makarony bezgluowe i bezjajeczne

Wszystko o dozwolonych makaronach i pysznych ryżach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
banitka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 01 lut, 2013 11:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

makarony bezgluowe i bezjajeczne

Post autor: banitka »

Kochani potrzebuję przepisu na makaron dla dzieciaka uczulonego na pszenicę (jednak wolę całkowicie bezglutenowy,bo czekamy jeszcze na resztę wyników więc wolę już odrazu wprowadzać całkowicie bezglutenowe produkty,bo na żyto dzieciak też mi źle zareagował więc domyślam się że chodzi całkowicie o gluten a nie tylko o gluten pszeniczny)
Do tego moje dziecko nie może spożywać jajek,w szczególności białka bo wyszło uczulenie na żółtko niby nie kazali zastosować diety eliminującej bo wyszedł tylko rumień w testach skónych,ale i tak chcę całkowicie je odstawić,bo skoro reakcja jakaś była to lepiej odstawić.
Awatar użytkownika
helenae1
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: pn 26 sty, 2015 11:34
Lokalizacja: Bolesławiec / Wrocław

Re: makarony bezgluowe i bezjajeczne

Post autor: helenae1 »

Ja kupuję makaron kukurydziany bezglutenowy.
Pasta d'Oro się nazywa.
Skład według producenta: "mąka kukurydziana, woda".
I jest naprawdę smaczny, ale zjeść trzeba zaraz po ugotowaniu, bo wysycha.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: makarony bezgluowe i bezjajeczne

Post autor: pleomorfa »

Banitka, żyto może być zanieczyszczone pszenicą, więc reakcja może tez się z tego brać.
Makaronów bezpszenicznych jest ogrom i trochę, trzeba tylko troszkę poszukać. Na pewno znajdziesz wiele takich przy przeglądaniu forum :).
Pasta d'Oro Sam Mills, polecam, bardzo smaczny. Nawet jak nosi się go w pudełeczku i je na zimno.

Na pewno łatwiej kupić niż zrobić,w każdym razie.
Powodzenia
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
incola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr 26 sie, 2015 22:05

Re: makarony bezgluowe i bezjajeczne

Post autor: incola »

W kwestii makaronu, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Makarony są bezglutnowe, wytwarzane z mąki kukurydzianej i bez dodatku jajek, więc sprawdzą się idealnie :) Całą ofertę można zobaczyć na http://www.incola.com.pl/category/produkty/makaron/, a zakup w internecie po wyszukaniu frazy "incola sklep" nie będzie stanowił problemu.
ODPOWIEDZ