Stoiska z żywnością bezglutenową w marketach

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

KasiaK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 20 mar, 2009 17:58
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Lidl

Post autor: KasiaK »

Będac w lidlu na zakupach znalazlam na regale z wedlinami kiełbaski wiedenskie light z szynki firmy Linessa z napisem bez glutenu i laktozy oraz piers z kurczaka i piers z indyka pakowane w plasterkach takze z napisem bez glutenu i laktozy :D[fade][/fade]
dieta od 11.03.2009;-(
Awatar użytkownika
LittleAngel:-)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob 26 sty, 2008 22:26
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: LittleAngel:-) »

Ja często kupuję w Tesco i to właśnie w Kozienicach bo często tam bywam ... i chrupki jak najbardziej tam widziałam ale tylko orzechowe a takich nie lubię więc nie kupiłam ...
W tym markecie nie ma specjalnego działu zywności bezglutenowej, trzba chodzic i szukać i czytac czyli ... codzienność :568: ... ja często kupuje tam
---chipsy marki Tesco ziemnieczane bez żadnych dodatków-sa tanie i pyszne i świeże (jeśli tak w ogóle mozna powiedzieć o chipsach :zly2: )
--- chipsy marki Tesco, podobne do pringelsów (chyba tak się nazywają), chodzi mi o takie łódeczki-sa pyszne, tanie i jest kilka smaków,
---plasterki jabłkowe i jabłkowe z cynamonem (właśnie je schrupałam ... <lala> ...kosztują 2,49 i sa produkowane przez FPH Paula dla Tesco składniki jabłkowych z cynamonem:jabłko,suszony koncentrat cytryny,cynamon,przeciwutleniecz (kwas askorbinowy) ... jak dla mnie bomba ...
---czekolady goplana b/g
....

To chyba tyle ... pewnie kupuję więcej ale jakoś mi nic do głowy nie przychodzi poza tymi pustymi kaloriami :053:

Wędliny b/g tam nie widziałam ... płatków b/g marki tesco też nie ...

Dodam jeszcze że w kozienicach jest natomiast sklep ze zdrową żywnością w którym mozna sobie kupić jedzonko bez glutenu ..mają nawet spory wybór ... kilku firm
mama Bezglutka - diagnoza - listopad 2007,
również mama na diecie bg, tata na diecie bg...
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

LittleAngel:-) pisze:Ja często kupuję w Tesco i to właśnie w Kozienicach bo często tam bywam ... i chrupki jak najbardziej tam widziałam ale tylko orzechowe a takich nie lubię więc nie kupiłam ...
W tym markecie nie ma specjalnego działu zywności bezglutenowej, trzba chodzic i szukać i czytac czyli ... codzienność :568: ... ja często kupuje tam
---chipsy marki Tesco ziemnieczane bez żadnych dodatków-sa tanie i pyszne i świeże (jeśli tak w ogóle mozna powiedzieć o chipsach :zly2: )
--- chipsy marki Tesco, podobne do pringelsów (chyba tak się nazywają), chodzi mi o takie łódeczki-sa pyszne, tanie i jest kilka smaków,
---plasterki jabłkowe i jabłkowe z cynamonem (właśnie je schrupałam ... <lala> ...kosztują 2,49 i sa produkowane przez FPH Paula dla Tesco składniki jabłkowych z cynamonem:jabłko,suszony koncentrat cytryny,cynamon,przeciwutleniecz (kwas askorbinowy) ... jak dla mnie bomba ...
---czekolady goplana b/g
....

To chyba tyle ... pewnie kupuję więcej ale jakoś mi nic do głowy nie przychodzi poza tymi pustymi kaloriami :053:

Wędliny b/g tam nie widziałam ... płatków b/g marki tesco też nie ...

Dodam jeszcze że w kozienicach jest natomiast sklep ze zdrową żywnością w którym mozna sobie kupić jedzonko bez glutenu ..mają nawet spory wybór ... kilku firm

Ja tez bywam czasem w Kozienicach bo mieszkam niedaleko ale nie moglam znaleźć tych chipsow :)
A moge wiedziec z jakiej miejscowosci jestes?
zarowka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 23 lis, 2009 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Wolarek w Piotrze i Pawle

Post autor: zarowka »

Jeśli powtarzam temat, to przepraszam. Nie znalazłam w wyszukiwarce jakichkolwiek postów ze słowem "Wolarek" w tytule.

Mam takie pytanie:
ostatnio w Piotrze i Pawle zauważyłam w jednej z lodówek napis: wyroby tradycyjne od Wolarka. Skład wędlinek tej firmy wygląda obiecująco: mięso, przyprawy, woda. Czy można więc uznać, że te wędliny są BG, a więc bezpieczne?

Może ktoś wie?
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Chyba tak, ale powinnaś się upewnic co to za przyprawy w składzie zanim kupisz ich produkty. Napisz do producenta!
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
papisten69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 28 maja, 2009 14:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: papisten69 »

W tym tygodniu w Leclerc w Warszawie kupiłm chleb bezglutenowy i bułki bez skrobii. Nawet duży wybór. ciastek też. Półka opisana "Produkty bezglutenowe", przy stoisku z chlebami.
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

w Leclerc w Warszawie ... a przy jakiej ulicy ? tym niedaleko huty , na bielanach ?
Obrazek
Carbon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 14 maja, 2010 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Carbon »

KRAKÓW,

Duży wybór pieczywa firmy Bezgluten w markecie ELEA , ul. Mackiewicza
agat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 22:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: agat »

W Gdańskim Leclercu tez można kupić produkty bezglutenowe, ale ograniczają się tylko do chleba, bułeczek i makaronu. Znajdują się przy stoisku z chlebem.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

W Gdańskim Leclercu w dziale zdrowej żywności pojawiła się cała gama produktów Schar.
Obrazek
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

A coś może wiecie o Radomiu? ;p
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

W Radomiu w supermarkecie Carrefour są dostępne produkty firmy Schar, w Leclercu Bezglutenu, a w Realu Glutenexu, wybór jakiś zawsze jest.
Obrazek
Fredzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 04 maja, 2009 13:23
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Fredzia »

Ja odkryłam, że Tesco w Poznaniu (ul. Opieńskiego) ma półkę z chlebami Balvitenu. Półka jest oczywiście przy "normalnym" pieczywie, ale jest opisana i oprócz trzech rodzajów chleba były również precle i muffinki. Jaka była moja radość, że nareszcie moge robiąc normalne zakupy, kupić też chleb :)
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

W Nowym Sączu w Galerii Sandecja -Carrefour są dostępne produkty firmy Schar, intermarche-czekolady firmy goplana, makarony nawet się pojawiły na stoisku, sklep ze zdrową żywnością ul.Nawojowska
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

W Kauflandzie rosołki "appetita" w składzie jest tylko srobia ziemniaczana jako substancja wiążąca. Ponadto, napisane jest, że może zawierać śladowe ilości selera i gorczycy, o glutenie ani słowa. Mam nadzieję, że nie jest "ukryty" np. pod aromatem. Na razie kupuję i jest ok. Zawsze jednak sprawdzam skład przy kolejnym zakupie.

Co do Tesco - to są tam chipsy - tortille marki Tesco serowe, kt. nie zawierają glutenu, podobnie serowy sos do nich też produkowany dla Tesco.
Znalazłam również pesto oznaczone jako :pomysl: nadające się dla osób na diecie bezglutenowej marki COSTA, prosucent: AB Foods Polska.
Bardzo smaczne.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ