Zielona Góra

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

dalejrazem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 20 sty, 2016 09:15

Re: Zielona Góra

Post autor: dalejrazem »

Witam,
Nasza Pracownia Kulinarna zaopatruje sklepy ze zdrową żywnością w Zielonej Górze, Wolsztynie, Głogowie oraz Nowej Soli.
Wytwarzamy bułeczki, ciasteczka (sezamowe, kokosowe, daktylowe) oraz paluszki (gryczane, pikantne, ziołowe) wszystko oczywiście jest bezglutenowe.
Jesteśmy Fundacją, która wspiera osoby ze spektrum autyzmu.
Sklepy w jakich można dostać nasze produkty:
Ekoganik, Zielona Farma, Zielone Delikatesy, GreenShop, Bio Zakątek, Dary Natury, Trzy Marchewki.
Chcemy nawiązać współpracę również z innymi sklepami.

http://www.dalejrazem.pl/?gclid=CN2P_Jb ... wgodQqwAbg
Aza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw 27 lis, 2014 14:47

Re: Zielona Góra

Post autor: Aza »

Nie jestem pewna, do której kategorii należy zaklasyfikować taki post, więc piszę tutaj.

W Zielonej Górze w piekarni Kleszczewscy oferowany jest "chleb bezglutenowy" (reklamowany też na stronie producenta na facebooku) - zaciekawiona spytałam sprzedawczynię o zanieczyszczenia krzyżowe. Dowiedziałam się tylko tyle, że bezglutenowy chleb wypiekany jest na tym samym stanowisku, co zwykły chleb z mąki pszennej, przy czym mąka pszenna jest dokładnie zamiatana i zawartość glutenu może być ewentualnie "bardzo niska". Nie dowiedziałam się, czy jest to wartość poniżej 20 mg, ponieważ poziom glutenu (zdaniem ekspedientki) nie był oznaczany w tym produkcie. Intuicja podpowiada mi, że może nie mieścić się on w dopuszczalnych normach, ale w jaki sposób można zweryfikować, czy produkt jest rzeczywiście bezglutenowy? No bo przecież nie przez telefon... Adresu e-mailowego do producenta nie znalazłam.

Strona piekarni (w budowie) http://www.piekarnia-kleszczewscy.pl

Znalazłam niezbyt pochlebną opinię: http://bezglutenowamama.pl/smietankowe- ... ment-49112

Napisałam zapytanie na stronie piekarni Kleszczewscy na FB. Kiedy (jeśli) uzyskam odpowiedź, zamieszczę ją tutaj.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielona Góra

Post autor: Anula80 »

Z całą pewnością przekracza normy i to znacznie skoro robiony jest w tym samym miejscu. Nie tak łatwo posprzątać po zwykłej mące. I pewnie wypiekany tam gdzie zwykłe pieczywo.
Na pewno ja bym to nie kupiła.
Można się zastanowić nad zgłoszeniem tego do sanepidu. To jakaś kpina
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Aza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw 27 lis, 2014 14:47

Re: Zielona Góra

Post autor: Aza »

Anula80, ponieważ przez dłuższy czas nie otrzymałam odpowiedzi od producenta, postanowiłam napisać do osoby kontaktowej ze Stowarzyszenia i do sanepidu. Temat został przekazany dalej, na razie nie wiem, czy mają zostać podjęte jakieś działania. Od samego producenta dostałam odpowiedź dopiero wczoraj:

"Witam, tak posiadamy właściwe badania na obecność glutenu w pieczywie.
Pozdrawiam"

Biorąc pod uwagę informacje uzyskane od sprzedawczyni, nie wiem, jak to jest w ogóle możliwe. Na wszelki wypadek (oczywiście) dalej nie kupuję ich wypieków.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielona Góra

Post autor: Anula80 »

Dobrze zrobiłaś :)
Odpowiedź producenta mnie rozbawiła :D się rozpisali
Poczekajmy teraz, co z tego wyniknie
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Aza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw 27 lis, 2014 14:47

Re: Zielona Góra

Post autor: Aza »

No więc - coś wynikło ;)
Po dłuższym oczekiwaniu producent przesłał wyniki badań na obecność glutenu z 2014 r., według których zawartość w chlebie bezglutenowym i innych produktach ("chleb, babeczka, muffinka") wynosi lekko ponad 6 ppm.
Aza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw 27 lis, 2014 14:47

Re: Zielona Góra

Post autor: Aza »

Odgrzewam wątek... Przekonałam się na własnej skórze, w jaki sposób prowadzona jest u Kleszczewskich sprzedaż wypieków bezglutenowych. Chleb pakowany jest w piekarni DOPIERO PRZY KASIE w najzwyklejszą, niezamykaną szczelnie foliową torebeczkę. Nie ma ŻADNEJ etykietki z nr partii czy wykazem składników. Najsmutniejsze jest to, że ich chleby bezglutenowe rozchodzą się jak przysłowiowe bułeczki - zamówiłam na wczoraj chleb, ale ktoś mnie ubiegł i musiałam zamówić ponownie. Chleb oczywiście idzie do badań dzięki uprzejmości Stowarzyszenia.
ODPOWIEDZ