Pączki

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pączki

Post autor: Anula80 »

Może by tak odświeżyć temat? Tłusty czwartek się zbliża wielkimi krokami. Ma ktoś sprawdzony i pewny przepis na pyszne pączki? Kiedyś spróbowałam zrobić, ale wyszły takie sobie :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Pączki

Post autor: Leeloo »

piekłam muffinki wg przepisu tej pani, wyszły super. myślę, że pączki też wyjdą (a są HIPOalergiczne na maxa ;) ):

http://pinkcake.blox.pl/2011/03/Przepis ... wiego.html
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pączki

Post autor: Anula80 »

O kurcze, Leeloo, aż mi ślinka cieknie, taki piękny ten pączek na zdjęciu. Koniecznie przetestujemy ten przepis. Stokrotne dzięki :)
Wysłałam dziś maila do Jarzębińskich z pytaniem, czy nie planują zrobić pączków b/g na tłusty czwartek. Dostałam odpowiedź, że jutro będą robili próby i odezwą się w tej sprawie. Ale to by było piękne, jakbyśmy mogli kupić świeże pączki :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Pączki

Post autor: Leeloo »

jeszcze jedna fajna i sprawdzona - puszka:
http://puszka.pl/przepis/7528-paczki_be ... czne_.html


również i Stowarzyszenie przybywa na ratunek :) :

http://www.celiakia.pl/paczki-bezglutenowe/

jak te próby??
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pączki

Post autor: Anula80 »

Dzięki, Leeloo. Tak mnie dziś łeb boli, że tylko się cieszę, że Seba zapomniał o naszych próbach :( Może jutro się uda
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Pączki

Post autor: Leeloo »

oj :( dzisiaj słabe ciśnienie i ogólne śnięcie. ale wierzę w Ciebie i Twoje kuchenne moce :D
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Pączki

Post autor: basiag »

Tłusty czwartek tuż, tuż więc kupiłam marmolade o smaku różanym firmy Stovit niby w składzie wszystko ok ,tylko że zawiera syrop glukozowo-fruktozowy, napisalam do producenta, odpisali:


Szanowna Pani,

Dziękujemy za to, że zainteresowała się Pani produktami marki Stovit Group Sp. z o.o. i zechciała się z podzielić zapytaniem odnośnie produktów bezglutenowych.
Zgodnie z rozporządzeniem Komisji (WE) Nr 41/2009 z dnia 20 stycznia 2009 roku dotyczącym składu i etykietowania środków spożywczych odpowiednich dla osób nietolerujących glutenu, produkty mogą być znakowane jako „produkt bezglutenowy” zawierające poniżej 20mg/kg (ppm) glutenu.
Posiadamy badania na obecność glutenu wykonane przez zewnętrzne akredytowane laboratorium NUSCANA dla: Konfitury Babuni z wiśni 250g, Konfitury Babuni z truskawek 250g, Konfitury Babuni z malin 250g, mus z jabłek i jagód Frucio 200g, mus z jabłek i bananów Frucio 200g, mus z cynamonem i wanilią Frucio 200g, mus z jabłek i brzoskwiń Frucio 200g, mus z jabłek i marchewek Frucio 200g. W tych produktach nie stwierdzono glutenu. Na etykietach wyżej wymienionych produktów widnieje napis „produkt bezglutenowy”. Obie grupy produktów (Frucio i Konfitury babuni) były produkowane na bazie syropu glukozowo-fruktozowego.
Nasze przetwory owocowe nie zawierają glutenu (dotyczy to także marmolady o smaku różanym), co wynika ze składu użytych do produkcji surowców, lecz bez wymaganych badań napis nie może zostać umieszczony na etykiecie. Aby uniknąć ewentualnego zakażenia krzyżowego, na obszar produkcji, jak i całego zakładu zabrania się wprowadzania alergenów. Nasi dostawcy są zobligowani do przekazywania nam oświadczeń odnośnie obecności alergenów, w dostarczanych przez nich surowcach. Każdorazowo przy dostawie sprawdzamy specyfikacje i atesty jakościowe w celu skontrolowania, czy dostawca nie zmienił składników bez wcześniejszego uprzedzenia naszej firmy.


Z poważaniem
Magdalena Maziarz
Kierownik Kontroli Jakości
=========================

STOVIT GROUP Sp. z o.o., 85-790 Bydgoszcz, ul. Transportowa 4, tel. (0-52) 347-11-25, NIP 554-25-87-174 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000213338 Regon: 093195698 Wysokość kapitału zakładowego 11 676 000zł
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pączki

Post autor: Anula80 »

Nie, no nie wierzę, jakbyś czytała w moich myślach :053: Wczoraj byłam w netto, widziałam kilka ich wyrobów i miałam wysłać do nich maila z zapytaniem o ewentualną zawartość glutenu. Dzięki za info :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Pączki

Post autor: Leeloo »

kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Pączki

Post autor: kaczmi »

Bez spirytusu tez się da? Wódki nie pijemy, musiałbym specjalne kupić...
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Pączki

Post autor: AndziaMamusia »

Zamiast spirytusu można dać do ciasta ocet. Wyczytałam ze do zimnego oleju tez daje się kieliszek octu lub spirytusu, wtedy nie chłona tak bardzo tłuszczu
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Pączki

Post autor: kaczmi »

Mam w domu sake, ale chyba się nie nadaje :043:
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pączki

Post autor: Adrian »

Najlepsze pączki to ten z piekarnii Margity :!: :)
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Pączki

Post autor: AndziaMamusia »

Adrian pisze:Najlepsze pączki to ten z piekarnii Margity :!: :)
A właśnie, że nie. Córka powiedziała, że moje lepsze :D
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pączki

Post autor: Anula80 »

AndziaMamusia pisze:A właśnie, że nie. Córka powiedziała, że moje lepsze :D
A przepis można dostać? :) Chyba że gdzieś przegapiłam. Zapomniałam Ci napisać, że w końcu zrobiłam chleb z marchewką i bardzo nam smakował (tzn mojemu mężowi i mi). Seba na razie niestety gustuje w kupnych, ale mam nadzieję, że uda mi się to zmienić
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ