Pizza

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monisiak81 »

tareczka pisze:chciałabym opinie na temat
http://www.bezgluten.pl/s...zglutenowy.html
używam tych koncentratów i z ręką na sercu mogę polecić. Mi pizza (i chleb też) z tej mąki wychodzą przeprzepyszne :D
jakbyś chciała to podaję mój przepis na "prostokątną" blaszkę 23x35 cm czyli taką dużą (u nas na nas 2)
300 g mąki (ww. mixu)
szczypta soli ok. 3g
4g cukru +15 g. drożdży
200 g wody
2 łyżki oliwy z oliwek
mąkę wymieszać z solą. obsypać ją cukrem i drożdżami i polać zimną wodą. wymieszać mikserem (najlepiej hakami) dodać oliwę. wymieszać. wyłożyć na blaszkę (ja pod ciasto zawsze używam papier do pieczenia- żeby już jej nie sypać bułką) i teraz dać ciastu z 10 min odpocząć ;) czyli w tym momencie przygotowuję sobie sos, i dodatki :) udekorować wg uznania piec 25 min. w temp. 180*C i na ostatnie 3-5 min. podkręcić do 200*C żeby się zrumieniła.
tak jak pisałam wyżej pizza wychodzi pyszna, ciasto pulchne i.... aż mi się zachciało :) więc na kolację znów pizza :D
tareczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr 27 mar, 2013 20:04
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tareczka »

dzisiaj robiłam pizze,Nam zwykłą a synowi właśnie z tej mąki i muszę przyznać że najwięcej radości było gdy powiedziałam że będzie pizza,potem syn stał przy piekarniku i ciągle pytał czy już :) no i nadeszła pora jedzenia,zjadał tak szybko że myślałam że się zakrztusi :D nie patrzył na rodzaj szynki,nie zwracał uwagi na to że tam jest cebula i pieczarki,zjadł wszystko :)
Ja znam przepis na taką idealnej wielkości pizzę dla Nas z tego wyliczyłam ilości na malutką i mąki dałam jakieś 85g i wyszła taka akurat dla niego,chociaż następnym razem zrobię mu większą,grubość zrobiłam malutką,poniżej 5mm i po zrobieniu sama spróbowałam ciut i nawet nawet,przyznam że była ok :)
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Robię właśnie po raz pierwszy pizzę bezglutenową. Mam nadzieję, że wyjdzie. Zaraz wkładam do piekarnika :)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Ok, pizza wyszła, więc mogę podzielić się przepisem ;)

Co potrzebujemy?
250 g mąki bezglutenowej (ja wykorzystałam mix Schara, ale możecie użyć inną)
3 łyżki oleju/oliwy
paczka suchych drożdży
250 ml wody + kapka wody, by móc urobić ciasto
sól

Dodatki do pizzy:

ser żółty
szynka
pieczarki
pomidory
tymianek

Sos do posmarowania ciasta:
przecier pomidorowy
kapka wody
kapka oleju

Jak przygotować ciasto?
W 250 ml letniej wody rozpuszczamy paczkę drożdży. Taką mieszankę dodajemy do mąki. Dolewamy 3 łyżki oleju, wsypujemy sól i wszystko mieszamy. Potem wyrabiamy ciasto, aż wyjdzie ładna kulka, którą uda nam się ładnie rozwałkować. Polecam Wam założyć jakiś fartuszek i uzbroić się w mnóstwo cierpliwości, gdyż ciasto ciężko się wyrabia. Kiedy już się ładnie wyrobi, wykładamy je na blachę lub formę do pizzy.

Jak przygotować sos?
Pół małego słoiczka przecieru pomidorowego przelewamy do szklaneczki. Dodajemy kapkę wody i kapkę oleju. Wszystko mieszamy. Dodajemy troszkę tymianku (możemy dodać też inne ulubione przyprawy). Wszystko jeszcze raz mieszamy. Przygotowany sos musimy rozsmarować na całym cieście.

Składniki do pizzy:
Posmarowane ciasto okładamy plasterkami sera. Na ser kładziemy szynkę bezglutenową, a na nią dajemy pokrojone w plasterki pieczarki. Na pieczarki kładziemy plasterki pomidorów. Pomidory obsypujemy tymiankiem (i czym jeszcze chcemy). Wszystkie dodatki posypujemy startym serem.

Piekarnik ogrzewamy do 200 stopni. Kiedy już się nagrzeje wkładamy do niego przygotowaną pizzę.

Pieczemy około 30 minut. Sprawdzamy poprzez nakłuwanie patyczkiem, do suchego patyczka – tradycyjnie.

Szczegóły na blogu! ;)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pizza

Post autor: Adrian »

Jaka mąka jest najlepsza do pizzy? Ja piekę z Kucharza Balvitenu ale wychodzi mi cienkie ciasto, a wolałbym grubsze...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Pizza

Post autor: Leeloo »

Mix it Schara jest uniwersalna
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Pizza

Post autor: Justyna1982 »

Robiłam z różnych mixów i najbardziej smakuje nam na schar mix it
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pizza

Post autor: Adrian »

Justyna1982 pisze:Robiłam z różnych mixów i najbardziej smakuje nam na schar mix it

Muszę tego Schara wypróbować...
cel_ania
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 16 cze, 2014 21:17

Re: Pizza

Post autor: cel_ania »

Ja ostatnio próbowałam: http://bezglutenowyswiat.pl/bezglutenow ... -375g.html. Wyszła niezła, a co najważniejsze bardzo szybko się ją robi.
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Pizza

Post autor: kaczmi »

Jeżeli używacie Balvitenu, to nie mix "Kucharz", tylko "Pizza do domowego wypieku", ciasto wychodzi bardzo fajne, szybko wyrasta i jest smaczne
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pizza

Post autor: Adrian »

Najlepsza jest z mixu Schara :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Pizza

Post autor: Leeloo »

Potra...a co w tym dziwnego? Można dodać, albo i nie. Kwestia przepisu i preferencji jak też wartości odżywczej potrawy
Singerka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: czw 22 mar, 2012 11:07
Lokalizacja: Kielce

Re: Pizza

Post autor: Singerka »

Witam,
od miesiąca jesteśmy na diecie bg, a właściwie córka jest. Dziś pierwszy raz robiłam pizzę z opakowania, zrobiłam z całego opakowania bo nie miałam wyobrażenia ile tego wyjdzie, itd. Poradzcie, czy taka zrobioną upieczona pizzę można zamrozić i mieć na czarną godzinę czy nie nadaje się? A na przyszłość lepiej zrobić z połowy opakowania czy z całości i zamrozić samo ciasto?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pizza

Post autor: Anula80 »

Ciasto spokojnie możesz zamrozić. Jak będzie Wam smakowało po rozmrożeniu, to następnym razem możesz zrobić podobnie albo zrobić z połowy porcji
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Pizza

Post autor: Leeloo »

ODPOWIEDZ