Wrocław

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Luka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn 28 wrz, 2009 21:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Luka »

Ja również polecam "ANA Sklep", teraz mieści się obok Ronda na ul. Powstańców Śląskich. Duży wybór pieczywa oraz innych bezglutenowych produktów, a także masa ekologicznej żywności. Kiedyś robiłem zakupy w Hali Targowej na Piasku, ale tam po pierwsze - drożej, a po drugie - dużo mniejszy wybór, aczkolwiek miałem tam bliżej.
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

huby, simply market

Post autor: agadenver »

byłam w skepie simply market (tramwajem jedzie sie w strone tarnogaju przystanek prudnicka, po lewej stronie za lidlem). zaraz koło pieczywa lezy duża ilość chlebka bg z firmy bezgluten. miłe zaskoczenie bo ceny tak jak sklep przyjazne klientowi :) polecam
Anna Kurzawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn 11 gru, 2006 19:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Anna Kurzawa »

Polecam sklep ze zdrowa zywnoscia na ul. Grabiszynskiej, można dostac wszystko w jednym miejscu, super obsluga!
ania
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: parówka »

hej, celiaczki. Jestem na diecie już (dopiero?) 5 lat. Ale do tej pory tylko podczytywałam wasze posty. Dużo się z nich dowiedziałam ciekawych rzeczy bo faktycznie wiedza lekarzy jest na temat celiakii żenujaco mała. Pytanie pani doktor: jakie tabletki bierze pani na tę celiakię? to w moim Wrocku norma. Ale do rzeczy: od lat zaopatruję się w bezglutki w sklepie "Żródło zdrowego życia" przy ul. Grabiszyńskiej 55. Jadąc od pl. Legionów - po prawej stronie. Wchodzi się po kilku schodach na wysoki parter. Elewacja jasno-zielona, trudno nie trafic. Czemu polecam ten sklep? Dzięki włascicielce i obsłudze w jednej osobie, czyli pani Marioli. Kobieta bardzo kompetentna, zaangażowana, grzeczna i cierpliwa. Ma naprawdę bardzo duży zasób wiedzy na temat diety bezglutenowej i innych diet także. Sklep samoobsługowy choc malutki, olbrzymi wybór towaru dla nas, ceny umierkowane. Firmy "obecne" u p. Marioli to min. GLUTENEX, BALVITEN, SCHAAR, SMAK ŻYCIA. Jest różnorodne pieczywko, słodycze, wędliny, nabiał. Sklep + obsługa jest naprawdę OK. Mankament- czynne dopiero od 11 za to do 19 g.
Vaax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 23:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Vaax »

Witajcie

Mam nadzieję, że nie zostanę tu publicznie ukamieniowany za auto-reklamę.
Miejsce wygląda odpowiednie na to :)
Chciałbym Was zaprosić do naszego, niedawno otwartego sklepu ze zdrową żywnością.
Kiedyś, na początku czerwca, pytałem się Was o opinie na temat takiego pomysłu, Wasze odpowiedzi mnie zachęciły i tak oto powstał sklepik.
Sklep znajduje się na ul. Jedności Narodowej 120C, na rogu ulicy Słowiańskiej i Jedności Narodowej, dokładnie naprzeciw ING Banku.
Staraliśmy się zastosować do rad a zatem:
- jest osobny dział bezglutenowy, oddzielony małą scianą
- staramy się cały czas posiadać duży asortyment
- marże na produkty bezglutenowe daliśmy najmniejsze w naszym sklepie (choć polityka handlowa producentów jest mało przyjazna dla małych sklepów - planujemy wprowadzić również produkty z Czech)
Będziemy wdzięczni za wszelkie pomysły, podpowiedzi.
Póki co posiadamy głównie produkty firmy Bezgluten - mąki, makarony, pieczywo.
I jednocześnie zapraszamy Was do odwiedzenia sklepu na żywo.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

piekarnia kim z wilczyc

Post autor: agadenver »

kupiłm dziś tam chleb bg: 4,9 za 400g, swiezy i pieczony codziennie

PIEKARNIA Kim. Sklep firmowy piekarni Wilczyce
Kontakt

* 53-111 Wrocław, Ślężna 180b / (róg Weigla)
* dolnośląskie
* Tel.: 0 71 337 19 82

I DRUGI SKLEP:
Kim. Filia piekarni Wilczyce. Sklep firmowy
Wrocław,
Strzegomska 206-208 (Hale Strzegomskie)
woj. Dolnośląskie, pow. Wrocław, gm. Wrocław
Branża: Piekarnie

Tel.: 71 373 64 68 / 397
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

piekarnia kim cd

Post autor: agadenver »

Chleb przy krojeniu troszkę się kruszy, ale tak to zbity jest i dobry :)
bez porównania w smaku z tymi kupnymi z glutenexu czy balvitenu, czy bezglutenu
Świeży, wypiekany codziennie...
przemysław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt 19 gru, 2008 23:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: przemysław »

Zgadzam się z powyższą opinią, jadłem już wieloziarnisty i słonecznikowy i oba są super, nie trzeba nic podgrzewać :) , dodam jeszcze że można je też kupić w Rumcajsie na ul. Powstańców Śl. (obok Rossmana).
NessMonster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 10 gru, 2009 22:41
Lokalizacja: Wrocław

piwo bezglutenowe

Post autor: NessMonster »

A orientujecie się może czy i gdzie we Wroclawiu mozna dostać piwo bezglutenowe?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Piwko w cenie dość wygórowanej można znaleźć w Magnoli w Organice.
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

NessMonster taniej Ci wyjdzie wino :) czy luksusowa :)
francesca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 14 lut, 2010 10:31
Lokalizacja: UK

Post autor: francesca »

ja dzisiaj byłam w Arenie stoisko 173/180 (dziwnie nazwane)
jeśli wejdziecie od strony komandorskiej głownym wejściem to jest to pierwsza alejka po prawej. Stoisko znajduje sie zaraz po prawej stronie, drugie chyba z brzegu.
Duzy wybor.
Awatar użytkownika
meggy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 10:25
Lokalizacja: Śląsk/Wrocław

Post autor: meggy »

francesca pisze:ja dzisiaj byłam w Arenie stoisko 173/180 (dziwnie nazwane)
jeśli wejdziecie od strony komandorskiej głownym wejściem to jest to pierwsza alejka po prawej. Stoisko znajduje sie zaraz po prawej stronie, drugie chyba z brzegu.
Duzy wybor.
Stoisko, o którym pisze francesca kiedyś było na zewnątrz Areny, teraz przenieśli je do środka. Faktycznie jest dość duży wybór.
"Świat pełen jest osób pilnujących własnych przywilejów i cudzych obowiązków"
Barwa

Post autor: Barwa »

Zrobiłam króciutki rekonesans po części sklepów.

Astra - jest stoisko ze zdrową żywnością (wchodząc z Astry bis do starej skręcając zaraz w lewo) dosyć fajny wybór różnych produktów, pieczywo przeróżne, a do tego bardzo miła obsługa - wielki plus.
Piotr i Paweł - Gaj, Bielany - wielka kicha - produktów jak na lekarstwo
Auchan - jest całkiem sporo makaronów, mąk i różnych ciasteczek, chlebek też jest, ale nie za dużo. (makarony taniej niż na stoisku w Astrze)
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

Polecam sprzedawcę z Allegro. "eurogaleria". Rozmawiałam z właścicielką Firmy. Bez problemu sprowadzą produkty bezglutenowe z Niemiec, możliwy odbiór we Wrocławiu. Są chętni do współpracy, a im więcej klientów tym może uda się taniej kupić :).
Oto jeden z ich produktów: http://allegro.pl/niemiecka-czekolada-z ... 98226.html.
Podany adres e-mailowy, telefon, nr gg. Wystarczy napisać jakie chcemy produkty , jakich firm i ilość. Jeśli chodzi o ceny - nie mam pojęcia jakie.
ODPOWIEDZ