Biały krem z topinamburu

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Minutka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 24 sty, 2017 09:01
Lokalizacja: Gdańsk

Biały krem z topinamburu

Post autor: Minutka »

Cześć :) Wszystkim smakoszom chciałabym przedstawić coś innego niż codzienne zupy, a mianowicie zupę krem z topinamburu, które można zakupić w Biedronce w 500 g opakowaniu. Smak... jak dla mnie nieporównywalny z czymkolwiek :) Zachęcam do wypróbowania :D

SKŁADNIKI:
- 500g topinamburu
- 2 średnie ziemniaki
- 1 cebula
- 2 ząbki czosnku
- 120g kalafiora
- 1,5 szklanki mleka kokosowego ( takiego,które ma min 80% mleka kokosowego,20% wody lub jakie macie pod ręką)
- 1 łyżeczka oleju kokosowego (lub masła klarowanego)
- pół pęczka koperku
- sól morska, pieprz czarny, oregano, pieprz cayenne
- 2 luźne bulwy topinamuru

PRZYGOTOWANIE:
Topinambury wraz z ziemniakami obrałam nożykiem, dokładnie umyłam kalafior. Włożyłam do garnka i zalałam wodą (nie soliłam wody). Gotowałam do miękkości, następnie odlałam całą wodę. Na patelni rozgrzałam olej kokosowy i poddusiłam cebulkę z czosnkiem (drobno pokrojone), dodałam do garnka z warzywami wraz z mleczkiem kokosowym. Gotowałam kilka minut, następnie doprawiłam przyprawami: solą morską, pieprzem czarnym, oregano. Wszystko miksowałam do uzyskania jednolitej masy. Przełożyłam do miseczek, posypałam pieprzem cayenne, solą morską i koperkiem, dodałam kilka chipsów z topinamburu. ( bulwy dokładnie umyć, pokroić na grubość wedle uznania i usmażyć jak chipsy).

RADA:
Jeśli zupa będzie zbyt gęsta, trzeba dodać przegotowanej wody, stale mieszając.


SMACZNEGO !! :D
Izabela :)
ODPOWIEDZ