawe to wyszło mi ok 50 szt. dużych ciastek Po prostu hit sezonu :) Dzięki Aleksandra.

Tak już się zastanawiam gdyby zamiast wiórków dać suchego maku to wyjdą makowe, albo orzechów,... mmm. Ale kokosowe uwielbiam :) W sieci Rossmann kleik jest po 2,75, chyba zrobię zapas.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Może te modyfikacje Cię zainteresują topics16/ciastka-z-kleiku-ryzowego-vt393.htm
Obrazek
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Zamiast kleiku ryżowego można dodać kleik kukurydziany i na przykład kakao. Według mnie jeszcze lepsze niż z ryżowego.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

ja je dzis robilam :) sa przepyszne :) cala rodzina sie na nie rzucila. do tego dzemik sliwkowy domowej roboty :) mniam :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciasteczka ryżowe. : ]

Post autor: Ola_la »

Aleksandra69 pisze:Mmniam. podaje przepis na ciasteczka ryżowe. (;

1 kleik ryżowy. {nie pamiętam nazwy, ale jest on w kolorze niebieskim, i jest tam namalowany miś. kosztuje około 3.20 }
1 margaryna
10-15 dag. cukru
3 żółtka
ubite białka
2 łyżki śmietany
1/2 łyżki proszku do pieczenia { a ponieważ w proszku znalazłam gluten, to daje łyżeczki sody.}
Do smaku kokos.

Przygotowanie:
Do miski dajemy: margaryne, cukier, zółtka, proszek do pieczenia, kaszke i kokos. Wszytsko ugniatamy. Aby lepiej sie skleiło dodajemy dwie łyżki smietany. Znów ugniatamy, i dodajemy ubite białka. Mieszamy. Wszytsko trzeba mieszać ręcznie, nie mikserem.
Ugniatamy kuleczki i układamy je na blaszke. Ja do smaku robie dziureczki w środku tych kuleczek i dodaje odrobine dżemu, a ponieważ on często się rozpływa, lepiej dodać powideł .
Pieczemy około 30 minut , zalezy ten, czy cisateczka się zarumieniły, w 180 stopniach.
Są pyszne smacznego !
Wczoraj wypróbowałam ten przepis - i jestem zachwycona.
Oczywiście nie obyło się bez modyfikacji, czyli:
kleik kukurydziany zamiast ryżowego
masło zamiast margaryny (nie używam margaryny do niczego)
bez wiórków kokosowych (nie mogę)
BEZ PROSZKU DO PIECZENIA ani sody (jak nie muszę, to nie używam, a tutaj naprawdę jest zupełnie zbędny)

Ciasteczka wyszły super, dla smaku i urody powtykałam w nie po kawałeczku gorzkiej czekolady. Takie porcyjki na dwa kęsy. I wcale się nie "rozjeżdżają" przy pieczeniu.
Mój glutenowy facet nie mógł się do nich oderwać, stwierdził, że mają super konsystencję.
A ja też uważam, że są pyszne, mimo że z zasady jestem ostrożna w przypadku zachwytów nad rzeczami robionymi z "gotowców" (jak ten kleik).
Zamierzam zrobić wersję na ostro - z tartym serem, z dodatkiem oliwek i pomidorów suszonych.
I jeszcze z siemieniem lnianym, bo orzechów za bardzo nie mogę (ale pewnie wyszłyby pyszne), na pewno spróbuję z kakao. I co mi się tam jeszcze uwidzi. Może też pomieszam kleiki?
Generalnie - przepis sprawdzony i wart polecenia. I prosty.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Jak masz problem z brzuchem, to może z karobem, zamiast kakao? Bardzo polecam :)
Łyżka stołowa może nie wygląda tak ciemno, jak dobre kakao, ale po upieczeniu ciasto / ciasteczka są naprawdę całkiem "kakaowe" :)
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Nalewka pisze:może z karobem
Przetestowany, musiałam oddać...
Smakowało mi nawet całkiem-całkiem (choć kakao nie zastąpi, ja jestem "gorzkoczekoladowa"), ale wierci mnie po nim w brzuchu jak i po innych zdrowych rzeczach, niestety.
Od tamtej pory unikam też produktów, gdzie mączka chleba świętojańskiego jest stabilizatorem czy innym cennym dodatkiem (prawdopodobnie właśnie z powodu karobu nie mogłam jeść Sinlacu :().
Takie to życie z głupim brzuchem.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja na podstawie przepisu podstawowego robię też spód do ciasta z różnymi owocami w tortownicy :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
ODPOWIEDZ