Zielona Góra

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Goja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw 06 sty, 2005 08:34
Lokalizacja: Zielona Góra

Zielona Góra

Post autor: Goja »

U nas sklep mieści się na Starym Rynku 19 (boczna uliczka, na przeciwko wejści do Ratusz) nazywa się WITAMINKA. Jest jednak problem z kupnem chleba (tego maślanego z Bezglutexu), bo trzeba go zamawiać (pani nie bierze na zapas), ale poza tym jest sporo produktów w przyzowitych cenach.
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Na pocieszenie Ci powiem, ze w zasadzie nawet w Wwie sa tylko 2 sklepy ktore maja jakies nadmiary pieczywa, ze mozna kupic nie zamowiony...a kilkadziesiat malych sklepikow osiedlowych i bazarowych gdzie pieczywo sie zamawia, wiec nie jest az tak zle w Zielonej i ja sie prawde mowiac sklepikarzom nie dziwie, pieczywo jest drogie, krotki ma okres waznosci i w razie nie sprzedania sa straty tylko dla sprzedawcy...(jedynie chyba Wwska piekarnia przyjmuje zwroty.)
Awatar użytkownika
Goja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw 06 sty, 2005 08:34
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Goja »

To znaczy, że jak będziemy chcieli pojechać do znajomych do Gdańska, Poznania czy Wrocławia to musimy ze sobą zabierać prowiant? Myślałam, że to tylko problem mniejszych miast.
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

obawiam sie, ze tak...to jest problem niskiego popytu i wysokiej ceny...a zaden sprzedawca nie uprawia pracy charytatywnie i to dotego jeszcze doplacajac do interesu...czasem zostaja nieodebrane zamowienia i wowczas mozna liczyc na kupno bez zamawiania, a ja znam w Wwie raptem 2 sklepy gdzie dostanie sie pieczywo bez zamawiania(i to tez nie wszystko i nie wszystkich producentow)
skanna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 09 lip, 2004 18:21

Post autor: skanna »

Goja pisze:To znaczy, że jak będziemy chcieli pojechać do znajomych do Gdańska, Poznania czy Wrocławia to musimy ze sobą zabierać prowiant? Myślałam, że to tylko problem mniejszych miast.
Do Wrocławia na pewno nie. Jest parę bardzo dobrze zaopatrzonych sklepów, gdzie bez problemu kupisz produkty bezglutenowe.
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Wiecie co?
Robiłam zakupy przede wszystkim w tym sklepie, ale jak mam 5 razy zamawiać, przypominać i 3 razy się wybierać to dziękuję, co do cen to zamawiając luksusowo w domku przed komputerem i zliczając ceny i opłatę pocztową to jednak wolę to. Poza tym zamawiając mam pewność że dostanę to czego oczekuję z dłuższymi terminami ważności!!!!!!!!!i na pewno nie drożej. A do tego zazwyczaj w ciągu 2-3 dni a nie 2 tygodni.
Wprawdzie raz moje zamówienie znacznie odbiegało od normy ale się bardzo ładnie firma zrehabilitowa.
Poza tym u nas w okolicy jest jeszcze jeden sklep podobny w Żarach, ale ten to już zupełnie tragedia, braki w asortymencie a przede wszystkim w wiedzy z tego tematu.

[ Dodano: Czw 03 Sie, 2006 09:42 ]
Znalazłam drugi sklep bezglutenowy w Zielonej Górze! przy torach za aresztem śledczym, jakiś taki zielarski ogólnie ale niby z jedzeniem bezglutenowym.

[ Dodano: Pią 02 Lut, 2007 22:59 ]
Wczoraj się wybrałam do "Witaminki" po długim czasie po proszek bezglutenowy i wprawdzie niewiele się zmieniło, bo oprócz kilku ciastek nie kupi się nic nie zamawiając uprzednio, ale w lodówce znalazłam wędliny z "Drużyny kogucika" Konspolu. Chociaż tyle :)
mamuśka Mariuszka
pyssia405
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 25 sty, 2007 18:34
Lokalizacja: Białowice

Post autor: pyssia405 »

Hej :) W Zielonej Górze w Witamince szczerze mówiąc nic nie ma. Chciałam kupić pasztet i parówki to nie było. Wiecie może gdzie można kupić właśnie pasztet, parówki?? A katchup też jecie bezglutenowy czy normalny? jak to jest?? :D
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Pysiu z pasztecikami jak już ostatnio pisałam naprawdę nie ma problemu, bo w tym sklepiku kupisz akurat to bez problemu, także widziałam poledwiczki z tej firmy i paróweczki do hot dogów. Poza tym w Zielonej Górze możesz spokojnie kupić w tesco paróweczki z Indykpolu bezglutenowe, i w każdym hipermarkecie ketchup bezglutenowy. A w Carrefurze jest nawet jedna pani na stoisku z wędlinami ktora doskonale wie co ci polecić bo sama miała dziecko bezglutenowe i jak chcesz czytać etykiety to ona jest kopalnią wiedzy :)

[ Dodano: Pią 04 Sty, 2008 19:00 ]
No to niestety w Witamince nie ma już wędlinek :(
mamuśka Mariuszka
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

W Zielonej Górze delikatesy ALMA ,są paróweczki z piersi kurczaka ze starej wedzarni ,sa oznaczone na opakowaniu produkt bezglutenowy ,kupiłam także makaron dla dzieci Hello Kitty jest serek śmietankowy z Piątnicy ,kostki warzywne ,pasztety,chipsy bio .W TESCO w Zielonej Gorze jest chleb bezglutenowy.
kerima_28
EdwardV
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pt 11 sty, 2013 19:06
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: EdwardV »

Wędliny są również w MAKRO. Planuję kupić wędzarnię domową WD-S do robienia swojskich bg kiełbasek. Interesują mnie opinie nt. zalet lub wad tej wędzarni (parametry i producent w załączniku).

http://allegro.pl/wedzarnia-domowa-wd-s ... 75692.html

http://allegro.pl/wedzarnia-domowa-wd-s ... 72674.html
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

W Zielonej Gorze ul.Krawiecka 7 "GREEN SHOP" Z NATURY RZECZY zdrowa żywność ORAZ sklep "ZIELONA FARMA" na Żeromskiego21 www.zielonafarma.com.pl mozna coś kupić większy wybór niż w witamince.
kerima_28
hapyvega
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 05 cze, 2014 19:11

Re: Zielona Góra

Post autor: hapyvega »

Ja Witaminkę lubię, zawsze coś ciekawego można znaleźć, nawet produkty bezglutenowo- wegańskie i jak nie z półki to "spod lady" Pani zawsze coś wynajdzie ;) także wybór jest, ale mniej oczywisty.
Kandyd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 03 kwie, 2015 12:23

Re: Zielona Góra

Post autor: Kandyd »

Polecam sklep Kardamon, może wyboru jeszcze nie mają dużego, ale powiększają asortyment, dział osobny "BG", Pani miła, zna się na rzeczy, ceny bardzo przyzwoite. Dodatkowo w sklepie można nabyć wiele produktów bio, przyprawy z całego świata, również 'bg'. Nie mają w ofercie mięsa i nabiału, to raczej sklep dla wegan i wegetarian, ale sporo lodówkowych smaczków certyfikowanych.
A wiecie gdzie można bezpiecznie zjeść z ZG? bo ja wiem gdzie na pewno nie można, mimo tego, że piszę przy dania "GF" :( oczywiście na zasadzie dodamy mąki ryżowej melvitu to chyba starczy? Bez osobnych pomieszczeń, a przede wszystkim produktów i wiedzy!!!! Wegarnik oraz pizzeria koło Krajlewskiej, wcześniej tam była Caramba, oferują bezglutenową tortillę, z mąki ryżowej niecertyfikowanej i na tym się kończy, mięso, dodatki, sosy, przyprawy zwykłe.
Nie polecam tych miejsc dla osób z celiakia, zresztą myślę, że każdy jest uważny :)
Aza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw 27 lis, 2014 14:47

Re: Zielona Góra

Post autor: Aza »

Cześć wszystkim :) Ponieważ w ZG nie tak łatwo skompletować wszystkie potrzebne do świątecznych wypieków produkty bg, postanowiłam w tym roku zamówić je online na stronie www.gfree24.pl lub www.bezgluten.pl, i to odpowiednio wcześniej, żeby nie trafić na przedświąteczny chaos. Zapraszam chętnych do zbiorczego zamówienia - Gfree24 oferuje darmową wysyłkę już od 250zł, Bezgluten - od 400zł.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Zielona Góra

Post autor: pleomorfa »

Normalnym piekarniom lepiej też nie ufać. Niestety.
Na piśmie to można dać badania.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ