Gdańsk

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

renata85
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 19:03
Lokalizacja: Sopot

Post autor: renata85 »

A jakie ceny? Kurcze, nie wiem gdzie mam sie zaopatrywac w chleb. Drogo wychodzi wszedzie.
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Podaję ceny niektórych chlebów, ale z mojego Reala: Niskobiałkowy 350g-6,57; Wieloziarnisty ciemny 250g-4,19 ; Gruboziarnisty 400g-7,25; Maślany 300g-4,75; Mleczny 300g-5,85; Morski 350g-6,57 zł. :)
Awatar użytkownika
olcia13-61
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2005 19:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: olcia13-61 »

W piatek byłam na Ogarnej 97 i nie znalazłam sklepu Eko Impresja. :(
Czy już nie istnieje ,czy może go gdzieś przeniesli :?:
Aleksandra
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

olcia13-61 pisze:W piatek byłam na Ogarnej 97 i nie znalazłam sklepu Eko Impresja. :(
Czy już nie istnieje ,czy może go gdzieś przeniesli :?:
Przenieśli :( W otchłanie Internetu niestety :( Wisiała tam taka kartka na drzwiach z adresem strony www...
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

Ostatnio byłam w Realu na Kołobrzeskiej i jest tam mały regalik z żywnością Glutenexu (chleb, bułki, mąka, ciastka i bułka tarta). Ale niestety na tej samej półce pomiędzy żywnością bg leżały 3 rodzaje bułki tartej glutenowej. :036: W tym jedna w zwykłej papierowej torebce, z której bułka może się rozsypać. Nieładnie :028:
Ostatnio zmieniony śr 04 mar, 2009 13:06 przez Karolcia6, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Dodam, że w tym samym Realu na Kołobrzeskiej są też jogurty sojowe, w bardzo dobrej cenie - gdyby ktoś bezmleczny był zainteresowany. Jednak nie leżą one przy produktach kozich, tylko przy jogurtach, na początku regału.
Są też produkty z przekreślonym kłosem z Żywca - Zawsze Dobre i Konspol - Drużyna Kogucika.

W Bomi w Galerii Alfa na przeciwko Reala są chleby bezglutenowe, przy zdrowej żywności.

Odwiedziłam też Organic Market w Galerii Bałtyckiej - jest bardzo duży wybór, ale ceny kosmiczne.. W Kuchniach Świata na przeciwko Organicu były przecenione makarony Schara.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Gdyby ktoś był zainteresowany makaronami Schar'a, to w Kuchniach Świata w Galerii Bałtyckiej są w promocji Fusili i Pene, 500 gr. po 6 zł (normalnie kosztują ponad 12 zł) z datą ważności do marca 2010 r. Są też 250 gr. kółeczka po 3 zł. Chyba wiąże się to z likwidacją asortymentu bezglutenowego w tej sieci.
Obrazek
jenny1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 02 lip, 2009 19:17
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jenny1983 »

Gdzie robicie zakupy, ja od 2 tyg jestem na diecie bezglutenowej i nie jest to takie proste.
Jak narazie zakupy robię w realu na osowej, chodź nie mam tam po drodze. Czy ktoś może z was sprawdzał auchan lub tesco, jest tam coś dla nas, w carefourze to nic dla siebie nie znalazłam.
Dobrze jest zaopatrzony sklep organic we wrzeszczu w galerii ale ceny to lekka przesada.
Byłam w sklepie kuchnie świata ale niestety promocyjnych produktów już nie widziałam.
Czy sklep bobo w oliwie nadal istnieje i oprócz chleba dostanę np słodycze, makaron?
jenny1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 02 lip, 2009 19:17
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jenny1983 »

Nastka wpadłaś na dobry pomysł, może będziemy siebie na wzajem informować, gdzie są dla nas produkty bg. Ja jutro jadę odo auchan, tesco i carefour jak wrócę dam znać czy są dla nas produkty bg.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Przecież cały dział "Sklepy w Waszych miastach" jest od tego :galy:
Dla hipermarketów jest osobny wątek, proszę trzymać się tego schematu: viewtopic.php?t=1812&view=newest
Ostatnio zmieniony wt 18 sie, 2009 09:47 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
martinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: martinka »

W sieci sklepów Krakowski Kredens można znaleźć wędliny bezglutenowe - ekspedientka ma ich listę. Mogę też wkleić (mam zdjęcie w komórce).

Oto sklepy w 3Mieście:

C. H. Osowa
ul. Spacerowa 48,
80-299 Gdańsk
telefon: (58) 344 02 64

C.H. Przymorze
ul. Obrońców Wybrzeża 1
80-334 Gdańsk
telefon: (58) 761 45 09


Dla zainteresowanych sklep kozłek funkcjonuje też jako sklep internetowy http://www.kozlek.pl/ Można za pośrednictwem strony www zrobić zamówienie i w terminie wskazanym w mailu potwierdzającym lub po telefonie odebrać produkty w sklepie na miejscu. Wtedy wartość zamówień jest dopisywana do konta i po uzyskaniu określonej puli zamówień można otrzymać najpierw rabaty jednorazowe, a potem stały.
martinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: martinka »

Ponadto w Bio Piekarni Ziarno na Dmowskiego we Wrzeszczu można zamówić chleb bezglutenowy na bazie mąki kukurydzianej.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

A skąd wiadomo, że ten chleb jest bezglutenowy?? To, że jest na bazie mąki kukurydzianej nie znaczy, że jest bezglutenowy, tylko ma prawdopodobnie więcej mąki kukurydzianej w porównaniu do innych chlebów. Na stronie piekarni nie ma wzmianki o bezglutenowości tego chleba...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Też bym nie był tego taki pewien, że jest bez glutenu.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Większość przypadków pieczywa kukurydzianego wykrytego przez forumowiczów okazywała się być wypiekami z mieszanek mąki kukurydzianej i innych - glutenowych. Nawet po zapewnieniu przez sprzedawcę, że chlebek jest OK, nie należy wierzyć takim zapewnieniom, gdyż 99,9% z nich nie wie na czym polega dieta BG.
ODPOWIEDZ