Tarta cytrynowa z bezą

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

chypre
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: śr 11 cze, 2008 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chypre »

mixy często zwierają sodę albo skrobię pszenną a nie każdy może, oj nie łatwe to nasze pichcenie ale trochę eksperymentów i zaczyna się udawać :)
Awatar użytkownika
fellunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 03 cze, 2009 17:37
Lokalizacja: Warszawa

mix bezglutenowy

Post autor: fellunia »

Chypre,
masz całkowitą rację, ja właśnie dlatego nie używam miksów. Sama staram się mieszać różne rodzaje mąki, tak aby było jak najmniej czystej skrobi (szczególnie pszennej). Najczęściej używam mąki ryżowej, kukurydzianej, gryczanej, czasem tapioki i skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej. Jeśli już stosuję gotową mieszankę to tę, o której pisałam w pierwszym poście, ze sklepu Marks & Spencer.
Co do gumy guar to jej nie lubię, używam raczej gumy ksantanowej, która niestety jest w Polsce ciężko dostępna. Widziałam kiedyś na allegro, można zobaczyć. Potrzeba jej dużo mniej i jakoś tak lepiej działa, warto poeksperymentować :)
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

To ciacho jest genialne. Dziś je upiekłam. Byłam zdziwiona, że tak szybko je zrobiłam. Zamiast bezy na schłodzonym kawałku ciasta położyłam łyżkę bitej śmietany. Idealne orzeźwiające ciasto na ciepłe dni. Następnym razem podam z lodami śmietankowymi.
dariarak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 04 sty, 2016 22:08

Re: Tarta cytrynowa z bezą

Post autor: dariarak »

Dzień dobry,
Ostatnio upiekłam ciasto orzechowiec z typowego przepisu glutenowego, jednak wymieniłam składniki na bezglutenowe. Smak miało niemalże taki sam, ale strasznie się kruszyło. Czy można coś dodać, aby ciasto było bardziej sprężyste, zbite? :)
ODPOWIEDZ