Poznań

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
princy-mincy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: princy-mincy »

Witam sie :) Jestem z Poznania.
Chcialabym Was zapytac o opinie na temat sklepu Dietus i jego wlascicielki.
Od niedawna wiem, ze mam celiakie i dopiero robie rozeznanie w naszym pieknym miescie. Tam mam stosunkowo niedaleko, wiec chcialam podjechac i sprawdzic co maja w ofercie.
Pierwszy zonk, gdy pojechalam do nich 4.05 (we wtorek). Pani przez okno i niemilym tonem oswiadczyla mi, ze dzis maja zamkniete, bo 3.05 byl dniem wolnym :< WTF pomyslalam, co ma piernik do wiatraka? Potraktowala mnie jak intruza na prywatnym terenie :/
Dzis mialam drugie podejscie i na pewno bedzie to ostatnia moja wizyta tam. Najpierw zostalam poinformowana jak dziecko w przedszkolu, ze mam nie dotykac wystawionego towaru, bo ona tu podaje (sic!) nastepnie zasugerowala, ze producenci nas oszukuja (prosze Pani, to co producent deklaruje w skladzie ma sie nijak do tego, co tam jest naprawde) i ze mam kupowac tylko chleb jej autorstwa- Dietusek.
Maki nie miala, zadnego bohenka (z 12 na oko) mi sprzedac nie chciala, bo wszystkie byly zamowione (to po kiego wystawia je na polkach?) i powiedziala mi, ze mam przyjsc do niej lub jej meza na konsultacje dietetyczne, bo ja na pewno nic nie wiem o celiakii.
Na samo zakonczenie pokusila sie o zdiagnozowanie mnie 'na oko', o co wcale nie prosilam i powiedziala, ze moja chrypa to wynik zlego odzywiania (tu akurat pudlo, bo jestem swiezo po wycieciu migdalkow).
Powiedziala tez ze ona nie wierzy w bezglunetowosc produktow np. Goplany czy produktow z Bieganowa i zadne moje argumenty, ze przeciez nie moga sobie ot tak uzywac, do niej nie trafialy. Ani to, ze te firmy i ich produkty sa na stronie Stowarzyszenia. :zdziw:
Okropna ta kobieta, niemila, jakby obslugiwala klientow za kare i robila im laske. :galy:
Naprawde dawno nie zostalam tak potraktowana.
Nie wiem jakim cudem ten sklep sie tam uchowal.
Porazka kompletna. Musialam jechac do Plazy po chleb :/
Moze ktos pokusilby sie o zaktualizowanie bazy danych sklepow poznanskich?
Ja osobiscie chcialam wrzucic sklep z wedlinami z Bieganowa, ale widze, ze juz jest pare postow wyzej.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Witaj princy-mincy, nigdy nie byłam we wspomnianym miejscu ale słyszałam, że ta Pani ma takie zapędy.
Osobiście robię zakupy przez internet. Jeśli chodzi o typowe sklepy to bardzo fachową pomoc otrzymasz w sklepie przy Kupcu Poznańskim na ul. Podgórnej. Większość na zamówienie ale dla takich "prosto z ulicy" też się coś znajdzie.
Powodzenia.
Obrazek
julia.m
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: czw 19 cze, 2008 14:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: julia.m »

a ja polecam takze sklep 'vita natura' na zeylanda:) chyba maja najbardziej przyzwoite ceny w Poznaniu:)
princy-mincy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: princy-mincy »

Agniesia pisze: Osobiście robię zakupy przez internet.
Agniesiu, a czy mozesz mi podpowiedziec, gdzie konkretnie? Przez strony i sklepy online danego producenta czy moze przez sklepy oferujace produkty kilku firm?
Jesli nie mozesz/ nie chcesz pisac na forum, to bede wdzieczna za info na priva.
Z gory dziekuje :)
princy-mincy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: princy-mincy »

i jeszcze jeden adres do listy-musze przyznac, ze jestem zaskoczona tym odkryciem ;)

stoisko ze zdrowa zywnoscia oraz zywnoscia bezglutenowa pojawilo sie w Factory Outlet w Luboniu
nie wiem, od kiedy tam jest ani na jak dlugo (czy to tylko czasowo czy na stale) ani tez jaki dokladnie maja tam asortyment
wiem, ze jest bo moj narzeczony wlasnie tam zakupil dla mnie pierniki oraz chleb maslany glutenexu
ceny bardzo dobre a produkty z dluga data waznosci

no, nareszcie moglam ja sie tu wykazac :D
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

O sklepie Dietus nie słyszałam, gdzie można go znależć? (albo unikać?)

Factory outlet jakoś nie kojarzy mi się ze zdrową żywnością ale fajnie że można wlecieć po ciacha będąc na zakupach, dawno tam nie byłam teraz mam pretekst :D

Zawiodłam się niestety na Organic w Starym Browarze, na regale znalazłam rogaliki z francuskiegow ciasta BG WOW!! ale z obrzydliwą pleśnią, pokazałam Pani co wyhodowała na półce ale jakoś się tym nie przejęła. Radzę Wam dokładnie oglądać zawartość opakowań. Termin bywa długi a w środku rośnie niespodzianka ble..
princy-mincy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: princy-mincy »

Candy pisze:O sklepie Dietus nie słyszałam, gdzie można go znależć? (albo unikać?)
Ten sklep jest na Osiedlu Pod Lipami, na Winogradach.
Candy pisze:Factory outlet jakoś nie kojarzy mi się ze zdrową żywnością ale fajnie że można wlecieć po ciacha będąc na zakupach, dawno tam nie byłam teraz mam pretekst :D


Byłam tam znów niedawno- kupiłam 2 chleby Bezglunetu i jeden Glutenexu. Pani sprzedawczyni nie potrafiła odpowiedzieć czy długo tam będą- na razie stoisko jest czynne- tyle usłyszałam :)
Asortyment różny- czasami trafią się chleby z Bezglutenu, czasami małe mixy ciasta Glutenexu, ale zawsze coś się da kupić, choćby ciastka a ceny o wiele niższe niż w Organic Market w CH Plaza (do której mam najbliżej i gdzie nie znalazłam jeszcze nic spleśniałego)
.LoLa.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 04 wrz, 2010 21:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: .LoLa. »

Witam. Ostatnio natrafiłam na sklep ze zdrową żywnością na Naramowicach, dokładnie to znajduje się on przy ul. Jasna Rola, obok Poczty. Jest dość duży wybór, w przystępnych cenach, jak na oferowany asortyment. :) I co ważne miła obsługa i widać że zna się na rzeczy :043: Dowiedziałam się, że wkrótce mają być oferowane warzywa ekologiczne i świeży nabiał kozi.
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

Niedawno odkryłam wiele produktów BG w Mark&Spencer. Pyszne sosy do makaronu.. carbonara, boloński są ze skrobią ryżową. Niektóre zupy w puszkach też są "jadalne" i mają też mąkę BG, z której upiekłam brownies. Wielki plus za dokładny opis składu żywności jestem pod wrażeniem.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

W Poznaniu na ul. Ratajczaka 32 otwarto sklep "Ministerstwo Browaru"... weszłam z ciekawości czy może mają jakieś bezglutenowe piwko.. no i okazało się, że jest.
Piwo Estrella DAURA za niecałe 8 zł.
Piwo pyszne w smaku, zupełnie jak normalne :)
Ostatnio zmieniony pn 25 paź, 2010 22:12 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Madzia295
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010 12:55
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Madzia295 »

Mi też to piwo bardzo smakuje :564:nareszcie mogę napić się piwka z mężem:-)
Fredzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 04 maja, 2009 13:23
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Fredzia »

A ja robiąc dziś zakupy w Tesco na Opieńskiego odkryłam półkę z produktami Balvitenu! Półka jest przy normalnym pieczywie (szłam po nieśmiertelne pieczywo ryżowe), opisana, że są to produkty bezglutenowe. Znalazłam trzy rodzaje chleba, precle i muffinki. Wydaje mi się, że ceny były porównywalne z tymi w sklepie ze zdrową żywnością.
A jaka wygoda, idę kupić dżem i chleb do tego też mogę :D Świat zaczyna być normalny ;)
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

tak produkty tej firmy pojawiły się w Tesco na Opieńskiego oraz w Auchan, również w Realu widziałam w King Krosie. W King Crossie były też produkty Glutenexu. Także coś się dzieje pozytywnego w poznańskich sklepach :)
Asia
princy-mincy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: princy-mincy »

Naprawde jest Balviten w Tesco??!!
A ja mam tam dwa kroki!!!

Ale super <lala>

Za to zlikwidowano juz to stoisko w Factory w Luboniu- rownowaga w przyrodzie musi byc.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

princy-mincy, w którym Tesco byłaś?
Obrazek
ODPOWIEDZ