Ciasto z mleczkiem kokosowym, kiwi, ryżem i mango.

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KotNaKacu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 15 sty, 2015 09:53

Ciasto z mleczkiem kokosowym, kiwi, ryżem i mango.

Post autor: KotNaKacu »

Wpadłem kilka dni temu na pomysł jak zrobić ciasto. Niestety jest to jeszcze nie do końca dopracowany twór. Dlatego poza podzieleniem się przepisem zapytam się od razu o radę w jednej sprawie.

Składniki:
1) Dno prostokątnej blaszki wykładamy biszkoptami.
2) Mleczko kokosowe wlewamy do garnka (gdyby było tak jakby rozwarstwione to trzeba je też wymieszać), podgrzewamy aż zacznie się gotować. Wtedy wrzucamy ryż (ryż jaśminowy krócej się gotuje sugeruję więc jego użycie). Można też pójść na łatwiznę i najpierw oddzielnie ryż ugotować, a potem podgotować go trochę w mleczku by się przegryzły. Następnie otrzymaną mieszanię blenderujemy dodając miód. Tak przygotowaną jednolitą masę przelewamy do blaszki i rozsmarowujemy, a następnie wkładamy do lodówki na około 2 godziny w celu schłodzenia
3)Czas na owoce. Jedno kiwi i wszystkie mango obieramy i tniemy w miarę nieduże kawałki, które później blenderujemy.
Pozostałę kiwi obieramy i tniemy na plasterki, które kładziemy na wystudzonej masie, a następnie całość zalewamy zmiksowanymi owocami.

I tutaj mam problem, zmiksowane owoce mango i kiwi są STRASZNIE rzadkie, chciałbym aby tężały i się nie rozpływały, bo potem z ciasta wychodzi płynna maź. Ma kto jakiś pomysł?
Samo ciasto było naprawdę bardzo smaczne dlatego w ogóle zamieściłem tutaj ten przepis.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Ciasto z mleczkiem kokosowym, kiwi, ryżem i mango.

Post autor: pleomorfa »

Agar, żelatyna?
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
sekunda
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: czw 04 gru, 2014 19:27
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ciasto z mleczkiem kokosowym, kiwi, ryżem i mango.

Post autor: sekunda »

Nie jestem pewna czy żelatyna zetnie się z owocami kiwi. Jeżeli zaleje się owoce kiwi galaretką, to nie zsiądzie się.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Ciasto z mleczkiem kokosowym, kiwi, ryżem i mango.

Post autor: pleomorfa »

A no tak, a agar?
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
grooby
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 17 paź, 2016 15:11

Re: Ciasto z mleczkiem kokosowym, kiwi, ryżem i mango.

Post autor: grooby »

Mój kulinarny faworyt na tym forum!
ODPOWIEDZ