Makaron z pomidorami

Wszystko o dozwolonych makaronach i pysznych ryżach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Makaron z pomidorami

Post autor: basiag »

- makaron spaghetti lub wstązka wg uznania
- pomidorki koktajlowe lub normalne pomidory wczesniej obrane ze skorki i pokrojone w kostke wg uznania
- oiliwa z oliwek nie za dużo tak z 4 -5 lyzek
- czosnek 1-2 zabki
- sol, pieprz do smaku

Przepis jest moj wymyslony dlatego nie ma gramatury konkretnej ja robie dla 2 osob.
Oliwe rozgrzewamy na patelni ,wczucamy przecisniety czosnek ja daje jeden zabek sredniej wielkosci, chwileczke smazymy nie za dlugo gdyz szybko sie pali i jest gorzki, nastepnie pomidory ja wole obrane ze skorki, dlatego ze te koktajlowe trudno obrac a skorka podczas jedzenia denerwuje mnie na dwie osoby daje dwa srednie pomidory i chwile dusimy ok 15 minut,dodajemy sol, pieprz do smaku, wczesniej gotujemy makaron wg przepisu na opakowaniu, odcedzamy i mieszamy z pomidorami, danie gotowe.
Najlepsze jest w sezonie letnim, gdzie pomidory sa przepyszne i pachnace. Uwielbiam :!: :!: :!: :D
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
ksenia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 02 gru, 2015 20:46

Re: Makaron z pomidorami

Post autor: ksenia »

Robiłam ostatnio coś podobnego bo szczerze mówiąc nie miałam kompletnie pomysłu na obiad i rzucałam na patelnie co miałam pod ręką. I tak wlasnie stworzyłąm sos paprykowo- pomidorowy ktory okazal sie dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem :D Z tego co czytam to mamy podobne upodobania w kuchni jesli chodzi o skladniki :D
bartek.drozd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn 16 maja, 2016 23:50

Re: Makaron z pomidorami

Post autor: bartek.drozd »

A ja robiłem tak:

makaron na al dente he he do tego wrzuciłem parówki cieńkie ( drobimex) wymieszałem dodałem przypraw trochę wbiłem jajko i pomidora i obiad w 15 min ale sam nieziemski aż mi uszy latały do okoła głowy he he
Obrazek
ODPOWIEDZ