Białystok

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

Basia R.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 13:23

Białystok

Post autor: Basia R. »

Już niedługo wybieram się do Białegostoku gdzie mogę zrobić zakupy dla Syna? Będe również przebywała w okolicach Łap i Sieniatycz czy jest w pobliżu sklep godny zaintersowania? Bardzo prosze o informację
Awatar użytkownika
silverka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: czw 13 kwie, 2006 22:52
Lokalizacja: Szaflary

Post autor: silverka »

"Eko Sklep"ul. Waszyngtona
To jest na przeciwko szpitala PSK i DSK (Gigant), taki malutki sklepik ale jest co trzeba :)
madllene
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob 01 mar, 2008 14:21
Lokalizacja: Kunin

Post autor: madllene »

Produkty bg można też kupić w sklepie "Bażant" na ul. Malmeda i w "Opałku" na Skłodowskiej (choć tu asortyment jest mniejszy).
Życie pędzi jak karetka.....
maro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 19 lut, 2008 21:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: maro »

madllene, gdzi ejest ten sklep Bażant? W którym miejscu? Też jestes uczulona na gluten? Mozesz mi napisac na pw u kogo się leczysz?
madllene
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob 01 mar, 2008 14:21
Lokalizacja: Kunin

Post autor: madllene »

Znalazłam jeszcze sklep z produktami bg w sklepie ze zdrową żywnością na ul. Grochowej2 (obok jest sklep z kawą i herbatą 'samowar') :)
Życie pędzi jak karetka.....
Carlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 28 lip, 2008 15:35
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Carlo »

polecam też Real na ul. cz. miłosza w galerii biała (mąki, wafle, pieczywo i parówki, pasztety konspola) oraz cerfury (na zielonych wzgorzach i na wylocie na sokłókę) a także Boni w galerii Alfa
madllene
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob 01 mar, 2008 14:21
Lokalizacja: Kunin

Post autor: madllene »

Produkty bg można także kupić z Auchanie na Hetmańskiej:)
Życie pędzi jak karetka.....
ekierka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 31 paź, 2014 11:07

Re: Białystok

Post autor: ekierka »

Witam. U mojej córki zdiagnozowano niedawno celiakię w związku z czym muszę zmienić sposób przygotowywania dla niej posiłków. Jestem jeszcze zielona w temacie dlatego będę wdzięczna za wszelkiego rodzaju podpowiedzi, gdzie w Białymstoku zaopatrujecie się w produkty bezglutenowe. Podejrzewam, że od 2008 roku, gdy wątek został założony, sporo się zmieniło. Czy jest jakiś sklep typowo z produktami bezglutenowymi który polecacie, czy jestem skazana na jeżdżenie po hipermarketach i wczytywanie się w etykiety?
Aga mama Olka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob 07 cze, 2014 20:29

Re: Białystok

Post autor: Aga mama Olka »

Ekierko niestety nawet w sklepach typowo bezglutenowych trzeba uważać i niekoniecznie ufać sprzedawcom do końca. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Na początku najlepszym wyjściem jest kupowanie produktów z certyfikatem jest ich sporo :)
W Białymstoku jest kilka takich miejsc gdzie można zrobić podstawowe zakupy. Na Św. Rocha są nawet dwa sklepy jeden bardziej pod kątem zdrowej żywności, w drugim nieco więcej produktów bezglutenowych. Po pewnym czasie zaczniesz robić zakupy ze spokojem. Czego Ci życzę g:)
Jesteśmy tym czym myślimy, że jesteśmy (M. Aureliusz)
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Białystok

Post autor: AndziaMamusia »

Wszystko ok, ale Glutenex miał sakramencko przekroczone normy ... A Prymat, chociaż pisze o śladowych ilościach w trakcie badań wyszedł czysty ... Tak więc ...
Aga mama Olka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob 07 cze, 2014 20:29

Re: Białystok

Post autor: Aga mama Olka »

AndziaMamusia pisze:Wszystko ok, ale Glutenex miał sakramencko przekroczone normy ... A Prymat, chociaż pisze o śladowych ilościach w trakcie badań wyszedł czysty ... Tak więc ...
Niestety wynika, że obowiązuje zasada mocno ograniczonego zaufania nawet do wyrobów z certyfikatem. Początki są trudne i trzeba na czymś się oprzeć, a chyba najlepiej na forum i stronie stowarzyszenia to skarbnice wiedzy na której bazuję :) Andziu, czy Ty może stosujesz przyprawy Prymat? Byłoby super gdyby można byłoby je wprowadzić :!: A to co napisałaś to najlepszy dowód na potwierdzenie moich słów wyżej.
Jesteśmy tym czym myślimy, że jesteśmy (M. Aureliusz)
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Białystok

Post autor: AndziaMamusia »

Andziu, czy Ty może stosujesz przyprawy Prymat? Byłoby super gdyby można byłoby je wprowadzić :!: A to co napisałaś to najlepszy dowód na potwierdzenie moich słów wyżej.
Ja stosuję, chociaż wiem że nie wszyscy sa tacy ufni. Raz badania wyszły ok, ale tak nie musi być za każdym razem, ale tak, ja stosuję przyprawy jednorodne prymat.
Paulinaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014 22:48

Re: Białystok

Post autor: Paulinaaa »

Polecam przyprawy Dary Natury, kupuję je w sklepie Eko Zdrowie (Kręta 2 lok.7), w tym sklepie są także produkty ze zdrową żywnością jak również typowo bezglutenowe. Ostatnio odkryłam, że są także w aptece Socjalnej na Warszawskiej 52, i chyba nieco tańsze. Nie znalazłam jeszcze w Białymstoku taniego specjalistycznego sklepu bezglutenowego. Mam wrażenie, że najtańsze produkty można odnaleźć w sklepach, które nie maja w ofercie tylko i wyłącznie produktów zdrowych i bg, czyli w zwykłych sklepach i marketach, dlatego takiego sklepy wybieram w Białymstoku. W Realu są specjalne półki z żywnością bezglutenową, w pozostałych działach można znaleźć także konserwy Profi, jogurty Pierot, napój mleczny Serduszko Zott, żelki Akuku, czekolady i landrynki Goplany, majonez, ketchup i musztardę Roleski, całkiem duży wybór wędlin, parówek i mięs bg, bakalie Kresto, milion wariantów wafli ryżowych (może Real nie jest najtańszym hipermarketem ale z pustym koszykiem nie wyjdziesz ;) ). W market Piotr i Paweł(galeria Alfa) także są specjalne półki,np. polecam pieczywo Schar, są także chipsy i chrupki Oragnic, chrupki Flipsy, bakalie Kresto. Oczywiście jak w każdej innej miejscowości, Biedronka i Lidl również się przydają :)
cava
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 21 sie, 2014 15:33

Re: Białystok

Post autor: cava »

Polecam "FITO" na Ordonówny 1 (obok technikum mechanicznego na Antoniuku). Są tam także przyprawy Dary Natury, żywność ekologiczna, świetne suplementy i bardzo miła obsługa (przemiła pani potrafi każdemu doradzić). :)
Karina23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 15 lut, 2015 09:12

Re: Białystok

Post autor: Karina23 »

Ja większość produktów kupuję w Białymstoku na Białówny w Ale Zielony Sklep. Są tam rzeczy zarówno dla osób na diecie bezglutenowej, jak i bezlaktozowe. Do tego mnóstwo ciekawych książek na temat żywienia, ekologiczne środki czystości, soki owocowe i warzywne, a nawet olejki do aromaterapii:) Osobiście uwielbiam tamtejsze przyprawy i herbaty:)
ODPOWIEDZ