Gdynia

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

Magdalena13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 28 mar, 2005 18:04

Gdynia

Post autor: Magdalena13 »

Czy ktoś może podać adresy sklepów z bezglutenową żywnością w Gdyni. Bardzo proszę ...
Asza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 09 lip, 2004 21:17
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: Asza »

ja znam w Gdyni ino jeden, bo 1. jest to bardzo dobrze zaopatrzony sklep,
2. mam tak blisko, że szkoda gadać (tak zwane szczęście w nieszczęściu)
Gdynia, ul. Abrahama 47 (albo bardzo bliski temu numer). Sklep"Melisa" chyba, czyli że funkcjonuje od lat jako zielarski.

Jest też w Sopocie na Niepodległości sklep "zdrowa żywność". Też mają to i owo.

pozdrawiam i niczym się nie stresuj!
da się z tym żyć, choć się nie chce w to wierzyć przez kupe miesięcy...
:-)
USMIECHANIE SIE DO LUDZI DOBRZE ROBI, szczegolnie, jak odpowiedza tym samym
ero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 12:20

Post autor: ero »

Witam, w Gdyni są jeszcze dwa miejsca gdzie można nabyć żywność bezglutenową. Na Starowiejskiej w sklepie spożywczym "Dusza" (obok Rossmana) jest stoisko firmowe Glutenexu.Dostawy są zawsze w czwartki,można dostać praktycznie wszystko,a jeśli czegoś nie mają to można zamówić. Drugim miejscem są delikatesy BOMI w Batorym.Tam mają produkty włoskie i niemieckie oraz pieczywo z Żywca (ultraeuropa).
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

No dobra, to ja dorzucę swój "wywiad gospodarczy" :D
Wywiad gospodarczy polegał na tym, że po pierwsze, zadzwoniłam do Bezglutenu i spytałam o namiary sklepów, gdzie dostarcza, potem obdzwoniłam te sklepy, a potem spisałam sobie jeszcze info z forum, poprawiłam Googlem, a potem jeszcze w wolnej chwili obeszłam następujące sklepy w Gdyni:
• budka ze zdrową żywnością na Krasickiego 5, 9:00-17:30, sob do 13:30 trzeba zamawiać do wtorku rano, dostawa w czw (Glutenex) i piątki (Bezgluten) tel (058)621-08-81. Ostatnio, dzięki mojej podpowiedzi, zamówili też testowo po raz pierwszy towar ze Smaku Życia - mam nadzieję, że się przyjmie :D Sklepik jest niewielki, więc i nie należy liczyć na oszałamiający wybór jak się przyjdzie znienacka, ale miłe panie chętnie wszystko co potrzebne zamawiają, a poza tym mam ten sklepik rzut beretem od pracy :wink:
• Delikatesy "Dusza" na Starowiejskiej, polecane na forum, są czynne poniedziałek - piątek: 7-22 sobota: 7-22 niedziela: 8-22. Mają tylko produkty Glutenexu: W stałej sprzedaży mąkę, jakieś słodycze, chleb trzeba zamawiać do wtorku, dostawa w czwartek.
• Delikatesy BOMI w Batorym miewają produkty Smaku Życia, ale wybór niewielki, zależy, jak się trafi. Mam wrażenie, że w ogóle sieć Bomi zamawia jakieś produkty ze Smaku Życia, bo ostatnio widziałam w Bomi w Klifie w Orłowie jakieś smętne 2 sztuki babeczek tego producenta.

Jeszcze dopiszę to, co znalazłam w Gdańsku, w wątku o sklepach w Gdańsku.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Momac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 09:29
Lokalizacja: Kraków

wypad do Gdyni

Post autor: Momac »

Wilkie dzięki za info, właśnie wybieram się do Gdyni i widzę że nie wielkie możliwości manewru i już wiem że jedzenie muszę zabrać ze sobą-jak zwykle. Jestem z Krakowa i tu jest trochę inaczej-są sklepy gdzie trzeba zamawiać (takich mało-przynajmniej w centrum), ale też są takie że wchodzisz i kupujesz (dla osoby przyjezdnej jak znalazł) :D [/hide]
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Momac, zawsze możesz spróbować sklepu w Sopocie lub Gdańsku-Oliwie . Kolejką SKM do Sopotu masz jakieś 15 min, do Oliwy 20 (tu masz rozkład). W Gdańsku-Oliwie na 100% mają w ciągłej sprzedaży, w Sopocie mam wrażenie że też, chociaż tam byłam akurat tylko raz w życiu ;) ale z wątku podanego wyżej wynika, że powinno być OK.
Ostatnio zmieniony czw 12 lip, 2007 17:29 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Momac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 09:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Momac »

wielkie dzięki za info Kfiatek, przyda mi sie następnym razem :) --tym razem udało mi się zabrać tyle chleba ile potrzebuję i jeszcze troche ryżu w krążkach i było ok

poadrawiam cieplutko papa
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Obkolędowałam prawie wszystkie sklepy w Gdyni :) Byłam w Bomi w Batorym, na regale ze zdrową żywnością nie było produktów bezglutenowych. Może były w innym miejscu? Nie sprawdziłam dokładnie bo się spieszyłam. Były chałwy Koska.
Na ulicy Abrahama nie znalazłam żadnego sklepu ze zdrową żywnością, sprawdziłam numery przed i po 47, a ciąg z numerem 47 był w kompletnym remoncie ;) Może zlikwidowali, a może przenieśli..
W delikatesach "Dusza" na Starowiejskiej były produkty Glutenexu, tak jak opisała wyżej Kfiatek.
Niedaleko "Duszy" jest sklep z żywnością ekologiczną Green Way (numer około 16). Tam można kupić bezglutenową i bezmleczną śmietanę w sprayu, budyń bezglutenowy i bez laktozy firmy Valsoia (Włochy), pasty bezglutenowe o różnych smakach firmy Zwergenwiese (Niemcy), chipsy Paula, mleka sojowe, ryżowe, itp.
Obrazek
Momac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 09:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Momac »

co do możliwości zakupu żywności bg to zgadzam się ze jest prodlem,byłam tam 9 dni z wełasnym prowiantem :) W Bomi (poszłam tam zoriętować się na przyszłość bym nie musiała zawsze zabierać ze sobą) również nic nie znalazłam-mało tego Pani zrobiła na mnie oczy "jak złotówki" i jako "znawca tematu" zaproponowała chlebek kukurydziany (kukurydza tak ale 20% bo reszta to pszenica, więc ładnie podziękowałam za informację i odeszłam. trudno... co do innych to nie buszowałam jak Nastka.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Momac, Nastka, a na Krasickiego próbowałyście? :) Bo jak mieszkałam w Gdyni, to tam się właśnie głównie zaopatrywałam :) To jest też praktycznie w centrum miasta (znów mówię jak nietutejszy człowiek :P ), najbliższa stacja kolejki to Wzgórze św. Maksymiliana. Idzie się od Świętojańskiej w dół Krasickiego (tzn. w stronę morza), i ta budka będzie po prawej stronie, zaraz za takim rozwidleniem, na którym jest taka budka mięsna o wdzięcznej nazwie Viando (zawsze mnie to bawiło, bo "viando" znaczy "mięso" w esperanto :))
Na Abrahama też nic nie znalazłam, a Bomi ostatnio strasznie pogorszyło asortyment (mam na myśli to, że przestalam tam widywać Smak Życia - nie wiem czemu zostały im głównie zagraniczne i raczej drogie rzeczy). W tym sklepiku ekologicznym koło Duszy też byłam, pytałam nawet pana, czy miewa bezglutenowe rzeczy, ale powiedział, że nie, bo jak kiedyś spróbował, to mu nikt nie kupował z powodu konkurencji obok ;)
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

kfiatek pisze:Momac, Nastka, a na Krasickiego próbowałyście? :)
Nie, już mi nie starczyło czasu. Następnym razem :)
kfiatek pisze:a Bomi ostatnio strasznie pogorszyło asortyment (mam na myśli to, że przestalam tam widywać Smak Życia - nie wiem czemu zostały im głównie zagraniczne i raczej drogie rzeczy).
A w jakiej części sklepu są te zagraniczne produkty bezglutenowe?
kfiatek pisze:W tym sklepiku ekologicznym koło Duszy też byłam, pytałam nawet pana, czy miewa bezglutenowe rzeczy, ale powiedział, że nie, bo jak kiedyś spróbował, to mu nikt nie kupował z powodu konkurencji obok ;)
Rzeczywiście, jak pytałam Panią o produkty bezglutenowe, odsyłała mnie do Duszy, ale tak na prawdę mają produkty bezglutenowe (nie mączne), tylko sami o tym nie wiedzą. Po mojej wizycie są już uświadomieni ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Jak byłam w gdyńskim Bomi w zeszłym roku latem, to półka z "dziwną" żywnością była na samym końcu sklepu, w takim jakby zaułku, zdaje się że naprzeciwko była chłodnia z jogurtami... W każdym razie schowane to było za częścią z napojami i też nie mogłam od razu znaleźć. Układ sklepu mógł się zmienić od zeszłego roku, ale mówię, co pamiętam :)
A wyboru nie było wtedy dużego - jakieś chrupki ryzowe i chyba włoskie, strasznie drogie rzeczy, ale już nie pomnę tak dokładnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Hm, kiedy ja byłam ostatnio w Bomi w "Batorym"? Chyba jakoś najpóźniej w marcu, bo potem się przeprowadziłam i zrobiło mi się delikatnie mówiąc, nie po drodze :( (żeby nie powiedzieć, że na całkiem przeciwnym końcu Trójmiasta...)
Jakby najlepiej wytłumaczyć położenie tej półki... Jakby się weszło do Bomi i przeszło wzdłuż kas (czyli idziemy mając rząd kas po lewej) dokąd się da, po czym skręcamy w prawo, bodajże przy rządku z warzywami i owocami, i potem zaraz w lewo - na lewym rogu powinna być taka półka gdzie jest różna dziwna żywność, w tym bg. Przy czym ten sklep jest faktycznie dziwnie rozplanowany, bo z kolei pólka z żywnością ekologiczną, bezcukrową, light itp, które to produkty leżą często obok naszych, tam z kolei jest w zupełnie innej części sklepu (idąc wzdłuż kas tak jak pisałam wcześniej, trzeba by do niej skręcić w lewo zamiast w prawo).

Przy czym z wyborem Sheep ma niestety rację - nie jest tam duży. Nie wiem dlaczego przestali zamawiać Smak życia, ale nie był to dobry wybór :( Dlatego polecam raczej Krasickiego albo delikatesy "Dusza" (ja chleb zwykle kupowałam na Krasickiego, bo w "Duszy" mają tylko Glutenex, ale za to jest tam dłużej i codziennie otwarte, więc też się przydaje na awaryjne zakupy:) )
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
wojtekc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 19:57
Lokalizacja: gdynia

Post autor: wojtekc »

Witajcie!!!
Jeśli chodzi o produkty bezglutenowe to dość duży wybór pieczywa jest w 2-uch sklepach na placu Górnośląskim (jeden mieści sie wewnątrz "ryneczku") Drugi to sklep ze zdrową żywnością- niedawno otwarty- bodajże nazywa się "Żółty Cesarz" ?. A mieści sie poza "ryneczkiem" na uliczce równoległej do ul.Wielkopolskiej. Można wejść i kupić.. a wybór dość duży łącznie z słodkościami. Duży plus dla właścicieli. :mikolaj: Pójdźcie tam i sami zobaczcie. Może nie warto zamawiać przez internet? <lala> <lala>
Momac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 09:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Momac »

I ponownie trafiam na to samo forum by sprawdzić co zmieniło sie w Gdyni pod względem żywności bg :) bo ponownie wybieram sie do Gdyni na wakacje, tak po przeczytaniu stwierdzam że nie wiele, ale jak zwykle będę szukać i moze coś znajdę. Pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ